самотна майка

  • 14 847
  • 130
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
навярно сте прави, аз съм в 14 седмица късно е за аборт

# 16
  • INFJ
  • Мнения: 9 131
Абе какъв аборт, нали го искаш това дете. Не е нужно всички останали също да го искат, за да се чувства обичано.

# 17
  • Мнения: X
да, да не бих го направила, на 30 г съм все пак, казвам понеже по-горе бяха споменали за аборт!Страхувам се само от обясненията за това къде е тати щом му дойде времето

# 18
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 661
Ми те повечето деца в групата му в детската и в класа му в училище ще са деца, растящи без бащи. Като гледам каква е тенденцията.... На никого няма да му прави впечатление, че едно дете е отглеждано само от майка си. Включително и на вашето дете.

# 19
  • Мнения: 1 560
Майко мила! 162.50 лв. издръжка за дете!!!! Нечовешка цифра е това Hushed

Авторке, наистина ли искаш да поделиш, съответно подариш половината си попечителство над детето на такъв човек? Той и никога може да не реши да ползва правата си, а може да ти направи и много мръсно.
Всяка бременност разбърква хормони, чувства, но не реагирай емоционално, а помисли логично кое е най-доброто за теб и детето. Искаш или не с фамилното име идват и 18 години съобразяване с бащата за бъдещето на детето ти.
И има много случаи, в които многодетен баща не иска някое от децата - пресен пример: Оуен Уилсън.
Там поне издръжката със сигурност си заслужава.

# 20
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 661
Threemafan, ами толкова е в момента минималната издръжка за дете. 1/4 от МРЗ. И доста съдилища определят точно този минимален размер, когато например няма доказателства за доходите на бащата.
Аз ако съм, хич няма да се занимавам да водя дела, но има майки, които наистина разчитат на тази сума, а ако идиотът, който е писан в акта за раждане като баща, му се свидят и тях да плаща.... Или няма имущество, трудов договор, банкови сметки? Какво правим, като и тези 162,50 не можем да му вземем...
Баща бил, айде холан. Такъв хич да не фигурира в акта за раждане.

# 21
  • Мнения: 76
Бях в такава ситуация преди десетина години. Точно с 30-годишна, решила да хване последния влак и да ме върже с дете, което не сме планирали двамата заедно. Постъпих честно и почтено - заведох я при един от най-добрите частни гинеколози, записах и час за аборт, платих го и и обясних, че трябва да реши кого действително обича и да направи избора си: или с мен, или с дете. Трети вариант няма. Тя избра детето, събра си багажа и си замина. От тогава нито сме се чували, нито сме се виждали.

Само за информация - не можеш "да запишеш детето си" на някого. Ако нямате брак, трябва самият той да го припознае. Което има пълното право да откаже да направи. След раждането ти можеш да тръгнеш да го съдиш за бащинство и да изискаш ДНК тест, но пък той може да откаже да се подложи на него. В общи линии, след няколко години може и да спечелиш делото на всички инстанции. Но мъж, на когото си причинила подобно преживяване, има не стотици, а хиляди начини да ти стъжни живота - и на теб, и на детето - до такава степен, че да си готова сама да му плащаш 150 лева месечно, само и само да не чуеш никога повече нищо за него... Така че - по-добре недей с рогИте напред Simple Smile

# 22
  • INFJ
  • Мнения: 9 131
Хубаво е, че мъжете от време на време си научавате урока, че правенето на секс е споделена отговорност, след която, ако се случи да има бременност, може да няма абсолютно никакво значение какво мислите вие по въпроса.
Завел я бил за аборт. Направила е правилен избор в това кой да обича. Някой, който също ще обича и нея.

Последна редакция: вт, 26 окт 2021, 01:36 от Elunaria

# 23
  • Мнения: 2 039
Не си причинявайте сама неприятности!Човека си има предостатъчно деца и не иска повече.Насила баща не се става!
Ще сте обвързана с него до 18год на детето. На една екскурзия да искате да го заведете,ще ви трябва разрешение.
Щом сте решила ,раждайте си го и си го гледайте,да сте живи и здрави!

# 24
  • Мнения: 468
Бях в такава ситуация преди десетина години. Точно с 30-годишна, решила да хване последния влак и да ме върже с дете, което не сме планирали двамата заедно. Постъпих честно и почтено - заведох я при един от най-добрите частни гинеколози, записах и час за аборт, платих го и и обясних, че трябва да реши кого действително обича и да направи избора си: или с мен, или с дете. Трети вариант няма. Тя избра детето, събра си багажа и си замина. От тогава нито сме се чували, нито сме се виждали.

Само за информация - не можеш "да запишеш детето си" на някого. Ако нямате брак, трябва самият той да го припознае. Което има пълното право да откаже да направи. След раждането ти можеш да тръгнеш да го съдиш за бащинство и да изискаш ДНК тест, но пък той може да откаже да се подложи на него. В общи линии, след няколко години може и да спечелиш делото на всички инстанции. Но мъж, на когото си причинила подобно преживяване, има не стотици, а хиляди начини да ти стъжни живота - и на теб, и на детето - до такава степен, че да си готова сама да му плащаш 150 лева месечно, само и само да не чуеш никога повече нищо за него... Така че - по-добре недей с рогИте напред Simple Smile
                      Не е моя работа,да обсъждам,решенията във вашия живот,но ми направи впечатление,това изказване,"постъпих честно и почтено" и си помислих,към кого към вас самият ли постъпихте достойно,поствяйки жената пред такъв недостоен избор.Някак си представата ми за чест,в такава ситуация е друга,да си поемете отговорността,като мъж и да станете родител,защото това дете е ваше!

# 25
  • Мнения: 1 319
С това мислене лауреата ще си кука сам до края. Първо, повечето от децата не са планирани. Второ, като не искаш дете, не правиш секс или си плащаш еди къде си. Много грозен пост, ама много.....

# 26
  • София
  • Мнения: 10 513
Зори, само и единствено проблеми те очакват в бъдеще, ако се запънеш "за тоя татко". Изобщо не се занимавай с него, напротив - плюй в пазвата да не се сети някой ден, че има там дете...
С припознаването следват само неприятности.
А за смешните 160 лв, които я ти дава, я не, наистина не си заслужава - спокойствието цена няма. Ако откаже да ти ги дава - ще си ги събираш със съдия изпълнител, което също е разход и на време, и на пари, и на нерви. Само че законовите последици от припознаването си остават.
Не ти трябва на баир лозе!

А той ако реши да е баща на детето, ще бъде.

# 27
  • Мнения: 2 749
Ами той човекът не иска дете, поне за момента. И е знаел, че жената пие хапчета. Той деца си има достатъчно. Като искаш дете, въпреки него, си поемаш отговорността и си го гледаш сама. Което е и по-добре де, за някакви смешни пари не си струва ядовете.

# 28
  • Мнения: X
Аз също съм против това да се принуждава някой да бъде родител. Знаел е, че тя пие хапчета и какво да направи? Въпреки това да слага презерватив ли? Тя иска дете, той не иска. Отговорността е огромна, целият живот се променя с едно дете. То не е като да си вземеш рибки с аквариум. Не го съдя за това, че не желае детето. Но пък от друга страна, като си решил да нямаш повече деца, направи си вазектомия да ти е мирна главата!

# 29
  • СИ
  • Мнения: 4 406

Бях в такава ситуация преди десетина години. Точно с 30-годишна, решила да хване последния влак и да ме върже с дете, което не сме планирали двамата заедно. Постъпих честно и почтено - заведох я при един от най-добрите частни гинеколози, записах и час за аборт, платих го и и обясних, че трябва да реши кого действително обича и да направи избора си: или с мен, или с дете. Трети вариант няма. Тя избра детето, събра си багажа и си замина. От тогава нито сме се чували, нито сме се виждали.


Като не искаш да те вързват, ходиш да чукаш на платено и си свиркаш. Ама ти си решил, че ще намериш някоя, която да ти шета, готви и пере за Бог да прости. Как да стане?

Общи условия

Активация на акаунт