Професионални серии за коса- тема 151

  • 37 810
  • 735
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 239
Хайде и аз да се включа за първи път с коментар, макар че ви чета и ползвам профи козметика вече над 10 г. smiles:

1. Чак наскоро разбрах, че косата ми харесва протеин и то даже тежък, редувам с балансирани продукти. Последна покупка Редкен екстрийм - супер доволна съм от шампоана, красива коса-жилава, с обем и блясък:heart_eyes:

2. Кингсли - Пробвала съм Ш и Б за обем, но не бих повторила, омазняват ми бързо корена. Еластисайзър - ефект нула, ма то съм си със здрава коса, необичаща хидратация. Проба-грешка. Харесвам Ш за мазни корени и сухи краища, но не винаги ми се отразява добре, трябва да намеря кога имам нужда от него. Купих няколко пъти тоника за растеж и само го изхвърлям - не виждам бърз ефект и съм нетърпелива за резултати. Същото положение и с маската за стимулиране на скалпа.

3. И аз съм супер зарината от всичко, даже имам десетки продукти, които не съм комбинирала... пълен маниак съм и все купувам нови, вярно си е болест. Засега мисля да купя Босли, че ме почва следродилния косопад. Поръчах шампоана дифенс, мисля да взема и таблетките. Може би ще купя пяна и серума за растеж в края на другия месец. Бих пробвала и Лалга за растеж.

Още отсега си пожелавам за догодина да не се заривам с нови продукти, а да имам повече търпение с вече наличните.

# 46
  • Мнения: 232
P4fsUFL85j     
Дами, дали някоя от вас има код за Златна рибка, който няма да използва? Благодаря Simple Smile

# 47
  • Мнения: 417
1 .Трудно разбирам от какво има нужда косата ми ,понякога се мъча да оправя с финиши грешката,но се стига и до повторно измиване  често мия с шампоан меди който хвана,после маска марокан с кафявата ,нектар термик и капките изсушавам и всичко е точно.
2 .Харесвам еластисайзера,имала съм доста неща ,много доволна бях от старата формула на дейли термо спрея ,харесвам и балсама ,който тук хвалите, еластистайлъра не го харесах .
3. О много се отпуснах на това намаление три поръчки ,неска дойде първата ,но всъщност беше втора по време и за допълнение ,разочаровах се . А иначе мъжа ми е виновен ,споменах ,че има намаление в рибата, и той ми купи си ,хаха и аз се олях.

# 48
  • Някъде там
  • Мнения: 4 818
1. Как разбирате от какво се нуждае косата и кои са вашите работещи протоколи за покриване на тези нужди?
Oт вида на косата ми.Винаги знам кога имам нужда от хидратация или протеин.
2. Любими продукти и серии на Philip Kingsley
Серията за обем и серума им за разстеж
3. Намаленията започнаха, а предстои и Черен петък – имате ли вече набелязани продукти?
ФК pure color (балсам и глос серум от същата серия).
Сега си поръчах от намаленията в ЗР mediceuticals numinox, исках от другия Mediceuticals Cellagen Stimulator защото не съм го пробвала, но е изчерпан.Така и не разбрах каква е разликата между двата спрея.

# 49
  • Мнения: 1 212
Благодаря за новата тема, включвам се с въпрос за шампоан и маска на Напура, които съм си набелязала от тук и мисля да поръчам. Само да ми кажете за маската:

Подходяща ли е за руса коса ниво 9-10, в сравнително добро състояние? Как я определяте като протеинова ли?
Шампоана съм загледала, за да помогна на косата да расте по-бързо - искам дължина:


1. По въпросите аз все още се уча кога е хидратация, кога протеин, има проба - грешка, но гледам да редувам хидратация, балансирани и протеинови и горе долу става 😀
За хидратация използвам и харесвам ш + б Joico Moisture Recovery и маската на Марокан с кафявата капачка. За протеин - ш + м Schwarzkopf Professional BC Fibre Force Fortifying и 2 мин. реконструктор на Aphogee.

2.На Philip Kingsley харесвам еластисайзера, но от както открих Hmilk, благодарение на вас, забравих за него 🤭 плюс, че много са вдигнали цените и надали ще подновя.
Скоро питах за една терапия на Keune /уж близка по действие на Olaplex 3 / - е взех я и в неделя ще я пробвам 😀
3. За черния петък искам да си взема нектар термика на Kerastase ❤️

Последна редакция: ср, 27 окт 2021, 20:17 от Mamma_knows_best

# 50
  • Мнения: 5 365
Дами, предложете ми балансирани ш, м и б ако има нужда, да се възползвам от намалението в зр.
Пак да помоля.

Маската на Напура е много добра.

# 51
  • Мнения: 2 255
Може ли да ми препорате хидратираща маска/балсам?
За протеин и балансирани знам, ама сега косата ми искала хидратация 🤷🏻♀
Използвам в момента Ходра Апасант маската на Керастаз и ми се отразява много добре, но скоро ще свърши.
Трябва ми нещо не много тежко, защото лесно ми се омазнява косата.

# 52
  • София
  • Мнения: 438
P4fsUFL85j     
Дами, дали някоя от вас има код за Златна рибка, който няма да използва? Благодаря Simple Smile
Много благодаря за кода! Flowers Hibiscus

# 53
  • Мнения: 1 666
Може ли да ми препорате хидратираща маска/балсам?
За протеин и балансирани знам, ама сега косата ми искала хидратация 🤷🏻♀
Използвам в момента Ходра Апасант маската на Керастаз и ми се отразява много добре, но скоро ще свърши.
Трябва ми нещо не много тежко, защото лесно ми се омазнява косата.
Oway silk&glow разкошен разкош 😊😁

# 54
  • София
  • Мнения: 1 744
В моите отговори забравих да спомена че на моята тънка, права коса, суха по дължините и с мазни корени съм ползвала и:

- Шампоана за обем на Kingsley - при мен наистина води до по-бързо омазняване, иначе на първия ден яко напомпва косъма и не изсушава, макар при мен протеинът понякога да има такъв ефект (от Kerastase Densifique да кажем нямам нито обем, нито напомпване, та този на кингсли за мен е алтернатива). Та ако някой търси обем и има подобна на моята коса, но не с мазни корени препоръчвам

- спрея за обем на Кингсли - за мен няма много ефект, препдочитам като по-евтина алтернатива лилавата топка на Tigi

- лосионът за чувствителен скалп - от много години боядисване, тониране и kerastase ми е много чувствителен скалпа, но този продукт е уникален, успокоява, охлажда, препоръчвам с две ръце

- лосионът за стимулиране на растежа - за мен е като вода, но мисля че има ефект

- шампоанът за блондинки - при мен не тонира никак, иначе е приятен

- от еластисайзъра не препоръчвам екстрийм, а оригиналният смесен с ячрм

Иначе съм много разочарована, днес ми се обадиха от рибата че лосионът за тяло на маракеш бил изчерпан... а като го поръчах беше наличен и още сутринта поръчах. Бясна съм

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 5 935
Получих поръчката от ЗР. За  200лв нито една мостра не са ми сложили.
Поръчах шампоан+балсам от серията за боядисана коса на Филип Кингсли, тоника за растеж и спрея Нуминокс, шампоан Фолиген. Почти всички продукти ще пробвам за пръв път.

# 56
  • Мнения: 942
Melisande и аз като тебе много харесвам лилавата топка на Тиги,  дава обем в корените, а дължините ги омекотява.

# 57
  • виртуално
  • Мнения: 2 861
Как , къде и по колко нанасяте от лилавата топка?
Пробвах по цялата коса, само в корените, макс 1-2 помпи… нещо все не ми се получава обема

# 58
  • София
  • Мнения: 1 744
Melisande и аз като тебе много харесвам лилавата топка на Тиги,  дава обем в корените, а дължините ги омекотява.

Да и не само това ами я използвам за къдрене.
Принципно съм с много права коса, но след къпане нанасям съвсем малко от топката, връзвам на две плитки ето ефекта

Нанасям по малко от една помпа и само по дължините, без корена

Последна редакция: чт, 28 окт 2021, 09:45 от Мélisande

# 59
  • Мнения: 942
Как , къде и по колко нанасяте от лилавата топка?
Пробвах по цялата коса, само в корените, макс 1-2 помпи… нещо все не ми се получава обема
Аз слагам малко на корена и на дължините, максимум 2 помпи. В противен случай косата се утежнява.

Общи условия

Активация на акаунт