Професионални серии за коса- тема 151

  • 37 828
  • 735
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 998
Бърз тип от мен за сушенето с тези четки - аз си мия косата, попивам, нанасям си продуктите - термозащита, финиши, етц.,
Скрит текст:
взимам четка с смесена четина и внимателно кичур по кичур сресвам (това разпределя и продуктите), суша без четка до 80% суха и чак тогава, на полусуха коса, на която има продукт изтеглям с XL четката. Косата ми се плъзга по четката като коприна на този етап. Ако нещо дърпа пак минавам с тази с четината и/или добавям олио на краищата. При неадекватно съчетание на финиши за моята коса също няма усещане за гладка коса, която се плъзга по четката.
По същият начин действам и аз, но ако взема да се сресвам с четина и моята става такава Simple Smile ( плътен сух косъм )
А какъв диаметър да взема за оформяне на леки чупки тип къдрици в краищата?
Ако искам чупки по дължините или краищата ползвам 25/35 
Търся кръгла четка, с която да издухвам горния пласт за обем. Търся да е с пластмасови иглички (може с топчета на върха)
Може и да има с пласмасови иглички, но ефекта няма да е като стандартните метални четки. Преди двайсетина годинки имах една любима четка ( сега знам , че е от типа за разресване ) която ползвах за всичко. Разтопиха и се постепенно игличките, като нали се сещате какъв ми е бил сешоара Wink

# 706
  • Мнения: 79
Аз също съм начинаеща и въобще не разбирам,колкото прекрасните дами тук,но смело мога да твърдя,че hmilk е най-хубавото нещо (поне за мен) от всичките продукти,които съм купила до сега. Струва си всяка стотинка, обожавам го! Моята коса е изрусена и преживяла какво ли не..
HugFlowers HibiscusFlowers Hibiscus
mili как с дрогерийни бе душицо Flushed нали си изрусена...
Шампоана на OGX и олиото Aussie ги познавам,и двете бих ги изхвърлила,нищо чудно, че косата ти стои на клечки.То фул евтини силикони и химии.
Кокосовото масло е много коментирано,вече ще се не повторя, а подесетя,за мен не е за руси коси.Пробвай 1-2 пъти със зехтин,да видиш че има разлика в косата.
За продукти какво да ти кажа.Ползваш Тиги,не ги познавам,там другите да дадат съвет.
Не знам какъв ти е бюджета,но маски гледай да купуваш на Керастаз,Джойко,Редкен.От балсамите имаш по-голям избор,освен споменатите марки,можеш да разгледаш Чи,Мароканойл,Ланза,Алтерна...Шампоаните гледай да са по-чисти за да не ти утежняват косата и да не дразнят скалпа.Освен форумните любимци Напура и Меди,Ланза,Алтерна,Редкен и Джойко...Това са за мен марки,които работят при изрусени коси
Не можеш да изкупиш всичко на веднъж,затова се насочи към една марка и като начало избери една хидратираща маска,една протеинова,един хидратиращ или балансиран балсам и шампоан,който да е по-универсален.Ако мислиш че няма да се справиш,посочи ни марката и ние ще ти предложим продуктите.Хаотично да купуваш продукти от различни марки,най-вероятно няма да ги уцелиш

Агентче,аз чаках 4 месеца Райънеър да се натуткат да ми върнат парите.Поне 10 мейла съм писала и няколко разговора Rolling Eyes

Благодаря ти много, VanessaDE! Flowers Hibiscus Знам, че съм абсолютно начинаеща по темата и затова помощта тук е безценна! Махам старите неща, ще пробвам със зехтин.
Започнах да разглеждам продуктите на марките, които си изброила, и се позагубих. Ще трябва да им отделя повече време, но вероятно ще се насоча към Joico, Napura и Lanza.
Четох назад много хубави отзиви за OWAY HMILK. Дали има смисъл за мен от него?
Благодаря още веднъж и се надявам, че някой ден ще мога и аз да бъда полезна, а не само да питам Blush

# 707
  • Мнения: 1 336
Момичета, моля за препоръка за два продищукта: хубава хидратираща маска и термозащита/ финиш ( едно и също ли е?)
Косата ми обоча протеин, обожава Архитект Ш и М и може да ги понесе няколко пъти подред. Хидратация слагам на няколко озмивания с протеин, за да има баланс, но ми сплесква косата и я прави твърде мека. Въпреки че път обича еластисайзер, но го правя веднъж месечно.( Хмилк хидратация ли е?- нагледала съм му се)
Суша със сешоар на най- висока степан с четка и понякога ползвам преса. Косата ми е финна и лесно се омазнява и до сега не съм открила термозащита, която не я утежняма. Не ползвам такава, а знам, че е задължителна. Моля ви да ми помогнете, за да мога да взема нещо сега на ЧП🙏

# 708
  • Мнения: 201
Оля, някой финиши имат и термозащита, но не е задължително.
Аз също съм с фин косъм, от всичко което съм пробвала съм доволна от нектар термика, още повече, че е хидратация и както харесваш протеинови протоколи ще запечатва добре накрая. Единствено като недостатък отчитам когато искам да оставя косата чуплива, изправя я.
Иначе съм използвала термото на Филип Кингсли, няма фиксация, но ми се стори много слабо. Имам и блоудрай на керастаз, лека термозащита, но няма напоявания ефект на нектара.

# 709
  • Мнения: 239
Като говорим за тънки коси, които обичат протеинови продукти, а не хидратиращи, през годините намерих един единствен хидр. шампоан, който не ми сплесква и омазнява косата - Phytojoba.

# 710
  • Пловдив
  • Мнения: 5 937
Аз си повтарям въпроса за HMILK - някой беше споменал, че цената му в момента (55лв в Sicosmetics) не е добра. Виждали ли сте го на по-добра цена? Ще изчакам да видя на ЧП дали ще се промени.

Руса мамма, и аз смятам, че не е подходящо да използваш четка с пластмасови иглички. Вземи някоя с метални, тези с глиганския косъм са хубави, но за краища. Поне аз така използвам моята на Мороканойл. Иначе в корените ми се заплита и нищо не успявам да направя. Заглажда страхотно, но след като вече съм издухала с другата четка.
За размер не мога да кажа - зависи каква ти е косата. Ако е гъста, плътна, голяма - може би ще е подходящ  по-голям размер. Ако пък е тънка и къса - може и с по-малките да се получи.

# 711
  • Бостън
  • Мнения: 13 498
И да похваля Thickening шампоана на ББ. Вече доста измивания по-късно имам адектавно мнение. Чудесен за тънкокоски като мен. Държи косата няколко часа по-свежа от омазяване от обикновено също. Много ми харесва. Става за ежедевна употреба. Косата става много плътна и лъскава.
Bumble & Bumble, нали?

# 712
  • In transit
  • Мнения: 11 823
Лили, виждам, че си от Пловдив. Ако ти е удобен този адрес https://christian-of-roma.com/%d0%ba%d0%be%d0%bd%d1%82%d0%b0%d0%ba%d1%82%d0%b8/ провери за цена на HMilk. Тази фирма е вносител на марката.

# 713
  • Бургас
  • Мнения: 384
Здравейте,момичета:blush:
От доста време ви чета и благодарение на вас мога смело да се похваля,че постигнах подобрение на изтормозената си коса от години с преса.Бях се запалила по Curly Girl Method Sweat Smile,но...в продължение на повече от 10м НЕ видях резултати,освен,че спрях да използвам пресата и сешоара.
Като начало косата ми е 2А,ниска порьозност,боядисвам я от години
Тук прочетох за ApHogee Keratin 2 Minute 237 мл и го закупих... като преди това измих с наличния бюджетен Pantene Pro-V Aqua Light който прочетох,че ставал за дълбоко почистване на косата:neutral_face:
Въпреки това много ми хареса резултата (явно за момента косата ми харесва протеини).В момента използвам бебешки шампоан Hipp и маска за коса GARNIER FRUCTIS HAIR FOOD както и крема или пяната за къдрици на Балеа...не,че става много къдрава Joy
Ето снимка на косата преди т.е лятото  :
И сега :  
Моля за вашите препоръки какво да закупя за начало Ш+Б+ крем за къдрици като предпочитам да не са от прекалено скъпите марки,ориентирала съм се към серии на ApHogee,Dessata,LAKME и Matrix или други Blush ?

# 714
  • Мнения: 872
Да, Агентче.
dar4e1, много красива коса! Не мога да повярвам, че няма маша на последната снимка.

# 715
  • Бургас
  • Мнения: 384
MarilynM .... няма маша има само кудри без плойки и то за няколко часа само Joy  https://www.youtube.com/watch?v=vRYMDmKT6OE

# 716
  • Мнения: 1 948
Не харесвам косата си на втори ден след миене.. А не мога да я мия всеки ден, че да е както ми харесва. На първата снимка е на деня след миене, а на втората е 2 дни след миене. Там седи с безформени крайща като дъвка, с някакви дъги в неизвестни посоки.. Искам като на снимка едно. Какво й трябва според вас като мв гледате? Протеин или хидратация, или баланс? Съответно ако може конкретни продукти от серии да ми кажете. За грижа използвам от 2 седмици някъде, на маракеш Ендз и Моод. Едно след друго.

# 717
  • Мнения: 1 003
Някой, който се оплака срещу xpertbeauty, има ли някакво развитие?

Аз си бях обещала да ги отпиша тия комплекти и да не се ядосвам, и да не и.щ отварям никога повече сайта, но ме побърква лекотата и спокойствието, с която комуникират с хората.
Правят се буквално на ощипани, пък да мине номерът този път. Много поръчки, системата спряла.. и бам... код за -10 лв...


Как не им е неудобно да предложат код на такава стойност като масово потребителите тук пазаруват за 10 пъти по-големи суми, че и повече. ..

# 718
  • Пловдив
  • Мнения: 5 937
Току що си получих комплекта Nutriv. Първата част от поръчката ми я изпратиха онзи ден. Говорих с момичето - тя ме увери, че тази седмица ще получа и комплекта.
Поръчката ми е около 8,30, предплатена.
Може би ги изпращат на тези, които са платили предварително. Не знам и аз какво да мисля, но е супер некоректно. Вместо пазаруването да е удоволствие, то се превърна в неприятно преживяване.

# 719
  • Мнения: 1 174
Аз също си получих комплекта за блондинки. Направих поръчката към 8:50 сутринта. Мисля си, че наистина просто са им се изчерпали наличностите и затова отказаха толкова поръчки.

Общи условия

Активация на акаунт