Той е по-малък от мен. Да дам ли шанс?

  • 9 081
  • 196
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 18 414
Действително 4 години не са чак толкова голяма разлика (тази двойка, за която споменах, имаше доста повече разлика). Също и има хора, които по-бързо се състаряват, и други, които младеят. А и много зависи от качеството на живот. Пробвай, пък то ще си покаже.

# 31
  • София
  • Мнения: 35 332
Всички граници са в твоята глава.
Ако мислиш да си дадете шанс и да почнеш да истерясваш след всяка по- млада фуста, която го поздрави - недей.

Що за тесногръдие не разбирам. Нито твоята възраст е порок, нито неговата. Събираме се хората според емоция и потребност, не според ЕГН.

# 32
  • Мнения: 18 414
Въпросът с възрастта няма да ти създава грижи поне още 10 години. Дали си на 25 или 35, горе-долу изглеждаш еднакво. Grinning После ще му мислиш. Sunglasses

# 33
  • Мнения: 715
Всички граници са в твоята глава.
Ако мислиш да си дадете шанс и да почнеш да истерясваш след всяка по- млада фуста, която го поздрави - недей.

Що за тесногръдие не разбирам. Нито твоята възраст е порок, нито неговата. Събираме се хората според емоция и потребност, не според ЕГН.
Напълно осъзнавам, че си права.
А относно децата - не искам да го играя ничия мащеха или нещо подобно. Просто обичам децата. Работила съм с деца, имам планове и за в бъдеще да работя с деца - обичам ги, сладки са ми. Да, дразнят на моменти, пищят, не са приятни, но го приемам това нормално и философски, та нали си имам едно такова вкъщи. Неговото дете си има майка, аз най-много приятелка да му бъда, ако връзката стане сериозна. Аз по принцип не понасям несериозни връзки.

# 34
  • Мнения: 7 492
Четири години разлика е нищо, въобще не бих се замислила. Имах дълга връзка с 4 години по- млад мъж, а съпругът ми е 2 години по млад. В историята на авторката други неща биха ме притеснили. Да събера две толкова малки деца и евентуално да родя още едно, не, не е за мен. И двамата толкова млади, а вече разделени и с деца.

# 35
  • София
  • Мнения: 35 332
Сега дошло, пък и наличието на деца и при двамата сваля известно напрежение.

Да чакат да станат по на 50 ли?

# 36
  • Мнения: 715
Четири години разлика е нищо, въобще не бих се замислила. Имах дълга връзка с 4 години по- млад мъж, а съпругът ми е 2 години по млад. В историята на авторката други неща биха ме притеснили. Да събера две толкова малки деца и евентуално да родя още едно, не, не е за мен. И двамата толкова млади, а вече разделени и с деца.
Тук съм на обратното мнение.
Но благодаря на всички за мненията ви, защото поглеждам от друг ъгъл и перспектива. Също така осъзнавам, че младите мъже като че ли не са толкова захабени емоционално и са по-романтични. Може и да греша, разбира се.

# 37
  • INFJ
  • Мнения: 9 740
До човек си е. Според мен мислиш прекалено много за неща, които я се случат, я не. Ако ще се притесняваме как всяко решение ще ни се отрази след 10-15 години, да вземем да се гърмим от сега, защото това не е живот, който предполага някакво щастие.

# 38
  • Мнения: 588
Е какво като е по-малък с 4 години? Някои мъже разсъждават доста зряло и на такава възраст. И какво като е разведен? А по-добре ли е 10 години по-голям, не живял с жена? Щом отношенията ви са ок и го харесваш не бързай с предразсъдъците. Wink

# 39
  • Мнения: 5 508
Аз не разбрах какво му е на водолея? И що за глупост е да се вярва в зодии?

Иначе за притесненията ти - той може да е на 50, ти на 30 и пак да му шарят очите към по-млади и по-добре изглеждащи жени.
И няма такова нещо, че жена на 40 ще изглежда зле. Ще изглежда така, както се чувства и според това как живее. Има толкова много момичета под 30, които изглеждат като на 40, както и много на 40 с деца изглеждат свежарски - поддържани, усмихнати и със самочувствие.
Всичко е в твоята глава. Ама с този начин на мислене може и сама да си останеш. Сама виждаш, че дори с човека от когото имаш дете си се разделила, т.е. няма нищо сигурно и вечно.

# 40
  • Мнения: 15 309
Мисля, че има нещо неизкристализирало в ситуацията.
Не съм по метафизиката, но вярвам в женската интуиция. Според мене в ситуацията не са само твоите комплекси, ами и нещо в този мъж те спира. В интерес на истината и на мен ще ми светне лампа - наистина е млад, а вече с градинче, дотук нищо особено, ама той е и разведен. Наличието на дете не е признак за зрялост, а в комбинация с развод далеч преди 30 ми натъртва точно обратното - че е незрял и първосигнален.

# 41
  • Мнения: 5 776
Ако разликата във възрастта или нечия зодия са ви спирачки, по-добре изобщо не се захващайте. Аман от глупави оправдания.

# 42
  • Мнения: 18 414
Някой каза, че и на 70 можело да му шарят очите по 25-годишни. Хъм, ама те от своя страна ще се занимават ли с него?
Докато ако е младеж, младите му връстнички ще имат желание също да се занимаят.
Тъй че мацката ей тъй за свое спокойствие трябва да е конкурентноспособна. Бива да изглеждаш едно 5 години по-млада, ама ако съперничката ти е 15 г. по-млада от теб, трябва да си с космическо самочувствие (не казвам, че не е възможно Grinning), хич да не ти запука.

# 43
  • INFJ
  • Мнения: 9 740
С 15 години по-млади жени, винаги ще съществуват. Няма никакво значение дали има разлика в годините между партньорите, дали мъжът е по-голям, дали жената... Всичко си зависи от това какъв човек си. Той може да се влюби и в жена с 15 години по-голяма от авторката, изобщо как може да се предвиди нещо такова?
Освен това, него явно го привличат по-големи от него, защо изведнъж ще го запривличат по-малки? What makes us tick, не е нещо, което се сменя ей така от небето.

# 44
  • Мнения: 2 638
Първо, 4 год. не са никаква разлика. Ще го разбереш след 15-20 год. Дори до десетина години разлика в полза на жената са пренебрежимо малко.
За мен има нещо нездраво в подхода му на всяка цена да търси по-възрастни. Сега 4 год, утре 10...
И, защо от зародиша на дадена връзка трябва да се правят генерални планове за далечното бъдеще?! Живееш за мига, особено в днешно време.

Общи условия

Активация на акаунт