Професионални серии за коса- тема 151

  • 37 830
  • 735
  •   1
Отговори
# 690
  • Варна
  • Мнения: 7 702
Има ревю на Магнолия на 1-ва страница.... Разкошна богата маслена серия е с перфектен баланс и страхотен аромат.

# 691
  • Мнения: 289
Относно Shu Uemura Ultimate reset -шампоан и маска - бих казала, че са с много приятен за мен аромат, може би наистина балансирани, но нещо не се получи уау ефект на моята немного третирана боядисана коса. Около година ги влача и не мога да ги изхабя, маската съвсем леко си промени консистенцията за това време, което отдавам на съхранението в банята.

Относно xpertbeauty, аз лично подадох сигнал в КЗП. Може би нямаше да се занимавам ако бяха само комплектите на Керастас, но днес с поредния мейл за 4ти (четвърти!) продукт от една и съща поръчка, пусната на 09.11 ме уведомяват, че не е наличен и малко ми се вдигна кръвното... Накрая вече не знам какво ще дойде, какво не...

Последна редакция: пн, 15 ное 2021, 22:18 от mimka3

# 692
  • Мнения: 812
Здравейте, момичета!
От години не съм писала в темата, а и не съм и чела. Поизчерпах си натрупаните продукти най-после и сега трябва отново да позаредя. Някои от продуктите гледам вече не се предлагат, а и много нови неща са излезли. Тъкмо си нацели човек продуктите и те вземат, че спрат да ги предлагат.
Да питам за  Alterna Bamboo Volumizer - термокремът - как го усещате? Хидратиращ или по-стегнат?
Косата ми не обича хидратиращи продукти. Търся крем за обем, който да стяга косъма, еластичност търся, а не мекота.Е, какво ще кажете?

# 693
  • Мнения: 1 336
Момичета, когато сложите еластисайзер вечер на измита коса ( измих с ДПШ) и останете с него до сутринта, сутрин как действате? Пак ли го отмивате с Ш и след него Б/М или само го отмивате и после някакъв финиш?

# 694
  • Варна
  • Мнения: 7 702
Еластисайзъра е преуош и честно казано на измита коса не съм го слагала никога. Измий веднъж с мъничко количество шампоан и после балсам или маска.

# 695
  • Мнения: 239
И да похваля Thickening шампоана на ББ. Вече доста измивания по-късно имам адектавно мнение. Чудесен за тънкокоски като мен. Държи косата няколко часа по-свежа от омазяване от обикновено също. Много ми харесва. Става за ежедевна употреба. Косата става много плътна и лъскава.
[/quote]

Еее, голям съм шаран, като прочета, че нещо работи против коспод и дава плътност, веднага поръчвам Grinning
Трябва да споделиш какво друго ти действа добре.

И аз съм с тънка, не много гъста коса и все се мъчада докарам обем и плътност. При мен работи добре Grow Gorgeous, но ароматите им са потресаващо гадни, иначе щях основно тях да ползвам, разкошни продукти, всички имат уплътняващ ефект и добър, според мен, състав, но наистина не изтрайвам парфюма им... много жалко, чак им писах в сайта Grinning

# 696
  • Мнения: 872
Joy
След много хейтене от моя страна, най-после оцених спрейчето на Виши Дерокс за упътняване. Доста време сякаш нищо не правеше за мен и изведнъж косата ми стана много плътна. Под душа усещането беше невероятно Grinning пък и имаше разлика в опашката. Приятелят ми също отбеляза разликата. Засега това са любимите ми работещи неща. В темата момичетата много хвалят Денсифик. И него ще пробвам някой ден като разчистя малко запаси. ГГ също са ми интересни и с удоволствие също бих пробвала.

# 697
  • Мнения: 62
Joy
След много хейтене от моя страна, най-после оцених спрейчето на Виши Дерокс за упътняване. Доста време сякаш нищо не правеше за мен и изведнъж косата ми стана много плътна. Под душа усещането беше невероятно Grinning пък и имаше разлика в опашката. Приятелят ми също отбеляза разликата. Засега това са любимите ми работещи неща. В темата момичетата много хвалят Денсифик. И него ще пробвам някой ден като разчистя малко запаси. ГГ също са ми интересни и с удоволствие също бих пробвала.

MarilynM ,това ли е спрея?
https://remedium.bg/vichy-dercos-densi-solutions-kontsentrat-s-u … -x100-ml-139472/p

# 698
  • Мнения: 2 607
ГГ наистина са добри продукти, но миришат брутално силно и то на мъжки одеколон... Joy
В момента съм в 34 г.с. и не ми се искаше по време на бременност да полэвам силно кофеинови продукти (макар че може), но эабеляэах, че почна лек косопад. Нямам дефицити, пия витамини по схема и то раэпределени эа максимално усвояване в хармония с храната, тсх ми е супер.. мисля си, че е на хормонална основа и то причината е точно в увеличения прогестерон по време на бременност. Имам много коса, но не искам да пада и грам :Д. Та почнах интенэа на ГГ в съчетание с пептидния серум на ординари. Не энам дали е случайност, но виждам моментален ефект. Имах ,,косопад" около 3 седмици. След седмица от серума и шампоана, падат под 50 косъма на ден, доста под 50 бих каэала-като преди. В иэмивен ден също нищожно количество.

Може да е и нещо сеэонно, не е иэключено. Единственият негатив на серума на ординари е, че ми омаэнява косата. Преди това можех да си я мия на 3-4 дена и до последно си оставаше обемна, а сега още на следващия ден след иэмиването си усещам корените леко маэни, т.е. трябва да мия преэ ден...не энам дали бих го купила пак при това положение. Эа раэлика от серума на ГГ обаче не мирише на нищо, което си е абсолютен плюс. Същият омаэняващ ефект има эа мен маската на ГГ интенэ, когато я слагам в корените. Приятна е много с иэключение на аромата, эа дължините ми не ме впечатлява, в корените придава блясък и подхранва, но мириса и омаэняването после... голям негатив.

# 699
  • Мнения: 1 666
Ако косопадът ти е бил на хормонална основа, няма да се повлияе от серум.

# 700
  • Мнения: 872
Роси, този е спрея. Но според мен ефекта идва след натрупване. Не действа срещу косопад също.

# 701
  • Мнения: 2 607
Викторияи, не е точно така категорично иэключено, эащото кофеинът е силен ДХТ блокър (както и други основни съставки на серума и шампоана). По време на бременност може да има хормонален косопад эаради повишена чувствителност към андрогените. Эвучи налудничаво, но когато естрогенът и прогестеронът са в небесата, иэлишъкът им може да се конвертира в дхт тестостерон. Бях чела такова обяснение, не мога да го въэпроиэведа коректно наиэуст...

Иначе да, и аэ по-скоро не вярвам хормонален косопад да спре от шампоан, но не иэключвам въэможността да е повлиял по някакъв начин.

# 702
  • Мнения: 201
Момичета, когато сложите еластисайзер вечер на измита коса ( измих с ДПШ) и останете с него до сутринта, сутрин как действате? Пак ли го отмивате с Ш и след него Б/М или само го отмивате и после някакъв финиш?
Аз винаги бизмивсм косата преди еластисайзър, дали ще е само обилно с вода или с ДПШ. Обикновено комбинирам еластисайзъра с грижа за скалпа, т.е. докато седя с едното, да действа и другото. После си действам с хидратиращ протокол - ш+б/м, като шампоана може малко количество, едно намазване е достатъчно.
Поне при мен така действа добре, иначе имам чувството, че през всички финиши и ежедневни замърсяване еластисайзъра не може да развие цялото си действие.

# 703
  • Мнения: 3 413
Търся кръгла четка, с която да издухвам горния пласт за обем. Търся да е с пластмасови иглички (може с топчета на върха), защото с другите(май имат глигански косъм) си заплитам косата 🤷♀ Има ли такова “животно”? И размерът не знам какъв да е.
Моля за идеи ☺

# 704
  • Мнения: 686
HugFlowers HibiscusFlowers Hibiscus
mili как с дрогерийни бе душицо Flushed нали си изрусена...
Шампоана на OGX и олиото Aussie ги познавам,и двете бих ги изхвърлила,нищо чудно, че косата ти стои на клечки.То фул евтини силикони и химии.
Кокосовото масло е много коментирано,вече ще се не повторя, а подесетя,за мен не е за руси коси.Пробвай 1-2 пъти със зехтин,да видиш че има разлика в косата.
За продукти какво да ти кажа.Ползваш Тиги,не ги познавам,там другите да дадат съвет.
Не знам какъв ти е бюджета,но маски гледай да купуваш на Керастаз,Джойко,Редкен.От балсамите имаш по-голям избор,освен споменатите марки,можеш да разгледаш Чи,Мароканойл,Ланза,Алтерна...Шампоаните гледай да са по-чисти за да не ти утежняват косата и да не дразнят скалпа.Освен форумните любимци Напура и Меди,Ланза,Алтерна,Редкен и Джойко...Това са за мен марки,които работят при изрусени коси
Не можеш да изкупиш всичко на веднъж,затова се насочи към една марка и като начало избери една хидратираща маска,една протеинова,един хидратиращ или балансиран балсам и шампоан,който да е по-универсален.Ако мислиш че няма да се справиш,посочи ни марката и ние ще ти предложим продуктите.Хаотично да купуваш продукти от различни марки,най-вероятно няма да ги уцелиш

Агентче,аз чаках 4 месеца Райънеър да се натуткат да ми върнат парите.Поне 10 мейла съм писала и няколко разговора Rolling Eyes

Благодаря ти много, VanessaDE! Flowers Hibiscus Знам, че съм абсолютно начинаеща по темата и затова помощта тук е безценна! Махам старите неща, ще пробвам със зехтин.
Започнах да разглеждам продуктите на марките, които си изброила, и се позагубих. Ще трябва да им отделя повече време, но вероятно ще се насоча към Joico, Napura и Lanza.
Четох назад много хубави отзиви за OWAY HMILK. Дали има смисъл за мен от него?
Благодаря още веднъж и се надявам, че някой ден ще мога и аз да бъда полезна, а не само да питам Blush

Общи условия

Активация на акаунт