Януарчета 🍁🌦️🌬️❄️☃️- тема 4

  • 6 053
  • 216
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 6 991
Понякога трябва да сме по-инати от тях,да и да не се поддаваме на ревове

# 166
  • Мнения: 914
Аз не мога. Никак не си го представям, да ми реват двамата за мляко посреднощ и аз да не им давам. Не бих си го причинила това. Много хора ми казват, че така трябва да направя, но аз не мога, а и не искам. Смятам, че това е период, който все някой ден ще свърши. Пък и цял живот да смучат мляко, много важно. Млякото си е полезно все пак.
Като бяха бебета, ми казваха, да не ги свиквам на ръце. Пълни глупости, сега и да искам няма да ми стоят в ръцете. Та периодите при децата отминават и заминават....
Разбира се ако ми реват и се тръшкат за кока кола или някоя друга глупост, няма да стане по тяхната, но....абе явно ще си подбираме битките....

# 167
  • Мнения: 6 991
Вярно е преди голямо носене все на ръце да клюкари,сега аз искам да я дигна да я гушкам тя се опъва 🤣

# 168
  • Мнения: 42
Да, така е, аз не спрях млякото, защото не искам да пие мляко (след като дори аз самата до четири годинки съм пила всяка вечер), а защото ми писна да ставам по сто пъти на нощ, все едно имам новородено. Друг е въпросът, че откакто тръгна на детска и почна да се разболява, няма нощ, в която да не съм станала поне три пъти 😖 а това дето всеки дава акъл да не го научаваш на ръце и всичките други простотии може да го каже или човек без деца, или човек с деца, които не са били като твоето. Тъжната истина е, че ние се нагаждаме. Такъв вид възпитание не може да се даде. Режим на бебето ли? Друг път сте му изградили режим. Просто ви се е паднало такова дете! Например моето от шестмесечно заспива в осем и става в шест. Сега последната година вече заспива в десет. Но съм далеч от мисълта, че аз съм й изградила режима. Просто ми се падна такова дете.

# 169
  • Мнения: 914
Дами днес направо изпуших. Докарах си нервен срив. Реших да пробвам моите отново да им махна памперса. Сутринта им го свалих и ги държах по голи дупета до обяд. Сядат на гърнето, вършат работа. За първи път видях Хрис да пикае прав, разбира се не точно улучва, пък и не  ми дава винаги да му държа гърнето, ноооо позабърсвам тук там, става работа. Деси и тя добре се представи, даже сами си сядаха понякога на гърнето. После гледам Деси направила ако в ъгъла на стаята и си взема кърпички да си го чисти, добре, че я хванах навреме преди да го размаже хубаво. Както и да е, дойде време да спят на обяд и им сложих памперс гащи, като се събудиха и на двамата им бяха пълни. Пак махнах памперсите, обаче се наложи да изляза за малко, а ММ категорично отказа да се занимава с дебнене къде какво правят, та реших да им сложа слипове и бикини, а върху тях памперс (по съвет на една учителка в ясла). Като се върнах, установих, че и двамата са свършили в памперса и въобще не им пука, че са им мокри гащите отдолу. Хайде пак сменяй, пери, да ама вечерта вече хладно реших че не е уместно да стоят по голи дупета, та сложих пак бикини и слипове. Едното свърши ако там, та преобличах. После ММ реши, че ще ги простудя, та сложих отгоре и панталони и като се почна едно пишкане в гащите, не мога да смогна да ги преобличам. Ако 2 пъти свършат нещо в гърнето, то 4 пъти в гащите и разбира се във всички стаи. През 5 мин. ги подканям за ако- пиш, питам постоянно, на кой му се прави ако-пиш и отговора почти винаги е няма ако-пиш. Веднага след това някой свършва в гащите, а  локвата се опитват да избършат с дрехи или каквото намерят. След поредното подканяне и съответно отказ, намирам Деси в коридора, сред голяма локва, топи си ръчичките в нея и си маже лицето и косата и се гледа в огледалото. Еми откачих и я набих. Отнеси няколко шамара по голото дупе.
И утре как ще продължавам незнам. Не е ок да стоят голи, ама и с гащи не става, а ако чакам лятото, те ще станат дърти магарета...

# 170
  • Мнения: 6 991
Първия ден направо ме боля главата ....
За една седмица се научи,иначе борба една седмица стиска 2-3 часа и вече като не може да стиска казва Мони страх гащи/гърне аз бягам за гърне тя реве аз я натискам,реве и пишка.
И след тези седем дена взе да си казва Мони иска гърне.
Направооо все едно не е тя!🌞
Само пишка там.
Един път се излъга да ака и това беше,като спи слагам памперс и редовния номер ляга с памперс ака в него и хайде пак сменяй😒

Поне при нея няма как да станеше с памперс и да я уча на гърне!Махам памперса,слагам гащи и започна борбата!

# 171
  • Мнения: 914
Незнам как ще издържа 7 дена с двамата. А вие не излизахте ли? Как се справяхте навън?

# 172
  • Мнения: 961
Алба, шапка ти свалям... Аз съм решила, че ще се мъча лятото. И двете са във вихъра на бебешкия пубертет, всяко нещо се случва с мнооооого рев и тръшкане. По 10 минути ги гоня из стаите, за да мога да ги облека и да излезем. Не мога сега да ги преобличам по 15 пъти на ден.
Вчера следобяд излезнах сама с тях без количката. Понеже си знаят пътя до парка и винаги на там се насочват, като стигнахме до улицата и разбраха, че няма да ходим там и като легнаха и двете на тротоара до пешеходната пътека, взеха да се тръшкат, да ритат с крака и да пищят. Хората минават, на някои им беше много смешно, други цъкаха с език, те двете реват и се дерат и лежат върху една шахта и не искат да стават.. И като ми падна пердето, грабнах по-леката под мишница, другата я хванах за ръката и буквално ги завлякох до вкъщи. Изядоха по няколко шамара по дупето, реваха сигурно 1 час и направо останах без нерви. Май май ще ги пускам пак на ясла, дано да няма толкова вируси сега като се затопли времето..

# 173
  • Мнения: 6 991
Незнам как ще издържа 7 дена с двамата. А вие не излизахте ли? Как се справяхте навън?
Ако е било топло,не помня - първите трудни седем дни сме излизали с памперс,сега вече излизаме без памперс,засега е нямало мокри гащи навън, предлагам да пишка навън не иска,гледам да пишка вкъщи и тогава да тръгнем не винаги става

# 174
  • Мнения: 914
Мими моите сами искат да пишкат навън, но до сега само Деси го е правила, а Хрис опитва, но явно го е направил преди това в памперса и после няма какво, но пък иска и той. Аз ги виждам, че са готови, но това постоянство много ми куца. Като трябва 15 пъти да изчистя размазано ако или пиш, понякога на диван или килим, още толкова пъти да преобличам и преобувам бягащи и дърпащи се деца, направо ми писва и ми идва  да ги набия, въпреки че, поне 10 пъти все пак са го правили в гърнето. Разбира се с постояно подканяне, че и насила понякога. Еми и моите нерви, а и физ.възможности си имат предел.
Хоуп, твоите като ходят на ясла, не се ли научиха там на гърне. Ба мен това ми е последната надежда. Надявам се на есен да ходят и моите на ясла

# 175
  • Мнения: 79
Незнам как ще издържа 7 дена с двамата. А вие не излизахте ли? Как се справяхте навън?
Да излизах махнах памперса изцяло и не сложих повече.
Не съм я държала гола не слагах бельо за да те го бърка с памперса в началото.
Не бързах да сменям дрехите исках да усеща дискомфорт . Носех няколко ката дрехи , изпикавах я тук там като гледахме ту кокошки ту котки и така. Наскоро и подариха пикаеща кукла много и е интересна има си и гърненце. Хубава работа щеше да свърши миналата година.

# 176
  • Мнения: 961
Моите от октомври ходят на ясла, ама то е едно ходене.. Изкарват по 3 дни и после по е 2 седмици са в къщи. Покрай Коледа повече от месец не бяха ходили, сега пак от 2 месеца са в къщи. И то само 2 дни са оставали да спят там, през останалото време ги взимах на обяд, защото нямат време да се адаптират с това постоянно боледуване. Така че вече не разчитам на яслата да ми помогне с каквото и да е било.

# 177
  • Мнения: 6 991
Добро утро как сте ?❤️
Цял месец никой не е писал 😁🤔
Ходят ли на ясла децата?
Здрави ли са?

# 178
  • Мнения: 79
Ходи на ясла , тази сутрин забелязах че е полазена нахапана от нещо чак леко се подула ръката.
Мазах със фенистил давах Фенистил капки. Пада става бяга тича страх ме е да не се осакати.
Ожули си нослето сега я сърби раната разранила се е. Миналата година пак по същия начин се чоплеше чак белег и остана.Head Band

# 179
  • Мнения: 961
Моите 3 месеца вече не са ходили. Април ги оставих вкъщи, за да може да си изкараме празниците като хората със здрави деца. Дойдохме при свекървата на морето, пуснах им изследвания  за яслата да са готови за другата седмица и познайте-едната е със салмонела в изпражненията. Другата пък е с уроинфекция, най-вероятно, с 39 градуса температура и от тази вечер на АБ. Не знам какво да направя за да ги опазя здрави вече...

Общи условия

Активация на акаунт