самотна майка

  • 14 918
  • 130
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 572
От толкова много отговори, все добронамерени, ти се хвана за думите на Нобеловия лауреат.
Ами така е преценил, така е постъпил и си живее спокойно, че и историята си я разказва с гордост из форум. Ти това ли искаш за твоето дете? Такова отношение, че и по-зле? Защото освен безразличие има и озлобление.

Дано докато се роди бебето се посъбереш психически, дано имаш и родители и роднини, приятели, които да те посъветват разумно и да ти помагарт, особено на първо време .
Успех ти желая и лека бременност.

Последна редакция: вт, 26 окт 2021, 21:11 от Threemafan

# 46
  • София
  • Мнения: 19 242
Ами така е преценил, така е постъпил и си живее спокойно, че и историята си я разказва с гордост из форум. Ти това ли искаш за твоето дете? Такова отношение, че и по-зле? Защото освен безразличие има и озлобление.
Ами ако жената е направила аборт след като се е махнала от него?
Честно казано, ако мъж така ми постави въпроса, ще направя и двете неща

Последна редакция: ср, 27 окт 2021, 12:11 от Cuckoo

# 47
  • Мнения: 1 099
Неприятна ситуация, особено за бременна жена.
Другите доста грубо са го написали, но за съжаление са прави, по-добре ще ти е без този човек, издръжка я видиш, я не. А ако той фигурира само разправии.

Ако не го запишеш имаш доста ползи:-
- Няма да ти се меша в решенията
- Водиш се самотна майка, което ти помага за ясла, детска градина, училище
- Ти си само на 30,ще срещнеш нови мъже, които много по-лесно ще приемат детето, ако бащата не фигурира.
- Ще възпитаваш детето по твоите разбирания, а не да взема приемер от човек, който зарязва бременна жена.

Колкото и невъзможно да ти се струва, ще се справиш, вярвай в себе си! Потърси помощ от семейство и приятели и не хаби енергия да се занимаваш с този човек.

# 48
  • Мнения: X
Авторке, представи си и нещо друго: щеш - не щеш, ще си длъжна да оставяш детето си при бащата за два и повече дни. Той тогава е много възможно да живее с друга жена. Тя също ще участва в живота на детето ти - ще го поучава, ще се грижи за него, ще му прави забележки. Ще се дразниш, когато детето ти я харесва. Ще се дразниш и когато не я харесва. Я си представи някоя си там да прави закуска на детето ти, да го води на забавни места, да се държи като майка и то да иска пак там, защото леля Х е много добра. Я си представи да се оплаче, че леля Х му се е карала, обидила.
И пак си прочети коментара на HighSpeed!

# 49
  • Варна
  • Мнения: 14 536
Съжалявам за неприятната ситуация. Авторката е в деликатно състояние. Но решението за дете, би трябвало да е споделено. Доста жени се заблуждават, че секса ангажира. Егоизъм при мъжете е в основата. Отказвайки да стане родител, той неглижира и теб. Съхрани авторитета  си и вземай обективни решения. Илюзиите за вменяване на бащинство ще ти пречат. Аз не бих родила нежелано дете. Виждала съм последствията и унижението на жени. Някои дори възобновяват интимните връзки, за да изпросят внимание или сантимент към детето. Но ако имаш достойнство, никой и нищо няма да влияе на майчината опека и любов.
Не са ми ясни съветите за търсене на нов "принц" и "баща". Не се ли чувствате пълноценни личности?

Последна редакция: ср, 27 окт 2021, 14:19 от Viviana91

# 50
  • София
  • Мнения: 19 242
Ако питате мен - да се събират 2 жени, всяка с дете, и да си помагат взаимно. Обаче си представям как ще се заскубят на втората седмица как трябва да се чисти...или нещо подобно

# 51
  • INFJ
  • Мнения: 9 342
Айде бе, 5 години връзка и няколко съвместно съжителство, ако не ангажират, то кое ангажира в крайна сметка? Да ги зашият като сиамски близнаци ли?
Доживях да чуя, че е унижение за една жена да е самотна майка. Еми не. Унизително е да си червей като мъжете, които нямат грам чувство за отговорност и се правят, че няма там някъде дете, което е тяхно. Ето това е унизително.

# 52
  • СИ
  • Мнения: 4 406

... Но решението за дете, би трябвало да е споделено. Доста жени се заблуждават, че секса ангажира. Егоизъм при мъжете е в основата...


Егоизмът си го има, да. Не само при мъжете между другото. Но при някои хора е крайно изявен. Познавам и такива.
Но винаги ми е било малко чудно, как някои жени решават, че ще забременяват и ще раждат деца от някого, когото почти не познават? Или този с когото съжителстват си личи от Космоса, че е егоист и не става за семеен живот, ама те... Не и не. Мислят, че като родят едно дете и нещо ще се промени. Всъщност променя се, но към по-лошо.

# 53
  • София
  • Мнения: 19 242
SeaHorse, чак почти да не познават някого... Просто няма как човек да види другия във всякакви ситуации и тогава да реши. А и хората не са константа през целия си живот като характер

# 54
  • СИ
  • Мнения: 4 406
SeaHorse, чак почти да не познават някого... Просто няма как човек да види другия във всякакви ситуации и тогава да реши. А и хората не са константа през целия си живот като характер

Да, така е. Някои не се познават. Някои са добри манипулатори и се прикриват много добре. Хора всякакви...
Един приятел преди не знам колко години вече, щеше да се взема с една кака. Уж се познаваха и живеха, докато един ден разбра, че тя има дете, което е изоставила. Дойде му като гръм от ясно небе...

# 55
  • София
  • Мнения: 19 242
Един приятел преди не знам колко години вече, щеше да се взема с една кака. Уж се познаваха и живеха, докато един ден разбра, че тя има дете, което е изоставила. Дойде му като гръм от ясно небе...
Можеше и да не разбере. Предполагам, инфото му не е дошло от нея

Последна редакция: ср, 27 окт 2021, 16:25 от Cuckoo

# 56
  • Варна
  • Мнения: 14 536
Elunaira, унизително е да изискваш или просиш бащинско отношение. Мъжът е дал отрицателно мнение.
SeaHorse, егоизъм има и в решението да станеш родител. Особено, при отказ от другия партньор. Детето ще има своите емоционални нужди и въпроси.

# 57
  • Мнения: 2 749
Абсолютен егоизъм е да забременееш непланирано, че даже и нежелано /хапчетата... /, и после да тропаш с краче, че той бил длъжен. Ми не, не е!

# 58
  • INFJ
  • Мнения: 9 342
А той няма нищо общо с правенето на детето, така ли?

# 59
  • София
  • Мнения: 19 242
Е, при положение, че тя е вземала противозачатъчни, как да му вменим вина?
Защо все пак е станало така....не зная

Общи условия

Активация на акаунт