Хитринки за всякакъв случай - 29

  • 41 985
  • 741
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 27 659
Е, какъв братовчед, слаймът направо си е брат! 🤪 Освен че петната не се махат, остават и твърди на пипане...ако забравиш да ги видиш, докато са в лепкавата фаза! 😬 А ако това нещо попадне на дамаски и килими (освен на дрехи), направо е кошмар! Как ли не го стъргах от един килим с къс косъм, после с мокри кърпи, накрая го докарах до положение почти да не си личи...и все пак, аз си ги виждам петната с вглеждане- а слаймът дори не беше засъхнал...

# 721
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Аз чистих скоро мастило (драсканица докато съм носила едни бумаги, тефтер и химикала) от зелена памучна риза с паста за зъби. Намазах, оставих една вечер, засъхна, отлепих го и изпрах ризата. Нямаше промяна в цвета.

# 722
  • Мнения: 911
Момичета искам да си взема нещо..ама не знам какво 😂
Нещо , което да чисти/ "пере" дивана..
От естествена , обърната кожа е...
На 5 години вече..
До сега съм го почиствала, по,  как да кажа, метода на "сухото" пране.
С препарат/пяна за дамаска и микрофибърна кърпа и много търкане.
Но отдавна ми се върти в главата мисълта за парочистачка 😉
Но най вече искам да е ефективно за тази цел- дивана..
Моля ви дайте идеи, по възможност изпробвани 🙂

Последна редакция: сб, 29 яну 2022, 00:14 от Sofi_to

# 723
  • Мнения: 911
Момичета идвам с по спешно и важно питане...
Малкия ми син хвърли едно от тези гумените, скачащи топчета в тоалетната и сега определено се вижда, че има запушване, не е както преди..
С какво да пробвам дали ще го разяде..
Със сода каустик мисля, че съм чела тук във форума, но искам по- подробно и точно Някой да ми обясни..моля 😢
Или по друг начин...
Моля ви помагайте 😭😥

# 724
  • Мнения: 116
Момичета идвам с по спешно и важно питане...
Малкия ми син хвърли едно от тези гумените, скачащи топчета в тоалетната и сега определено се вижда, че има запушване, не е както преди..
С какво да пробвам дали ще го разяде..
Със сода каустик мисля, че съм чела тук във форума, но искам по- подробно и точно Някой да ми обясни..моля 😢
Или по друг начин...
Моля ви помагайте 😭😥
Със сода каустик е много опасно, има едни прах чета за мивки пробвайте първо с нещо по малко опасно.

# 725
  • Sofia
  • Мнения: 26 467
По-добре да се извади,ако има начин.

# 726
# 727
  • Мнения: 911
Благодаря Ви момичета...
Как може да се извади 🤔😥
Ваня прахчетата от типа Tuboflo, Peak ли имаш предвид..
Аз от тези не съм доволна и за профилактично почистване на косми, сапун и отлагания, пък какво остава за ТОЧПЕ 😯
 А в какъв смисъл е МНОГО  опасно със содата 🙄

# 728
  • Мнения: 41 226
Нищо, което няма да ти разтвори и тръбите, няма да разтвори това топче. Извикай водопроводчик да го извади - ще махне маншона отзад, ще бръкне и толкоз. Ако е вградено казанче май ще е по-трудно, ама те си имат едни жила, с които бъркат по каналите.  Може да има и някакво с камера и щипка. Ако топчето излезе извън тоалетната чиния според мен вече няма какво да го спре в дебелите тръби.
Това са първите попаднали ми в Гугъл, сигурно има много.

https://kanalitino.com/%D0%B7%D0%B0%D0%BF%D1%83%D1%88%D0%B2%D0%B … 1%82%D0%BD%D0%B0/

Пробва ли със силна струя вода - цяла кофа ударно?

# 729
  • Мнения: 911
Ами , не не съм с цяла кофа вода пробвала..
Ще пробвам..
Къде е този маншон.🤔
Нашата тоалетна чиния е плътно залепена до плочките, до стената т.е.🤔

# 730
  • Мнения: 41 226
Къде е този маншон.🤔
Нашата тоалетна чиния е плътно залепена до плочките, до стената т.е.🤔

Моноблок ли е? Не висяща?
Ако е така трябва да се развият болтовете, които я крепят към под, да се махне силикон или друго, и да се издърпа напред. Отзад е маншонът. Но си е мръсна работа, рискувате да счупите нещо, или после да не успеете да сглобите отново... Пробвайте с водата и после си викнете човек.

# 731
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 433
Колко да е опасно сода каустик?! Редовно сипвам по една капчка гранулки за профилактика на тръбите. Продава се точно за отпушване на канали.

# 732
  • Мнения: 300
Преди имахме котка която си играеше с такива топчета, които тя си пускаше от различни места да се тупкат и тя да си ги гони. Топчетата подозрително започнаха да намаляват в един момент и колкото  и да ги търсихме къде ги е потулила, така и не ги намирахме. Докато един ден не влезнах в тоалетната в правилния момент. Нашата хитруша захапва топчето и се качва на мивката в банята и го пуска ... и хоп, хоп, пльок в отворената тоалетна 😂 Та така са заминали доста топчета всякакви размери. Приготви си една кофа с вода или един леген с вода. Пускаш водата от казанчето и веднага сипваш кофата, но да не прелее.

# 733
  • Мнения: X
Колко е голямо това топче, та да предизвика запушване!? Сигурно е с диаметър 3 см най много. Водата го отнася като лиснеш една кофа. Никакви препарати или химикали, които няма да ти навредят и на тръбите, няма да го разтворят. Другите варианти са жилото за хващане или разглобяване на чинията както са ти казали вече.

# 734
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 713
Вземете от някой  магазин за домашни потреби вакуум за тоалетна. Едно като гумен полукръг с дръжка. Вакуумитайте няколко пъти тоалетната и все ще излезе ако е още горе в тръбите, ако не стане ръчкайте с някаква тел и все ще замине надолу.
Никакви препарати няма да помогнат а само механични действия Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт