Той е по-малък от мен. Да дам ли шанс?

  • 9 085
  • 196
  •   1
Отговори
# 15
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 347
Аз лично не бих се обвързала с мъж ,който е по-млад от мен.

Но имам роднина,който е женен вече 20 години за жена с 5 години по-възрастна от него.Щастливи са.

# 16
  • Мнения: 346
Четири години според мен не са някаква значителна разлика, на която бих обърнала внимание. Много други неща са от по-голямо значение в една връзка. ММ е две години и половина по- малък от мен, но толкова неща е преживял и преминал в живота си, че дори аз не го чувствам като по-млад. Иначе външно и двамата си младеем, де! 😁

# 17
  • Мнения: 30 148
И мислиш по въпроса, защото.....?

Теб лично какво ти пречи разликата? Ако е за "какво ще кажат хората", по-добре си го избий от главата. Пука ли ти за мнението на другите?

Дали щял да се заглежда по по-млади? Това не е от годините, а от човека. Може и на 70 години да е и да се заглежда по 25-годишни. Гаранция няма. Всичко си е до характер.

# 18
  • София
  • Мнения: 13 150
Четири години не са толкова голяма разлика. Но много зависи от зрелостта на участниците. Вие и двамата сте се оженили млади, създали деца, и разделили се с половинките си. За мен това е показателно за готовността и на двама ви. Определено в такава ситуация не бих се хвърлила през глава във връзка, и то с някого, който е склонен към същите грешки като мен. По-скоро бих се опитала да се развивам и да си понаредя живота. Вариант би бил неангажираща връзка, където времето ще покаже кой колко е сериозен и способен на отговорност. Но такива отношения изискват зрялост, и ако и на двама ви ви липсва, по-вероятно просто да повторите старите истории.

# 19
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Авторке, щом имаш подобни съмнения, значи по-вероятно не ти се занимава или не си заинтересована поне толкова, колкото е той.  Ако не беше така, тази тема нямаше да я има.
И не е проблем четирите години, проблем ще е за човека, който е увлечен по друг, който има подобни съмнения. Достатъчно ясна демонстранция на сериозен дисбаланс в интереса ви един към друг.

# 20
  • Мнения: 9 969
А всъщност какво точно те тормози? Май не е точно самата разлика? Има нещо друго. Така ми се струва. Възрастта е просто твоето оправдание пред самата себе си.

# 21
  • Мнения: 715
А всъщност какво точно те тормози? Май не е точно самата разлика? Има нещо друго. Така ми се струва. Възрастта е просто твоето оправдание пред самата себе си.
Благодаря на всички за мненията ви! Точно разликата ме тормози, тъй като жените бързо губят своята свежест. Това ме притеснява. Примерно аз на 40, той на 36 и ще може да почне да се оглежда за нещо по-свежо. Не прилича на такъв тип, но знам ли... Какво ще кажат хората ми е последна грижа. То даже и грижа не е, защото като цяло не ми пука какво мислят хората за мен. Ама през... ми е. Сори за израза. Grinning Мнението на семейството и на приятелите ми естествено е важно...

# 22
  • Мнения: 9 969
Рибата ти не е в тигана още, ти вече мислиш за гарнитура и десерт към ястието.

Последна редакция: нд, 24 окт 2021, 13:03 от G&B

# 23
  • Мнения: 1 608
Не знам каква е тая мода сред мъжете да се заглеждат по по-възрастни жени, но е факт, че я има и имам чувството, че става все по-често срещана.
Имам колежка, която е 6 години по-възрастна от мъжа си, сега е на 47 или 48, не съм сигурна. Спортува много, ходи редовно на козметик, маникюр, има спортно-елегантен стил на обличане и дори когато са заедно един до друг може само да се предположи, че е по-възрастна от мъжа си. Аз, ако не знаех нямаше да съм сигурна.
Но те нямат деца, които да объркват сметките, а общо хоби и много общи интереси. Нея, със сигурност, разликата им не я притеснява, мен - би.
За мен ключовият фактор във вашата история са децата със или без разлика в годините. Походете заедно, виж ти как ще се чувстваш като "по-възрастната", разбери му кусурите и тогава преценявай дали искаш сериозна връзка.
Честно казано с това негово малко дете изобщо не бих се занимавала при положение, че моето е вече отгледано и тепърва ще му сърбам пубертета.

Последна редакция: пн, 25 окт 2021, 08:20 от Threemafan

# 24
  • Мнения: 524
Цитат
Примерно аз на 40, той на 36 и ще може да почне да се оглежда за нещо по-свежо.

А представи си, той на 40, ти на 36 и започне да се оглежда за нещо по-свежо!
Не е невъзможно, нали?
Всичко си зависи от човека, а не толкова от възрастта. Но след като за теб разлика 4 години е такова сериозно препятствие, може би не трябва да се захващаш. Винаги ще те гложди мисълта, че след година или пет той ще почне да търси нещо свежо.

# 25
  • Мнения: 715
Мен не ме притеснява, че има дете. Аз обичам децата.

# 26
  • Мнения: 9 969
Т.е. планираш сериозна връзка с него, децата не са фактор, но се ужасяваш от мисълта да се изследваш в огледалото за поява на всяка нова бръчка?

# 27
  • Мнения: 1 608
Едно е да обичаш децата, друго е да се правиш на добрата мащеха на 2-3-4 годишно.
Според мен подхождаш доста наивно към ситуацията и вече сериозно започвам да се съмнявам, че темата е пързалка.

# 28
  • Мнения: 30 148
А защо мислиш за неща, които биха могли да се случат след 10+ години?!?!
Живей за момента, радвайте се един на друг и на децата си, пък, каквото сабя покаже...

Животът е толкова кратък и динамичен, че не си струва човек да се тормози за дреболии.

# 29
  • Мнения: 15 309
Имах нещо като свалка с човек, набор на брат ми - демек 5 год. по-малък от мен. Ама на него още му шарят очите, не иска обвързване , затова не съм се засилвала да градя нещо с него.
Ако този твой кандидат отсега се заглежда, разбирам. Ама ти не казваш такова нещо. Ти май не искаш да си с този човек, щом комплексите ти от бъдещата (!) възраст са ти по-важни. За какво се тормозиш тогава? Шута и търси някой по-възрастен от теб. Да знаеш, че там шансът да се заглежда и всичките аграрни гарнитури, че ти като леля на години трябва да си затраеш, че кой ще те погледне иначе - ще е още по-голям.

Общи условия

Активация на акаунт