Януарчета 🍁🌦️🌬️❄️☃️- тема 4

  • 5 980
  • 216
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 660
Алба ако пият мляко преди лягане няма как да не пишкат. Моето поне веднъж става за шиш. Това с естествените нужди не става от днес за утре пикаят напикават се казват показват не казват.
Някъде за 1 г се научават напълно и рядко има инциденти. Затова има много дрехи перални протектори.
Трябва да се следи детето сегнали такива да се слага след храна сън и т.н.
Не може да чакаме само детето да полага усилия трябва и родителя да го насочва.

# 61
  • Мнения: 910
Знам, така е. Моите пият тонове мляко, сокове....вода вече по-малко, но лятото не смогвах да им пълня бутилките с вода. Понякога сами искат да сядат на гърнето, но често, когато аз ги подканям, категорично ми отказват. Знам, че трябва да махна памперса, за да свикнат и да им стане навик да ходят в гърнето, но сега не мога, защото ни предстои местене в друго жилище и не ми остава време, често отсъстваме от вкъщи с ММ и те остават с баба си, а тя ги учи само на глупости. Не искам да се оправдавам, ама не се справям много добре с приучаването на гърне.  Дори не мога да ги накарам да клекнат, когато правят голямата работа. Постоянно обяснявам, но напъват се прави, изпънати като струни и им е трудно, боли ги, но не искат да клекнат и това е.

# 62
  • Мнения: 278
Albaa, ние тъкмо имахме успех с гърнето и местенето напред-назад прецака всичко, така че е нормално. Не се обвинявай, а и не е на всяка цена веднага. Естествено, че по добре по рано, но има и други фактори, така че и това ще стане Wink
Ние  да се похвалим , Ивелин е приет в държавна ясла .. във Варна ест, в Сф с максимален брой точки нямаме шанс , във Варна се регистрирах преди седмица и хоп , обажда ми се директорката да ходя да го запиша.
Отново е болен ( изкара три дни на градина) и другия месец въобще няма и да плащам таксата за частната, ще го гледам вкъщи , че ми писна да е болен нон стоп, а от януари живот и здраве почваме във Варна 😁
Почна доста да напредва с думичките в последно време, събира по няколко. С финната моторика също е супер, но ето и той е с памперс … всяко нещо с времето си Wink

# 63
  • Мнения: 910
Поли, не знаех, че може и сега да се кандидатства в ясла. Аз моите смятам догодина да ги пусна, че започнаха да стават все по-зависими от нас. Едното постоянно реве за баща си, другото за мен. Чак в истерия изпадат ако някой от нас го няма. Баба им не може да се справя с техните истерии.
Някой може ли да каже че, има дете, което ходи на ясла и НЕ боледува постоянно? Защото аз само това чувам отвсякъде, как ходят х 2-3 дена и после почиват болни в къщи. До сега една майка, не е казала, моето не е боледувало отдавна. Само приятелката ми го е казвала за сина си, ама преди 20г.

# 64
  • Мнения: 953
Алба, и на мен ми го повтаряха постоянно това с боледуването. Виках си "е, да боледуват, да боледуват, колко да боледуват.." Факт-3 дни на ясла, минумум седмица в къщи. Изобщо нямат време да се адаптират там. Тръгнаха на 04.10 и до сега имат 10 присъствени дни и то до обяд. При последното боледуване ги оставих 3 седмици в къщи, защото трябваше да им слагаме ваксина и исках да съм сигурна, че са напълно здрави. От 1 месец давам коластра, надявам се да има ефект и да няма вече такива прекъсвания, защото в момента вече съм в неплатена. На всичкото отгоре вчера си пуснах тест за антитела и имам 350,което ме навява на мисълта, че може първото им боледуване в яслата да е било от Ковид. Тогава и аз се разболях с тях, а едната стигна до антибиотик...

# 65
  • Мнения: 6 811
Браво доста антитела,имаш за сертификат 😃
Моите бяха 93😃и останах без сертификат...
Нашата група- яслата имаме Вайбър и там постоянно има болни и пишат че ще отсъстват Sad
Особено тази седмица е бум на болни в групата даже едната госпожа спомена че ще ги смесват с другата яслена група защото са в намален състав....Иначе са три яслени при нас.
Всеки ден борба за гърне,неще да сяда ...докато седне и става...ами не мога да я вържа🤐

# 66
  • Мнения: 4 660
Да се похваля имам сетификат от ваксини, не че без него не влязох в мола но както и да е. Сега се оглеждам за подаръци за Коледа рожденния и ден и за нова година.

Някой може ли да каже че, има дете, което ходи на ясла и НЕ боледува постоянно? Защото аз само това чувам отвсякъде, как ходят х 2-3 дена и после почиват болни в къщи. До сега една майка, не е казала, моето не е боледувало отдавна. Само приятелката ми го е казвала за сина си, ама преди 20г.
🖐️Да не кажа голяма дума но каката не се е разболявала сериозно само един бронхит за цяла година откакто почна на ясла после градина.  Сополите изобщо не ги броя защото повечето пъти за няколко дни и минава с капки. Суполясва уикенда лекуваме я и понеделник е на градина.
Нооо откакто се роди до годинката всеки месец се разболяваше предполагам вкъщи изгради някакъв имунитет.

Последна редакция: ср, 24 ное 2021, 13:53 от kikair

# 67
  • Мнения: 186
Първото ми дете до година и половина докато  се гледахме вкъщи не беше боледувало изобщо. В първа яслена група беше седмица на ясла, две вкъщи, във втора яслена боледуваше веднъж в месеца. Чак в детската градина си отдъхнахме от непрекъснато боледуване. А стабилен имунитет мога да кажа имаше в последната година в градината, на около 6 години.

# 68
  • Мнения: 953
Малко да размърдам темата и да се оплача.. Не знам вашите деца как са, но моите вече ще ме побъркат. Тръшкат се за всичко, не искат да ги обличам, да ги събличам, да им сменя памерсите, не искат в количката, не искат да се къпят. Викам като ненормална по цял ден, всичко става със супер много нерви и рев.
Карат се и се бият по цял ден, няма играчка, за кяото да не са се сбили, нищо че всичко ни е по 2. Вчера купихме нови обувки на едната, че и умаляха нейните, е другата блъска и се тръшка 30 минути, че тя няма същите. Мога ли да дам едни ненуцни 50 лв само и само мир да има.. Болни са от 10 дни, няма да ходят на ясла до края на годината и ще изтрещя вече с тях. На едната и излизат последните два кътника горе, на другата долу, всяка вечер някоя спи в нашето легло, за да можем да дремнем все пак и ние.Ама то сън ли е все някой да те рита я в корема, я в главата.. Времето е гадно, не мога да ги извеждам за по 2 часа вече.   Не знам до кога ще ме поддържат виното и валидола.. 😄

# 69
  • Мнения: 4 660
И моите породени се бият, малкото постоянно удря каката. Ревнува много защото аз спя с голямото. Спи ту у нейното легло ту на спалнята при нас.
Иначе обичат се търсят се, но настане ли време за сън настъпва бой и крясъци.
Сега чакат и двете с нетърпение дядо Коледа да им донесе подаръците. Малкото говори доста, много се вълнува и от предстоящия и втори рожден ден.
Темата е Олаф от замръзналото кралство. Рождения ден е този четвъртък  поканихме 5-6 деца на нейната възраст горе долу.

# 70
  • Мнения: 6 811
Няма и следа от последните 4кътника....
Вчера ходихме в центъра на Бургас да видим елхата голяма радост,приказва, оглежда я,гледа нагоре 🥳Имаше много хора нали е неделя ...и елен си имаме с шейна и дядо Коледа.Тя му викат деди Кози 😃😃😃.Доближихме се само гледахме не съм я слагала при него, така прецених 🙂
Купих й рокля с дълъг ръкав на Скай пес патрул,такава ще е и тортата януари.Миналата година просто две мечета с балони сега конкретен герой 🥰.
Вечер заспива мн бавно ...изнервям се.
Уж зима...заспива късно съответно и сутрин си измести ставането с 30-40 Мин.

Все още е с памперс....
Не съм планувала да каним деца за РД ....

# 71
  • Мнения: 910
Мдааа и при нас същата рабора. Ту се прегръщат, ту се бият, борят се понякога и се хилят, гонят се постоянно от стая в стая. Младежа е като сврака, каквото види го грабва и крещи мое...мое и не дава нито едно на Деси. Може ли да има 20 молива и да ги грабнеш всички (едвам ги държи в ръце) и не дава нито един на сестра си. Ако тя вземе 1, той започва да реве и я гони да си го взема обратно. Ами то не х2, ами и х 10 да купя, те пак ще се скарат. Реших да им направя елха и.... греда. Свраката пак я грабна, влачи я из всички стаи, играчки хвърчат навсякъде. Другото събира топките и си ги топка, има едни които са като ябълка, тях се опитва да ги гризе...
Ние пък точно сега се местим, багаж на всякъде, аз прибирам, те след мен вадят и хвърлят. Няма врати в целия ап., вече 2 месеца ги чакаме, леглата ни не са пристигнали и спим по дивани и т.н Пълна лудница.
Иначе с говора доста са напреднали, но все още изговарят повечето думи по бебешки. Говорят много, но малко думи изговарят чисто. С храненето Деси се справя сама с прибори, но Хрис хич го няма с лъжицата. Пият от чаша и двамата без проблем. Имаме напредък АМ вече не пият, но пък го заместих с кисело, което пак не е ок...ама това е положението.
Кътници няма никой.
За сега са здрави, не са боледували, догодина смятам вече да ги пусна на ясла и тогава ще видим какво ще става.
Покрай това местене, пък и заради времето не ги извеждам навън, ама ги пускам на балкона, а те като подивели, крещят и се кефят на акустиката между блоковете. Яд ме е, че нямам време сега да ги извеждам, ама то и времето...да се чуди човек къде да ги изведе.
Празниците наближават, рожден ден на децата, а в къщи хаос и се чудя как ще се събираме с роднините. Подаръци не съм купувала за никого....а време няма....
Тази година, ще е пълна лудница на празниците.

# 72
  • Мнения: 6 811
Може да направим на първата стр рожденните дни на всички деца от групата 😇ако някой знае как (просто идея 😇😇😇)
Елхата оцеля при нас,изобщо не я събаря.Даже ми помогна колкото може да сложим играчки.
И аз не я извеждам, ходим до кухнята за обяда което на 10 минути от нас ама докато се облечем и замъкнем сигурно минават 30 😃
Аз купих за майка ми и свекърва ми козметични комплекти,минах скромно 😃

# 73
  • Мнения: 5 679
Моята Беболина,пък много се радва на елхата. Понякога взема играчките в долната част да ги разглежда,но после ги връща обратно (не винаги правилно 😂),но най-любими са й големите червени цветя от елхата. Нарича ги цеце и ми ги носи да се подмазва, когато й се карам 😉🤣😂
Украсата в града също много й харесва и са едни възклицания, едно чудо,да докосне,да пипне всичко....
Говори непрекъснато,но малко неща разбирам. Повечето думички, които казва чисто ги знае и на двата езика. Говори объркано!
За Коледа ще получи механичен влак с релси,книжки и миещи се маркери!

# 74
  • Мнения: 6 811
Купувам,купувам това/онова  за Коледа и после го давам хахах 😃😃😃😇
Но вече наистина съм скрила едно пиано с микрофон,малко да се забавляваме хаха ще има концерт

Общи условия

Активация на акаунт