Обсъждане на имотни обяви-25

  • 33 699
  • 769
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9 828
Страхотни са сградите от линка, благодаря! Аз бих добавила и една къща на ул. Латинка някъде до руското посолство, където бях на купон в деня на дипломирането ми. Сигурно половината първи етаж беше като зала за приеми, парадно стълбище към емпоре за втори етаж. Това си спомням само, че все пак други неща ме вълнуваха в онзи момент.

# 31
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 340
Не бих казала, че кованото желязо е френски стил, но не споря. Ето едни ажурни тераски от ковано желязо, в австрийски стил:



Имаме имот и със стъклени тераси, по-добре са от плътни, но не ги предпочитам.

 Ето и някои къщи от този сегмент, сега ги проверих за случайни дати, разпродадени са:





# 32
  • Мнения: 1 088
Интересно, аз пък терасите по ред на предпочитание бих подредил плътни, после стъклени/прозрачни и само в краен случай "решетъчни" (а.к.а. ажурни). Френски, австрийски, къвто и да е стил - все мяза на затвор.

Къде по-точно е тая къща от снимката? В България такова нещо изцвъкано насред гората не съм виждал, а свободно стояща вана съм срещал само на 1 място, и не беше в планината. Все още не са навлезли масово...

# 33
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 340
Това са две различни къщи - в с.Баня и в Берковица. И понеже споделих, че целенасочено обикалям такива къщи с проучвателна цел, не са само тези две в България.

Аз пък изобщо не харесвам плътни, зидани тераси, обикновено вървят с прозорци тип пистолет. Целият смисъл от светлина и гледка отива на кино.

# 34
  • Мнения: 9 828
Е, въпрос на лично предпочитание е парапетът на балкона/терасата.

Ето парижки прозорци с парапети.
https://www.lafenetrefrancaise.fr/fenetres-parisiennes/
https://www.google.com/search?source=univ&tbm=isch&q=les … rc=PCqGC_uzCrtKKM

И за да не се отклоняваме много от темата, ето малко обяви от няколко хубави района в Париж, тук биха казали, че сградите са за събаряне, щото са стари Laughing

https://www.residences-immobilier.com/en/75/apartments/sale/list … eme-32563_12.html

# 35
  • Мнения: 2 827
Гадамер - явно е че търсиш емоционална покупка, така че давай смело напред. Дори и печалбата да не е на макс, в комбинация с кефа от прекарано време там ще е добра сделка. Но чисто практически и от инвестиционна гледна точка наистина не е добра инвестиция по ред причини. Лятото дискутирахме анлогична идея за къща на морето, която май се купи. Сега дойде зима и се дискутират планински имоти. Типичен пример за грешка - а трябва да е - лятото се купуват зимни имоти, зимата се купуват летни имоти.

# 36
  • Мнения: 13 193
Много харесвам ковано желязо на тераси - струва ми се хем стабилно, хем отворено и красиво. Стъклени тераси никак не ми допадат - хем е нестабилно като усещане, хем уж хубава гледка, пък все гледкам дали са чисти и ме зове парцала.

# 37
  • Варна
  • Мнения: 5 280
.... Типичен пример за грешка - а трябва да е - лятото се купуват зимни имоти, зимата се купуват летни имоти.

Зимата ясно - лошо време, виждат се течове, достъп в поледици и т.н.
А лятото какво им изпъква на планинските имоти, което не може да се види зимата?

# 38
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 340
Дали сме стоп капаро, че има и друг желаещ. Утре сме на оглед, ще водим и приятел архитект с нас да огледа. Не вярвам да се застоят до лятото, защото са интересни, парцелът е на най-високото,  а в това село и съседните, много рядко излизат къщи, камо ли пък хубави. Ясно ми е, че ако не ги даваме и на други хора за нощувки, няма никакъв смисъл да ги купим само за нас. То като цяло да си купиш къща на село не е супер инвестиция, извън места като някои села около Велико Търново, по морето и около ски курортите.

# 39
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 234
Как се отопляват тия големи планински къщи горе, осоено последното с двойната височина и всичкото прозорци?

А лятото какво им изпъква на планинските имоти, което не може да се види зимата?
Заетостта Wink

# 40
  • Мнения: 9 828
Цената - идеята, май, е че през лятото цената на планинските имоти пада, аналогично, на морските - през зимата.

# 41
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 340
За емпорето ли става въпрос как се отоплява? Къща с емпоре е най-големият ужас на българина, заедно с френските прозорци и откритото стълбище 🤣Отопляват се по стандартните начини- подово, термо помпи, инфрачервено отопление, пелетна камина, камина на дърва и т.н, т.н. Някои от тези къщи са нискоенергийни.

# 42
  • Мнения: 2 827
Търсенето на сезонните имоти е сезонно, съответно и цените се коригират спрямо търсенето. Затова лятото търсиш зимен имот, зимата търсиш летен имот.

# 43
  • Мнения: 10 552
Сега се търсят всякакви читави имоти.

# 44
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 340
По принцип планинските имоти са целогодишни, за разлика от морските. На Банско, Боровец, Пампорово, Велинград, Белчин, Лещен, Ковачевица, Копривщица и т.н се ходи през цялата година. Докато с изключение на 4 месеца от годината, в повечето градчета и селца по морето е тотално мъртвило.

Общи условия

Активация на акаунт