второ дете - за или против

  • 4 614
  • 114
  •   1
Отговори
# 15
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
ЗА! ЗА! ЗА!

# 16
# 17
  • Мнения: 6 206
Дай да видим има ли сега някой против. Laughing
Ей, боже, доживях и такова мнение да дам. Tired
Аз съм за, не за второ, че дори и за трето.
Само още малко да си подредя нещата, че с първото много добре ми беше, сега и за второто да имам програма, пък третото и то ще мине по пътеката.
За четвърто сигурно ще съм дърта.

# 18
  • Мнения: 8 505
За второ съм!
И за трето Simple Smile

# 19
  • Мнения: 7 837
frankie, ама ще последваш ли акъла от форума?  Rolling Eyes

А защо не...
Мисля че трябва анкета. После анкета за позата, в която да бъде направено бебето, часа и датата.
Естествено и анкета за име, за финал.

Какво значи ЗА или Против. Бахта махта...

# 20
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
frankie, ама ще последваш ли акъла от форума?  Rolling Eyes
А защо не...
Мисля че трябва анкета. После анкета за позата, в която да бъде направено бебето, часа и датата.
Естествено и анкета за име, за финал.

Какво значи ЗА или Против. Бахта махта...

ако не ме мързеше, щях и аз да изпиша тоз ферман Wink
тенкс, кейс   bouquet

# 21
  • Мнения: 125
И аz съм ЗА.Искахме 2 деца и "иzпълнихме" плана Mr. Green.Имам 2 страхотни момченца и ако имахме малко повече въzможности бих искала и трето.

# 22
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз пусках подобна тема за трето Laughing

# 23
  • Мнения: 178
Ако живеех в по-нормална държава може би щях да имам поне още две деца!Децата  са всичко на света!

# 24
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 182
Що за въпрос  ooooh!

(моето мнение си личи от подписа)

Последна редакция: ср, 01 ное 2006, 08:06 от ЕлиТ

# 25
  • София
  • Мнения: 3 688
щом вече се замисляш,значи сигурно ти се иска:)какво по хубаво от повече дечица:)

# 26
  • Мнения: 3 740
Защо се нахвърляте на момичето? Просто иска хора, които имат повече от едно дете, да споделят опита си, да кажат какви плюсове и минуси виждат, а естествено, че решението всеки си го взема сам.

Да ти кажа според мен защо е хубаво да имаш повече деца.
- не се фиксираш изцяло върху единственото си дете - не го товариш толкова много с надеждите, очакванията, амбициите си, при повече деца разсредоточаваш вниманието си и им оставяш въздух да дишат
- децата стават по-самостоятелни
- развиват умението да живеят в общност на равни от най-ранна възраст - това включва както конкуренцията, така и съчувствието и споделянето
- порасналите ти деца винаги ще имат до себе си близки хора - дори когато вие си отидете
- децата се научават да получават и дават любов на повече хора, това им помага да изграждат по-близки връзки впоследствие
- научават се, че живеят в реален свят, където не всяко тяхно желание е закон, има и други хора с техните желания

Мога да изброявам още. Фактът, че не съм спряла нито след първото, нито след второто, нито след третото, би трябвало да говори нещо. Simple Smile

Има и минуси.
- по-лесно се отделят средства за едно дете, отколкото за повече - и за храна и дрехи, и за образование и спорт, и за глезотийки, ако щеш
- развитието на едно дете се следи и подкрепя по-лесно
- шумът, караниците, крясъците при повече деца са повече. Но пък и смехът, радостта, споделянето са повече, така че това донякъде уравновесява нещата.
- успешна кариера с едно дете е по-реална перспектива, отколкото с няколко
- шансът едно от децата ти да те разочарова е по-голям при повече деца. Но пък ако те разочарова единственото ти дете, провалът е 100%

Сигурно има още доста неща, които да се кажат като плюсове и минуси. Но, като се замисля, лошите страни са свързани с това, че е по-трудно, но, поне за мен, хубавите са много повече.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 677
Разбира се-ЗА!  Laughing

Никой не е казал,че ще ти е лесно,но е голямо щастие.

# 28
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
секстет го е казала много точно. А тези, които се заядоха май са с по едно. Малко егоистично, но нищо. Аз дори често си мисля за трето, но ...

# 29
  • София
  • Мнения: 7 097
Ти си тази, която трябва да вземе това решение, но аз не бих се поколебала за второ, че даже и за трето... Grinning

Общи условия

Активация на акаунт