Професионални серии за коса- тема 151

  • 37 914
  • 735
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 420
Аз също тъкмо си получих комплектите.
Отворих само генезис. До сега съм пробвала продуктите 2-3 пъти при фризьор и ми е интересно вкъщи какъв ще е резултатът.
Притеснявам се единствено от шампоаните на Керастаз, тъй като от една година използвам само Меди и Напура (+  веднъж месечно Денсифик) и забравих какво е сърбеж и дискомфорт.
Останалите комплекти ще си ги прибера. И мисля да ги отварям през няколко седмици до коледа. Като малки подаръци и изненади от мен за мен. Така ще процедирам и с останалите поръчки този месец. Последните 2 месеца натрупах толкова много неща, че не мога да им се зарадвам и насладя, идват едно след друго и само се чудя кое по напред да отворя.

Скрит текст:

# 676
  • Мнения: 4 029
Радвам се че си получихте комплетите. Пожелавам и на другите също да си ги получат. Ако някой не си ползва подаръка от 10 лева, мога бързо да му намеря приложение.

# 677
  • Мнения: 284
Радвам се,че все пак някои успяха да "намажат". Аз не разбирам защо толкова ме мъчат (поръчката е от 6 сутринта),писах пореден гневен мейл, отговориха,че ще се свържат със склада, за да обработят по-бързо. Гадно ми е,на маймуни ни направиха. Пазарувала съм преди от тях и всичко си беше наред,но се съмнявам,че някога пак ще рискувам.
Честито на късметлиите Grinning
Дано реагират адекватно и за теб. Пробвай по телефон, аз предимно по телефона "тормозех" операторката. Написала съм им само един имейл. Така и не можах да хвана логиката им - на какъв принцип на едни отказаха, а на други изпратиха само те си знаят. Ако евентуално би имало знчение, за да сравниш - моята поръчка беше направена около 9ч сутринта, предплатена с карта и на стойност около 240лв, от комплектите бях поръчала само един, който съм показала.

# 678
  • Мнения: 872
И аз утре ще получа надявам се Цикаекстрийм комплекта. Много съжалявам за момичетата, на които им отказаха. Много некоректно. Аз поръчах на 9-ти в 11:52, но не знам дали българско време е имейла. Мисля, че хванах наистина последния влак. След това комплектите изчезнаха. Благодаря на момичета, което сподели за офертата. Въпреки, че косата ми не е руса и сравнително здрава, мисля, ме ще успея да включа продуктите в рутината ми. Любопитно ми е най-вече олиото. Досега ги избягвах.

И да похваля Thickening шампоана на ББ. Вече доста измивания по-късно имам адектавно мнение. Чудесен за тънкокоски като мен. Държи косата няколко часа по-свежа от омазяване от обикновено също. Много ми харесва. Става за ежедевна употреба. Косата става много плътна и лъскава.

# 679
  • Пловдив
  • Мнения: 5 945
Момичета, проверете си точките по бонус програмата в Арлен. След последната ми поръчка на 04/11 не ми се бяха натрупали и това го видях съвсем случайно. Обадих им се и ще ги добавят - късно получавали информация от куриерите.

# 680
  • Бостън
  • Мнения: 13 559
Днес за пръв път пробвах четката на Оливия Гардън
Скрит текст:
- https://www.xpertbeauty.bg/kr-gla-chetka-za-kosa-olivia-garden-c … ic-ion-thermal-80 . Хубаво ми изглади косата, но като че ли не ми се струва толкова високо качество като изработка.
Аз купих https://www.xpertbeauty.bg/kr-gla-chetka-za-kosa-olivia-garden-c … al-speed-xl-ci-55 само заради по дългата глава/барабан и цената и Simple Smile не че имам нужда от четка при налични 2 Марокана. Но този размер се оказа благословия за времето на сушене на косата ми. Не виждам иначе никаква разлика в качеството на Оливия и Мароканойл.
И аз съм голям фен на XL четката, въпреки че имам и стандартни ОГ 54 мм, 45 мм и една още по-малка, но никога не стигам до тях, защото все препускам и закъснявам. Сега съм се загледала в тази на Лили - 80 мм с надеждата с нея да се суша още по-бързо. Чудя се между нея и плоската с вентовете.


Бърз тип от мен за сушенето с тези четки - аз си мия косата, попивам, нанасям си продуктите - термозащита, финиши, етц., взимам четка с смесена четина и внимателно кичур по кичур сресвам (това разпределя и продуктите), суша без четка до 80% суха и чак тогава, на полусуха коса, на която има продукт изтеглям с XL четката. Косата ми се плъзга по четката като коприна на този етап. Ако нещо дърпа пак минавам с тази с четината и/или добавям олио на краищата. При неадекватно съчетание на финиши за моята коса също няма усещане за гладка коса, която се плъзга по четката.

Любимата ми четка за ресане от тях е тази - купих 2-ра след като ужасно харесах първата, която взех за щерката:

Това е стандартната им paddle четка, но от лимитираната серия "Plaid", много красива разцветка!

Последна редакция: пн, 15 ное 2021, 16:24 от Agent Provocateur

# 681
  • Пловдив
  • Мнения: 5 945
Agent, абсолютно по същия начин суша и аз  - първо изсушавам до около 80% и след това много лесно става с четката.

Твоята коса каква е (сигурно си писала, но съм забравила)? Ако е тънка и не е гъста си мисля, че с тази огромната 80мм няма да е удачно. На мен ми се струва, че тя е за плътни коси. Например аз никога не купувам четки с по-малък диаметър, защото трябва да хващам съвсем малки кичурчета и ще се суша 100 години Simple Smile

# 682
  • Мнения: 1 666
И аз суша по този начин, косата ми е сравнително но гъста, тънък към нормален косъм.

# 683
  • In transit
  • Мнения: 11 889
Casual, Agent, благодаря ви. Ще пробвам този начин, да видим.
А какъв диаметър да взема за оформяне на леки чупки тип къдрици в краищата? Косата ми в момента е с изтънен косъм, сравнително гъста.

# 684
  • Бостън
  • Мнения: 13 559
Agent, абсолютно по същия начин суша и аз  - първо изсушавам до около 80% и след това много лесно става с четката.
Твоята коса каква е (сигурно си писала, но съм забравила)? Ако е тънка и не е гъста си мисля, че с тази огромната 80мм няма да е удачно. На мен ми се струва, че тя е за плътни коси. Например аз никога не купувам четки с по-малък диаметър, защото трябва да хващам съвсем малки кичурчета и ще се суша 100 години Simple Smile
Много тънък косъм, но и доста гъста, въпреки косопада последните месеци (беше ужасно гъста, редовно получавах коментари от раздразнени фризьори колко време им отнемало да ме изсушат). Но имаш право, аз искам да я скъся драматично за зимата, по-добре плоската, ако ще си начесвам крастата просто да си подаря поредната четка.

Сложила съм си във всяка баня и на тоалетката Фолингенчетата + Целагена и пръскам поне по 2 пъти на ден. Много ме радват с това, че не ми омазняват корените!

PS Аз си подвивам краищата и с 45-54 мм,  но за къдрица предполагам някъде около 25-35 мм, нека да кажат по-опитните, а с къдриците съм много боса!

# 685
  • София
  • Мнения: 769
Аз днес пробвах Шампоана фолиген на Меди (досега ползвах Биокленз) и доста повече ми хареса и на аромат и усещане, не прави твърде суха и твърда косата и не я заплита чаак толкова. Полвам в комбинация с Нуминокс, но засега косопада си го има, ча даже и засилва. Поне дано нови растежи има ако не друго..

Последна редакция: пн, 15 ное 2021, 17:56 от LoLo30

# 686
  • Мнения: 201
Подкрепям мнението за фолиген, много по-мек и с приятен аромат

# 687
  • Мнения: 11 377
Здравейте!
От къде мога да си купя боя за коса Beauty color?

# 688
  • Мнения: 421
За тънка и фина коса, до раменете, използвам 40 мм кръгла четка за къдрици и 60 мм за сушене и изправяне. Имам и по-малка, мисля че е около 25 мм, но ми идва твърде неудобна.

# 689
  • Мнения: 2 981
След злополучната поръчка от XpertBeauty  мисля да тествам нещо ново за мен 😊
Може ли да споделите някакъв опит с Shu Uemura и по-конкретно шампоан и маска Ultimate Reset

Последна редакция: пн, 15 ное 2021, 23:16 от macadamia

Общи условия

Активация на акаунт