Той е по-малък от мен. Да дам ли шанс?

  • 9 084
  • 196
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 715
Мисля, че има нещо неизкристализирало в ситуацията.
Не съм по метафизиката, но вярвам в женската интуиция. Според мене в ситуацията не са само твоите комплекси, ами и нещо в този мъж те спира. В интерес на истината и на мен ще ми светне лампа - наистина е млад, а вече с градинче, дотук нищо особено, ама той е и разведен. Наличието на дете не е признак за зрялост, а в комбинация с развод далеч преди 30 ми натъртва точно обратното - че е незрял и първосигнален.
Не ме спира, тегли ме. Но комлексите ми ме спират. Саморегулирам се естествено и не му го показвам.
Имам комплекси още от детството си. Един от тях е страх от старостта, бръчките, безформеното тяло. Наясно съм, че колкото и човек да спортува, каквито и разкрасителни процедури да си прави, времето не може да бъде спряно.
Аз засега не мога да се преборя с комплексите си. Искам винаго да съм по-красивата във връзката и да съм повече, за да се страхува човекът да не ме загуби. Знам че звуча незряло в момента, особено за 30 годишна жена.

# 46
  • Мнения: 15 309
А дали това, което те 'тегли' , не е гъделичкане на самочувствието, че такъв 'младеж' с опит с жените (очевидно, щом е разведен...) гледа към теб, а не към връстнички?

# 47
  • Мнения: 18 414
Хах... на 30 се замислила за старостта. Smiley Ще ти мине - след още някоя година ще се почувстваш млада. Joy Някои жени се панират около 30. После им минава.

# 48
  • Мнения: 9 969
Ох, съвсем ме загуби. Историята познава безброй случай, в които перфектни уж на външен вид жени, са били мамени. Външният вид не гарантира нищо, ама що ли се хабя Wink

# 49
  • Мнения: 715
А дали това, което те 'тегли' , не е гъделичкане на самочувствието, че такъв 'младеж' с опит с жените (очевидно, щом е разведен...) гледа към теб, а не към връстнички?
Не е гъделичкане на егото, а го намирам за много интересен човек от нещата, които ми е разказвал за себе си.  Няма да влизам в подробности. На външен вид ми харесва, но не е супер красавец в никакъв случай, средна хубост и аз така се оценявам - като средна хубост. Но за мен душата на един човек и неговият характер са по-важни. За съжаление мъжете са по-визуални същества от нас. И от там моите притеснения относно бъдещето ни заедно. Зщото сега може да ни е добре , но след 10 - 15 години.
Да, прави сте. Историята познава много красавици с неуспешни връзки и мижави жени с успешни такива, знам.
Просто на мен това ми е комплекс. И други приятелки са ми казвали, че около 30 години има такава психическа криза, която отминавала, после на 40, после на 50 години. Дано при мен да отмине по-бързо.

Още веднъж благодаря за мненията !
Достатъчно мнения прочетох, по-скоро бих дала шанс с едно наум и каквото сабя покаже.
Но няма да заключвам темата, може още някой друг да се включи с полезно мнение или пък с дългогодишна връзка, брак с по-млад мъж.

# 50
  • Мнения: 9 969
Моят е по-млад, но с две години само Wink Женени сме 21 години.

# 51
  • Мнения: 588
Нарциске от толкова много разсъждения и пресмятане и опасения сякаш забравихме да чувстваме и да се отдадем на първични емоции. Дали това ще е така, ако това е така, дали онова.. Авторке, харесва ли ти човека? Виждаш ли сериозни червени лампи? Харесва ли ти отношението? Ми защо толкова се чудиш и разсъждаваш?

# 52
  • Мнения: 15 309
Мерилин, с особено мнение съм изобщо за уменията на хората да обичат. А и тези емоции, особено първичните, са постоянно и шумно надценявани.

# 53
  • Мнения: 588
Съгласна съм че е сложна и философска тема това как хората обичат. Но съм си мислила понякога как някои хора които не се вглеждат толкова.. са някак по-добре не знам.

# 54
  • Мнения: 15 309
Не е философска никак даже Simple Smile А пък непукистите както бързо се 'влюбват', също така бързо им писва и се разделят, а бившите се почесват какво се е случило. Та и в темата нещо такова ми се вижда - гадже, брак, дете, развод, нова тръпка.

# 55
  • Мнения: 715
Нарциске от толкова много разсъждения и пресмятане и опасения сякаш забравихме да чувстваме и да се отдадем на първични емоции. Дали това ще е така, ако това е така, дали онова.. Авторке, харесва ли ти човека? Виждаш ли сериозни червени лампи? Харесва ли ти отношението? Ми защо толкова се чудиш и разсъждаваш?
За сега не виждам червени лампи. Кусурчета съм забелязала / пренебрежими, но той кой ли няма. Наясно съм, че в бъдеще ще се разкрият и други кусури, но няма перфектни хора.
Може би червена лампа е, че е на 26, а вече има 2 годишно детенце, което за модерните времена е доста рано. Но и аз съм така - за модерните времена рано родих и се задомих, не съм си поживяла. Но примерно това че е имал 5 годишна връзка за мен говори добре за него. Зле би ми говорило, някой който ще сменя често жените. Както и със себе си съм горда, че съм имала 7 годишна връзка, макар и да не е била най-добрата и за пример.

# 56
  • Мнения: 6 314
Не го мисли, като те кефи действай, пък каквото стане. Във възраст сте, където тази разлика изобщо не личи- ти на 30 си съвсем млада, той на 26 вече го е поочукал живота, така че също не е хептен зелен. Още повече фактът, че се грижи за детето си, за разлика от много други като него, които обаче не поглеждат детето си след като вече не са заедно с майката. Гаранции за нищо няма в този живот, от теб зависи дали ще го живееш в постоянен страх от провал или ще бъдеш щастлива с каквото имаш.

# 57
  • Мнения: 715
Не го мисли, като те кефи действай, пък каквото стане. Във възраст сте, където тази разлика изобщо не личи- ти на 30 си съвсем млада, той на 26 вече го е поочукал живота, така че също не е хептен зелен. Още повече фактът, че се грижи за детето си, за разлика от много други като него, които обаче не поглеждат детето си след като вече не са заедно с майката. Гаранции за нищо няма в този живот, от теб зависи дали ще го живееш в постоянен страх от провал или ще бъдеш щастлива с каквото имаш.
Благодаря за мнението!
Мъж ли си ако мога да попитам ?
Мъжките мнения за мен са особено ценни.

# 58
  • Мнения: 6 314
Мъж съм.

# 59
  • Мнения: 7 560
Нито външния вид, нито разликата в годините са нещата, които определят развитието на една връзка. Единствено любовта и разбирателството между двама е от съществено значение. Айде успокой се, че доста по- големи жени след 40, изглеждат доста по- свежо от по - младите си партньори. И това, в голяма степен, зависи от теб.
Напоследък около мен все жени, с 10- 15 години по големи от мъжете им, ти за 5 години голяма драма.

Общи условия

Активация на акаунт