Личното пространство

  • 3 083
  • 63
  •   1
Отговори
  • BG
  • Мнения: 123
Интересно ми е,какво определяте като лично пространство в едно семейство и поставяте ли някакви граници?

# 1
  • на кого му пука
  • Мнения: 923
Всеки да уважава хобитата,интересите и приятелите на партньора.А ако не ги харесва и не иска да ги споделя ,да не го ограничава в заниманията и срещите му с приятели.Стига разбира се да не отделя на тях повече време отколкото на семейството си.

# 2
  • Мнения: 6 472
Всеки има право на лично време, приятели,  интереси и известна финансова независимост. Границата е до там, до където тези неща не пречат и не дразнят дургия. Много е съществено правилата да важат и за двете страни. Ако той иска да излезе вечерта на по бира с приятели - ок, аз ще гледам децата, но иска същото и когато реше да отида на аеробика. Ако иска да седи и да играе на компютъра - няма проблеми - стига да не го прави тогава, когато в къщи е настанала хаос и дезорганизация. Същото важи и за моето висене във форумите. Всеки от нас си разполага с финансите както намери за добре. Никой не иска отчет на другия, стига всички сметки да се платени и да не се купуват глупости, когато примерно няма пари за храна.

# 3
  • Мнения: 1 451
На приказки добре го докарвате, ама практиката друго показва  Mr. Green

# 4
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 230
що да показва друго, ненавиждам двойки, дето са като сиамски близнаци. имам си РС-то, моята музика, приятели и т.н. не давам да ми се бъркат в личното пространство и сме имали много скандали на тая тема. всеки си е отделна личност!

# 5
  • Мнения: 2 700
Конкретно в нашето семейство:
Всеки има свободно време за среща с "не семейните" ни приятели (учнически, студентски, колеги).
Всеки има свободно време за неформална среща с родителите си.
Всеки има свой "личен" бюджет.
Ако по ТВ тече предаване интересно за единия, другият поема къщните задължения и занимания с детето.
Филми или мероприятия, на които на единия не му се ходи, се посещават без проблемно от другия.
Всеки си има чекмедже с лични бумаги, което не се отваря от другия (не защото е заклйчено или забранено).
Никой не пипа в чантата на другия.

# 6
  • Мнения: 4 555
Това си е индивидуално. Всеки човек сам си показва къде са му границите, няма универсално положение.

# 7
  • Мнения: 46 546
Нямаме.

# 8
  • Мнения: 525
Май и ние нямаме

# 9
  • Мнения: 8 505
Нямаме и ние.

# 10
  • София
  • Мнения: 7 097
С думи граници не сме поставяли, просто нещата се усещат...

# 11
  • Мнения: 116
Между фикуса и радиатора - да не вземе да настине фикуса  Hug
Превзел съм няколко чекмеджета и подържам стабилен хаос в тях за да им се отще да ги подреждат. За сметка на това ме изтикаха безусловно и окончателно от единия гардероб / голямия трикрилния/ . Tired

# 12
  • Мнения: 114
Между фикуса и радиатора - да не вземе да настине фикуса  Hug
Превзел съм няколко чекмеджета и подържам стабилен хаос в тях за да им се отще да ги подреждат. За сметка на това ме изтикаха безусловно и окончателно от единия гардероб / голямия трикрилния/ . Tired
rotfImbo rotfImbo rotfImbo

# 13
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 203
С думи граници не сме поставяли, просто нещата се усещат...
И у нас така  Peace

# 14
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не сме си определяли периметър.

# 15
  • Мнения: 2 327
Аз нямам много опит с тия работи и последно ми направиха забележка, че джобовете се пребърквали след като дрехата се свали, а не преди това... Ама аз откъде да знам Embarassed

След всичките теми в тоя форум за ровене по пощи, джобове, телефони... И сега изведнъж всички със свободни разбирания и оставящи пространство на човека до тях...

# 16
  • София
  • Мнения: 7 097
След всичките теми в тоя форум за ровене по пощи, джобове, телефони... И сега изведнъж всички със свободни разбирания и оставящи пространство на човека до тях...

Всички, които пишат в този форум са идеални, все пак... newsm47

# 17
  • на кого му пука
  • Мнения: 923
ненавиждам двойки, дето са като сиамски близнаци. ..... всеки си е отделна личност!

И аз много се дразня от двойки парадиращи с пълно единомислие,интереси,вкусове за храна и прочие....
Лично за мен това е признак че единият приемайки на 100 % живота на другия се е обезличил като личност.


# 18
  • Мнения: 5 103
С думи граници не сме поставяли, просто нещата се усещат...
И у нас така  Peace
Peace

# 19
  • Мнения: 2 255

...още не съм пуснала тема-биха ме щото пак се зачетох във форума Joy
значи, да считам ли че имам такова пространство Thinking
 

# 20
  • Мнения: 1 559
И ние нямаме лично пространство smile3534...кви са тез приятели дето ще ми излиза за по бира,или съученици,колеги...да ги нямаме тия smile3513.И двамата сме поживели доста преди вразката ни и сме стигнали до едно-че личното пространство,или свободата както го наричат повечето,прераства винаги в свободия...а тя руши всичко.

# 21
  • на кого му пука
  • Мнения: 923
кви са тез приятели дето ще ми излиза за по бира,...да ги нямаме тия smile3513

Само аз ли ще протестирам.
Че той мъжът ми не харесва нито една от приятелките ми.Аз тогава какво?Да спра да ги виждам ли?

# 22
  • Мнения: 1 923
То свободните срещи с приятели отлетяха при нас - или поне са много рядко.  
Всеки има някакво време да разпусне малко сам - той събота и неделя сутрин си слиза 1 час на кафе и да си почете вестник, като се върне в събота аз заминавам на аеробика.
А през седмицата от работа не ни остава време за нищо  Sad.

Последна редакция: ср, 01 ное 2006, 10:27 от galia_mi

# 23
  • Мнения: 1 517
личното пространство,или свободата както го наричат повечето,прераства винаги в свободия...а тя руши всичко.

Анджък де, туй е номера на китайката: да можеш така да се самоконтролираш, че да не обърнеш свободата в слободия.
А иначе всеки има право на лично пространство, време или както там се казва. Дори и децата. Когато съобразяваш личното с общото (родители, половинка...) тогава не виждам какъв е проблема.

# 24
  • Мнения: 4 406
ц, няма такова животно...

# 25
  • София
  • Мнения: 3 064
В редките мигове, когато сме свободни, обикновено сме заедно. Приятелите са ни общи 90%. Виж, в нета, аз се ровя по форуми и чатя, а пък той си разглежда голи мацки, кво толкоз...
Като отидем на морето, обаче, всеки от нас има пълната свобода да прави каквото си иска, и пак в голяма част от времето сме заедно.

Абе, остави вратата на клетката отворена и птичето ще се върне, това му е майката Peace

# 26
  • Мнения: 1 559
кви са тез приятели дето ще ми излиза за по бира,...да ги нямаме тия smile3513

Само аз ли ще протестирам.
Че той мъжът ми не харесва нито една от приятелките ми.Аз тогава какво?Да спра да ги виждам ли?

Че аз приятелките си ги виждам през деня,когато тои е на работа newsm03,защото аз не работя.Ако тои почива си излизаме двамата  loveuuu....А по бира ,имах впредвид,по нощите да излиза... smile3512

# 27
  • Мнения: 1 370
Всеки уважава интересите на другия и се съобразяваме с това.

# 28
  • BG
  • Мнения: 123
И аз смятам,че не е редно да задушавам партньора си...но след като разбрах,че за него лично пространство означава редовно посещение на еротик барове/беше ме помолил да почистя офиса му и открих една пачка визитки на такива места/или пък купонясване до зори с колежки без дори да ми се обади...Е немога да го приема...

# 29
  • Мнения: 1 893
кви са тез приятели дето ще ми излиза за по бира,...да ги нямаме тия smile3513

Само аз ли ще протестирам.
Че той мъжът ми не харесва нито една от приятелките ми.Аз тогава какво?Да спра да ги виждам ли?

Че аз приятелките си ги виждам през деня,когато тои е на работа newsm03,защото аз не работя.Ако тои почива си излизаме двамата  loveuuu....А по бира ,имах впредвид,по нощите да излиза... smile3512
А какво ще стане като почнеш работа? Няма ли да се виждаш с приятелки или да правиш неща,които обичаш?
И какво лошо има в това да отидеш някъде/дискотека,кръчма,екскурзия/ с приятели или колеги?

# 30
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 230
аз моят сама го карам да излиза. това, че аз стоя вкъщи за да гледам, приспивам, кърмя и т.н., не значи че и той трябва да виси нон-стоп у дома. честно казано и аз се разтоварвам понякога, като го няма. човек ако иска да направи нещо грешно (да изневери например), ще го направи, така или иначе. ще намери половин час след работа и ще го направи без никой да разбере...

# 31
  • Мнения: 1 559
А какво ще стане като почнеш работа? Няма ли да се виждаш с приятелки или да правиш неща,които обичаш?
И какво лошо има в това да отидеш някъде/дискотека,кръчма,екскурзия/ с приятели или колеги?

Ами работа едва ли ще почна...но и не е въпроса в това,ние така сме се разбрали от самото начало Wink,и засега се чувстваме добре.След години може нещата да се променят,но засега това е положението. Peace

# 32
  • Мнения: 620
що да показва друго, ненавиждам двойки, дето са като сиамски близнаци. имам си РС-то, моята музика, приятели и т.н. не давам да ми се бъркат в личното пространство и сме имали много скандали на тая тема. всеки си е отделна личност!

Истина казваш.....но като се сглоби семейството всеки решава ,че "отделната личност" му е станала собственост и
на личното пространство-майната му Crossing Arms

# 33
  • Мнения: 620
И ние нямаме лично пространство smile3534...кви са тез приятели дето ще ми излиза за по бира,или съученици,колеги...да ги нямаме тия smile3513.

А така не е добре NaughtyКолкото и да се обичате, не може да се лишавате от контакти със съученици и приятели и да се задушавате като едва ли не единствения образ,който "бди" над теб да е на жена ти/мъжа ти.......на кой ден ще си писнете......  newsm78 Laughing

# 34
  • Мнения: 998
Като че ли жените сме по-склонни да се лишим от така нареченото лично пространство и Мъжът с главно М да се превърне в такова за нас.  Rolling Eyes Или поне на много жени, които познавам, това им е приятно и го смятат за естествено. Намират се и такива мъже дори! Shocked
Но  Naughty това не означава, че всички жени са такива!
Аз съм от тези, които си пазят личната свобода с цената на много. Може би една от причините е, че съм позволила на децата да ми отнемат собственото "аз", когато съм с тях. И това ме кара да си изтръгвам време само за себе си. Уважавам това право и на мъжа ми. Колкото и да ми е неприятно старая се да не му мрънкам  bowuu и да не му цепя минутите, кога се прибира.
Според него пък тази "свобода" която съм му дала е съхранила много неща между нас  bouquet

# 35
  • Мнения: 1 559
Ама като сте толкова ербап,и като сте дали това лично пространство на мъжете си,после да не влизате тук анонимно и да се оплаквате.Както казах вече,колкото повече свобода даваш на един мъж,толкова повече тои ти се качва на главата,а и виждам мои познати дето и те така,много модерно приказват и не е проблем ,това мъжете им да излизат самостоятелно..ама що така пък вече трима съм виждала все с женска компания(уж са по мъжки излезли)..аиде ,аиде,стига с тая либералност,а да си кажем право в очите нещата.Какво ще търси мъжът ми вечер без мен...отговора за мен е един единствен..Така че ,нито аз искам вечер да излизам сама,нито пък искам мъжът ми да го прави...да е излизал преди..(не че не е...)както и аз естествено.Сега е време за семеиството и това е положението при нас...и ни е добре така

# 36
  • Мнения: 4 473
Една от малкото смислени и сериозни теми, на които скоро съм попадала в този подфорум. Поздравления за автора!
И тъй като искам да кажа много, а не мога да го сторя по-добре от това, което прочетох, ви копирам един мой постинг, където написаното ме порази...

Това е конкретният постинг, но ви уверявам, че ако прочетете и цялата тема - няма да сгрешите!

# 37
  • Мнения: 620
Както казах вече,колкото повече свобода даваш на един мъж,толкова повече тои ти се качва на главата

Това не е характерно само за мъжете NaughtyЖените също можем да се поувлечем...нека да сме честни Laughing

# 38
  • Мнения: 4 406
Какво ще търси мъжът ми вечер без мен...
ми свобода ще търси, какво друго?

# 39
  • Мнения: 220
Както казах вече,колкото повече свобода даваш на един мъж,толкова повече тои ти се качва на главата

Това не е характерно само за мъжете NaughtyЖените също можем да се поувлечем...нека да сме честни Laughing

Какво ще търси мъжът ми вечер без мен...
ми свобода ще търси, какво друго?

Което си е право - право си е дами   bouquet
( умишлено избягвам обръщението мили ,не ме съдете строго )

# 40
  • Мнения: 1 451
Както казах вече,колкото повече свобода даваш на един мъж,толкова повече тои ти се качва на главата

Това не е характерно само за мъжете NaughtyЖените също можем да се поувлечем...нека да сме честни Laughing
Моя личен опит е показателен точно в това отношение. Дай прекалена свобода и безгранично доверие на жена си и и гледай после сеира.

# 41
  • Мнения: 1 559
Както казах вече,колкото повече свобода даваш на един мъж,толкова повече тои ти се качва на главата

Това не е характерно само за мъжете NaughtyЖените също можем да се поувлечем...нека да сме честни Laughing
Моя личен опит е показателен точно в това отношение. Дай прекалена свобода и безгранично доверие на жена си и и гледай после сеира.

Така е,прави сте. Peace
А за  тез дето много парадират за свободата ...да не ви приседне един ден от нея. hahaha Joy

# 42
  • Мнения: 4 473
megan79, както вече писах, приемам темата като сериозна и смислена. Хората са го казали много отдавна: "Не бъркайте свободата със свободията!". Всеки приема нещата през собствена призма, нали така?! Дай да не заклеймяваме чуждото становище - всеки има право на такова, а аз уважавам чуждото мнение. Последното не значи, че го споделям, естествено.

# 43
  • Мнения: 1 559
Съгласна съм.Уважавам мнението на всички.Стана ми смешно обаче ,защото фактите говорят друго.Както и да е,всеки знае себе си.Аз знам ,че не бих допуснала това лично пространство,за което пишат повечето тук...и съответно мъжът ми акцептира мнението ми.Така че съм щастлива от ситуацията в ,която съм,с скромното съжителство от няма и 3 год...може след време да си променя мнението ,като ми писне да ям все бобец Joy...,та токава ше го мислим

# 44
  • Мнения: 620

Моя личен опит е показателен точно в това отношение. Дай прекалена свобода и безгранично доверие на жена си и и гледай после сеира.

По-показателно от личния опит няма...лошото е ,че в много от случаите "урока боли" Sad

# 45
  • Мнения: 620


Така е,прави сте. Peace
А за  тез дето много парадират за свободата ...да не ви приседне един ден от нея. hahaha Joy

Само леко и добронамерено да ти подскажа Wink....асимилацията в брака е неусетна.Нормално е в началото да си всеотдаен и то в повечето случай от страна на жената.Само че идва един момент,когато се сещаш,че и ти си
човек,а не придобивка и ти се иска поне за малко околните да зачетат това.В голяма част от случаите вече е късно
и извоюването на въпросното "зачитане" води до неминуеми проблеми и даже скандали. SadНе забравяй,че мъжете
са консуматори и много рядко попадаш на "различна порода" мъж. Wink Laughing

# 46
  • Мнения: 220
Всеки човек има нужда от въздух.В началото на брака той доброволно се отказва от него било то от любов,желание да угоди на половинката си или от чиста глупост.И когато  след време си поиска  личното пространство в повечето случай партньора му отказва да му даде даже и по хапка на месец примерно....развръзката е ясна предполагам.
Завиждам благородно на всички които са намерили умен и толерантен партньор...завиждайте ми и вие  Sunglasses

# 47
  • Мнения: 8 917
Всеки си има лично пространство, границите на което са в главата на всеки.

# 48
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 230
ама вие какво си мислите, че мъжете ви като са всяка вечер и всяка секунда до вас, че никога няма да изневерят и че така ще е до гроб ли? аре бе... Rolling Eyes
имам един приятел, дето е супер добър баща, глези жена си, купува й подаръци, води я по почивки, по ресторанти, не се отделя от нея пре свободното си време, понеже тя е ужасно ревнива...
а през другото време жена му ако знае какви ги върши... късия повод не разрешава нещата, ако човек няма граници в главата си!
пък който не може да се узапти и не прави разлика между свобода и слободия, жалко за него.

# 49
  • Мнения: 1 559
имам един приятел, дето е супер добър баща, глези жена си, купува й подаръци, води я по почивки, по ресторанти, не се отделя от нея пре свободното си време, понеже тя е ужасно ревнива...
а през другото време жена му ако знае какви ги върши... късия повод не разрешава нещата, ако човек няма граници в главата си!

Евала ,знае как да го прави... Peace

# 50
  • Мнения: 1 629
Зависи дали имаш нужда от такова пространство. Има хора, на които в двойка им е уютно и добре. Аз не съм от тях и не съм се отказала от приятелите си, интересите си и различната гледна точка. Гледам на брака си като на съюз, не като на задължение.

# 51
  • Мнения: 1 559
ама вие какво си мислите, че мъжете ви като са всяка вечер и всяка секунда до вас, че никога няма да изневерят и че така ще е до гроб ли? аре бе... Rolling Eyes

Аз не съм казала,че няма да ми изневери(пък може и аз да съм тази ,която ще... Whistling)Вапроса е ,че се чувствам спокоина Flutter,защото виждам че не прави това ,което не харесвам  Peace.В смисъл не излиза без мен вечер..то и през деня .Съобразява се с всичко....а щом това е налице,за мен е ОК...пък ако прави нещо зад гърба ми,ще му връча тиквения медал,защото аз по никакъв начин не се чувствам ощетена Joy...е да не се хващаме все пак #Cussing out #2gunfire

# 52
  • Мнения: 620


Аз не съм казала,че няма да ми изневери(пък може и аз да съм тази ,която ще... Whistling)...пък ако прави нещо зад гърба ми,ще му връча тиквения медал,защото аз по никакъв начин не се чувствам ощетена

Не го приемай лично,ама в болдваното намирам леко противоречие LaughingТи сама даваш пример с най-тежкото-изневярата...та ако той ти изневери (дано не ти се случи Peace) ти по никакъв начин няма да се чувстваш ощетена...звучи ми
сякаш вече ще си го изпреварила (дали си или не си във въпросния момент -само ти си знаеш Wink и няма да ти пука Rolling Eyes
Извинявай ,ако не съм те разбрала правилно,просто така ми прозвуча Laughing

# 53
  • София
  • Мнения: 7 097
късия повод не разрешава нещата, ако човек няма граници в главата си!

 Hands Clap

# 54
  • Мнения: 217
ама вие какво си мислите, че мъжете ви като са всяка вечер и всяка секунда до вас, че никога няма да изневерят и че така ще е до гроб ли? аре бе... Rolling Eyes
имам един приятел, дето е супер добър баща, глези жена си, купува й подаръци, води я по почивки, по ресторанти, не се отделя от нея пре свободното си време, понеже тя е ужасно ревнива...
а през другото време жена му ако знае какви ги върши... късия повод не разрешава нещата, ако човек няма граници в главата си!
пък който не може да се узапти и не прави разлика между свобода и слободия, жалко за него.
То4но тези дето най седят уж до полите на жена си,дето купуват много подаръци и глезят жена си ,най много ходят LaughingАз моя веднага го позная кога е сгазил лука.То се по4ват екскурзии,подаръци,глезотии. Laughing

# 55
  • Мнения: 620
То4но тези дето най седят уж до полите на жена си,дето купуват много подаръци и глезят жена си ,най много ходят LaughingАз моя веднага го позная кога е сгазил лука.То се по4ват екскурзии,подаръци,глезотии. Laughing

Често ли ти се случва Sad newsm78

# 56
  • Мнения: 217
То4но тези дето най седят уж до полите на жена си,дето купуват много подаръци и глезят жена си ,най много ходят LaughingАз моя веднага го позная кога е сгазил лука.То се по4ват екскурзии,подаръци,глезотии. Laughing

Често ли ти се случва Sad newsm78
Ами не особено,но и не ми пре4и LaughingА тези дето си мислят ,4е не им се слу4ва ,май най много им се слу4ва Rolling Eyes Laughing

# 57
  • Димитровград
  • Мнения: 1 743
Има ли уважение в една връзка,то личното пространство се подразбира...

# 58
  • Мнения: 1 559


Аз не съм казала,че няма да ми изневери(пък може и аз да съм тази ,която ще... Whistling)...пък ако прави нещо зад гърба ми,ще му връча тиквения медал,защото аз по никакъв начин не се чувствам ощетена

Не го приемай лично,ама в болдваното намирам леко противоречие LaughingТи сама даваш пример с най-тежкото-изневярата...та ако той ти изневери (дано не ти се случи Peace) ти по никакъв начин няма да се чувстваш ощетена...звучи ми
сякаш вече ще си го изпреварила (дали си или не си във въпросния момент -само ти си знаеш Wink и няма да ти пука Rolling Eyes
Извинявай ,ако не съм те разбрала правилно,просто така ми прозвуча Laughing



Няма повече кво да кажа,само 1-Аз съм страшно голям егоист bowuu,и не мога  да деля нещата ,които обичам...Не ми се е налагало досега,дано и занапред Praynig,така че незнам каква ще ми е реакцията...но няма да е от наи тихите #2gunfire ..и незабравими #2gunfire Sick

# 59
  • Мнения: 1 559
То4но тези дето най седят уж до полите на жена си,дето купуват много подаръци и глезят жена си ,най много ходят LaughingАз моя веднага го позная кога е сгазил лука.То се по4ват екскурзии,подаръци,глезотии. Laughing

Не съм съгласна,това са единични случаи като теб например Sick..аз имам поглед точно от другата страна на монетата,както вече казах с мои познати...
Темата премина в заяждане Crossing Arms..моя мъж така..не моя иначе hahaha,така  че аз прилкючвам по въпроса. bowuu

# 60
  • Мнения: 1 568
Има ли уважение в една връзка,то личното пространство се подразбира...


 newsm10

# 61
  • Мнения: 217


Аз не съм казала,че няма да ми изневери(пък може и аз да съм тази ,която ще... Whistling)...пък ако прави нещо зад гърба ми,ще му връча тиквения медал,защото аз по никакъв начин не се чувствам ощетена

Не го приемай лично,ама в болдваното намирам леко противоречие LaughingТи сама даваш пример с най-тежкото-изневярата...та ако той ти изневери (дано не ти се случи Peace) ти по никакъв начин няма да се чувстваш ощетена...звучи ми
сякаш вече ще си го изпреварила (дали си или не си във въпросния момент -само ти си знаеш Wink и няма да ти пука Rolling Eyes
Извинявай ,ако не съм те разбрала правилно,просто така ми прозвуча Laughing



Няма повече кво да кажа,само 1-Аз съм страшно голям егоист bowuu,и не мога  да деля нещата ,които обичам...Не ми се е налагало досега,дано и занапред Praynig,така че незнам каква ще ми е реакцията...но няма да е от наи тихите #2gunfire ..и незабравими #2gunfire Sick
Блажени са вярващите LaughingНе се заяждам сестро,но ти в кой век живееш и на коя планета? Tired

# 62
  • Мнения: 6 164
Нямаме лично пространство, заедно сме навсякъде - просто той няма желание да бъде някъде без мен, на мен също ми липсва да сме разделени, всичко споделяме, защото така то ни радва повече. Личното пространство е сутрин в тоалетната Mr. Green и то не винаги... Joy

# 63
  • Мнения: 755
Има ли уважение в една връзка,то личното пространство се подразбира...


 newsm10
Подкрепям!

Общи условия

Активация на акаунт