Златна есен вън царува, МАЙ-ско бебче в мен к

  • 11 021
  • 278
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 96
Единственото което ме интересува е - ако се открие Синдром на Даун при нероденото бебе, лекарите могат ли да направят нещо за лечението му още в толкова ранен етап?
Това би била единствената логична причина да ме накара да се изследвам.

доколкото знам не може нищо да се направи, препоръчва се аборт по медицински показания, ако поискаш разбира се.

# 31
  • София
  • Мнения: 1 877
Така си и мислех...

# 32
  • Мнения: 96
Вие всички тези изследвания ли смятате да си направите?, аз си мислех за 3Д или фетална морфология, ама скрининги, други...наистина ли са толкова  задължителни

# 33
  • София
  • Мнения: 1 877
Не са задължителни - правят се за лично успокоение. Всъщност аз каквото и да говоря съм ЗА изследванията, защото в много от случаите те могат да предотвратят лоши последствия за бебчето (не като в случая с Даун...)!

Примерно скоро четох, че серопозитивна майка, може да роди напълно здраво бебче (докато износва бебето няма кръвосмешение), само след това не трябва да го кърми. Също така знам, че се вижда порок на сърцето и разни други болести, които могат да бъдат отстранени много рано.

# 34
Ох, и аз много се чудя за всички изследвания. За фетална морфология съм решила да ходя със сигурност, но се чудя за ултразвуковия скрининг. На биохимичен мисля да не ходя, може би защото не ти дава точен резултат, а процент на вероятност.

# 35
  • Мнения: 214
момичета, мисля че фетална морфология и ултразвуков скрининг е едно и също. Фетална идва от Фетус и означава плод, а под морфология се има предвид  преглед на всички органи поотделно. Ултразвуков е ехографа, скриниг е преглед. Simple Smile това най-просто обяснено.
от многото инфо в постингите, човек се обърква тотално. отделно е 3Д визията на плода, която по-скоро дава реална (3Д) представа за бебето. Не ви трябва 3Д, да давате 80лв, защото на редовен преглед при Димитрова, Томова или Мазнейкова можете да помолите просто да превключат апарата в режим 3Д, за да видите поне как се вижда тогава бебето, ако ви е толкова любопитно Лекарите си държат да преглеждат на нормален режим със по-специалните ехографи.

# 36
  • Мнения: 1 030
Честита ни нова темичка! HugМАЙЧЕ,честит рожден ден на малката принцеса много весело детство и да ви е жива и здрава. newsm38,чакаме те с новини за подаръците какви са?Момичета относно казването за бременността на работното място давайте смело на пред.Да не ви пука от нищо кой как ще го приеме,това е най хубавото което може да се случи на една жена,а и за цялото семейство.Пожелавам ви успех!  bouquet

# 37
  • Мнения: 529
newsm59 Честит рожден ден на сладката Петра newsm67 и много подаръци  Gift  веселие и смях newsm38 за цялото семейство.
Да си кажа аз за БХС - понеже се записах на ЖК в Шейново, там това си е част от пакета.  Вече имам назначен час - правят го някъде 16-18 седмица. Аз ще ходя на 21.11.  Laughing А иначе днес ме бодоха за другите изследвания , и да ви кажа засега съм доволна от Шейново като цяло.  WinkПопадах само на любезен персонал, няма чакане. Е, няма и персонално отношение, всички са на конвеер, но аз нали си ходя и при друг доктор, това не ме безпокои.
Колкото до феталната, аз още не съм решила дали да ходя във Фемина.  newsm78 Ще питам д-ра и после ще реша дали има смисъл.  Rolling Eyes  Неговия ехограф е доста добър и той всеки път внимателно гледа и оглежда всичко на бебето, мери си там разни работи, така че му имам пълно доверие.  Heart Eyes
А колкото до 3Д-то, моля ви ако някой ходи, да разкаже и да пусне снимките да ги видим.  Crazy Любопитно ми е, но незнам дали си струва.  Grinning
За казването във офиса - аз казах още в 6 седмица, защото имам доста комадировки, и трябваше да обясня защо не искам да пътувам. Шефката не се е притеснила грам, тя отдавна говори, че моето бебе ще се гледа в офиса  #2gunfire , демек няма защо да ми търси заместничка, защото аз няма да спирам да работя.   #Crazy Дали ще е така, ще видим понататък.  newsm78
А за килограмите какво да ви кажа, аз не спирам да ям и вече съм +3 че може и повече даже   261uu

# 38
  • Мнения: 3 089
ох, много ви благодаря за поздравленията  Hug
днес цял ден рева умилено и току си казвам "сега бях в предродилна", "сега ме режат", "сега ми дават петра". да знаете, че е голям кеф. еуфорията е огромна. и за раждането говоря, и за първия рожден ден. айде, пак ще надуя гайдата сега.
черпя ви с тортата, която заедно с мъжа ми сътворихме специално за рд на петра. имаме си и тиква-фенер - нали е вси светии:
http://snimka.bg/profile.php?view_album&album_id=73506

# 39
  • Мнения: 625
Ей,Гале браво бе мацко:)))))най -накрая някой да потвърди моите съмнения  bouquetта нали вси4ки като ходим на лекар и като ве4е се виждат органите  докитата 6те мни ги разглеждат,то това си е закон:)незнам тогава за ква фетална морфология говорим вси4ки:)))тя си е задалжителна при прегледа:)ина4е доки к'во 6те ни гледа на ехографа хаха(дали е там бебо ли) newsm78?

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 64
Честит рожден ден на Петра nbirthday много да ви радва малката принцеса и много да слушка мама и тати.Страхотна торта сте спретнали newsm10

# 41
  • Мнения: 961
Здравейте, мили майски мами!  Laughing
Първо искам да те поздравя majceto! nbirthday Да ти е жива и здрава милата малка Петра, да ви дарява двамата с тати с много прекрасни поводи за слънчеви усмивки. Видях тортата - как ви даде сърце да я разрежете??? Simple Smile
По въпроса за  килцата  Blush Blush Blush- в началото на Септември, вярно, че бях свалила малко но бях 50кг.! Сега съм 58! Само за последната седмица съм качила 2кг.. Аз и без да бях чела как качвате вие, се бях притеснила, но сега........... Май до Май ще стана майка слоница. За корема - аз си мисля, че ми личи, но може би повече ми се подува от хапване, отколкото от друго. И то не зависи от количеството храна, но доколкото съм запозната, това е нормално.
Аз също още не съм казвала в офиса, но скоро трябва да го направя. При мен това ще е най-вече, че по-голямата част от заплатата ми е на граждански договор, а това е кофти при формирането на майчинските. Скоро разбрах, че се взима дохода 6 месеца назад от трудовия договор и така се сформира майчинството за първата година. Иначе някои от колегите ми вече ме питаха. А и най-близките ми също забелязаха промените в мен. Но все си мислих досега, че е заради това, че съм станала много вяла и отнесена, все ми се спи и т.н.
Хубава вечер на всички и успех в изследванията. На мен май ми е още рано.

Последна редакция: вт, 31 окт 2006, 21:43 от asiasia

# 42
  • Мнения: 536
Честит рожден ден на Петра! Да расте умна и красива и да радва много мама и тати!   bdbaloni
Една приятелка роди днес и немога да си намеря място от радост newsm44
Благородно завиждам на всички отървали се от гаденето, аз едва издържам вече...

# 43
  • София
  • Мнения: 2 493
Биохимичен скрийнинг се прави в 16 г.с. Фетална морфология 17-18 г.с. Може после и в 24г.с. мисля пак.

майчето, и аз бях така на 1вия РД на Мая Simple Smile Ужасно е вълнуващо. Спомнях си всеки един момент и всяка една минута и само обяснявах на любимия същите неща Simple Smile Тортата е жестока!!! Поздравления за майсторите!

# 44
честит рожден ден на Петра,да е жива и здрава и щастливо детство!

Общи условия

Активация на акаунт