Априлски бебчета 2022 - тема 3

  • 26 210
  • 747
  •   1
Отговори
# 690
  • Sofia
  • Мнения: 6 082
Да се включа и аз, че вече от 1-2 дни усещам бебето 🥰 18г.с.
Днес даже е много активно, което ме изненада, не знам на какво се дължи 😁 А снощи един час чакахме да мръдне с ръка на корема, за да го усети и таткото 😁
Различни настроения си има детето явно 😀
Относно въпросите, много са неприятни, но за момента за моя радост не съм се сблъскала все още с такива 😀
На 14.12 съм на втора ФМ, нямам търпение ще разберем и пола ❤🥰
Значи с теб вървим горе-долу заедно и с движенията на бебето и с ФМ.
Моята ФМ е на 13.12. заедно с феталната ехокардиография. Толкова далече ми се струва...

До тогава ще чета как са минали вашите. Стискам палци всичко да е наред.

# 691
  • Мнения: 111
Успех на всички мамита с ФМ които ще ходят тези дни! Знам колко е изнервящо да чакаш да дойде денят и най-вече да чакаш да чуеш, че всичко е окей, нооо ще търпим и това е!
Относно бебчо преди седмици усещах леко нещичко, но не бях сигурна, че е то и на 18.11., като бях на ФМ докторката ме пита дали го усещам и аз, ами доколкото, като за 1ва бременност мога да различа предишни "бодежи", къркорения и спазми на корема мисля, че да.... тааа от миналата седмица до сега (особено тези дни 20г.с.) бая си го усещам и най-интересното е, че има точно определен часови диапазон (20:00- 23:00) в който е Меси и Джошуа събрани в един.😁😁😁 Даже едната вечер толкова салта прави, че се уплаших, ама пък тея дни е по-спокойничък!
Относно въпросите много години работих в една фирма и всички ми казваха, че трябва да сменя работата и вече не съм за нея. Та в деня който разбрах, че съм бременна трябваше да почна да си подготвям документите за новата работа, но уви след някоя годинка ще е Дай Боже! Тааа сега всички познати, непознати от работата клиенти, като ме гледат вече, че не работя 3ти месец (че аз до 3ти си работех) и само разпитват какво става, напуснала ли съм, на друга работа ли съм?! В началото се оправдавах, че не искам да се ваксинирам, че нямам сертификат, ама... Ееее побърква ме не, че ми пречи да кажа защо и то хептен в края на 5ти месец (знам, че не било хубаво и да се крие и да лъже), ама ми се ще да почне да ми личи и да не задават неадекватни въпроси!!! Тааа така лека от мен, не пиша много много, ама ви чета с много радости и ви ценя с цялата информация, която получавам от вас! 🙏😘🖐

Последна редакция: пн, 29 ное 2021, 08:35 от Tinavasv

# 692
  • Мнения: 225
Здравейте и от мен, момичета! Скоро не съм писала, но нещо много изморена се чувствам след работа и като загася лаптопа, гледам да си легна или просто да си мързелувам без екран пред очите. Нещо и аз напоследък съм леко изнервена от работата и пак се замислих, че ако продължа да се напрягам, може би е хубаво да си взема болничен...ще го мисля.
Чета темата редовно и много се радвам за всички хубави новини покрай вас, и за първите покупки, и за полезната информация, която споделяте.
Аз не знам дали съм усетила бебка вече Thinking Не съм сигурна просто къркорене ли е, или пък бодеж, или пък е тя Smiley Иначе на прегледите я виждахме с АГ колко активно маха с ръчички и крачета Simple Smile Сега чакам с нетърпение следващия ми преглед, който е на 7-ми. Имам чувството, че времето много бавно тече Smiley На 6-ти съм при д-р Маринов в Надежда, а на 14-ти съм на втора ФМ в Марковс при д-р Марков. Мислех си пак в Оскар да ходя, но накрая смених. Нямам търпение след ФМ да ви споделя и аз как бебчето ни е помахало и колко е голямо вече Heart Eyes
Ние си поръчахме сгъваема кошара от Емаг на Черен петък и вчера поръчах бельо за себе си от Ейч енд Ем - най-сетне пуснаха по-голямо намаление на определени модели. Имах нужда от сутиени и клин-чоропогащник. Имаха и дънки по 26,99 лева. Ако имате нужда от дрехи - проверете ги. Не знам точно с размера как става, но аз си поръчах по две и ще връщам Grinning
За апетита - и при мен се увеличи Yum Уж внимавам, ама си хапвам като ми се дояде нещо. Коремчето вече е видимо по-голямо. Не знам при вас как е, но вечер имам чувството, че става огромно и сутринта пак е няколко идеи по-малко.
Пожелавам ви хубава седмица и до скоро Heart

# 693
  • София
  • Мнения: 745
И аз направих поръчка в H&M. Поръчах си още един клин, риза да има какво да облека по празниците, комплект бикини и комплект сутиени, защото моите вече доста ме стягат. По принцип нося размер М, но като съм качила кг през бременността и ми е наедрял бюста се чувствам по-добре в Л. Вчера ходих до H&M в мола, за да пробвам кой размер ще ми бъде по-добре и вечерта си ги поръчах  онлайн. Якетата за бременни или са много скъпи, или са много грозни и приличам на мечка и си поръчах размер ХL от Фешън дейс и се надявам да е ок, а след бременността като отслабна ще го дам на майка ми примерно. Има и намалени дрехи за бременни в About you.

# 694
  • Мнения: 145
Здравейте, мами! Не съм се включвала няколко дни. Миналата седмица ми беше доста изнервяща в работата и мисля от другата седмица да намаля посещенията в офиса. Вече усещам, че следобяд имам нужда да си полегна.. дори да си подремна и определено не съм така ползотворна на работа като преди.
Миналата седмица бях и на ФМ.. честно да ви кажа, щях да пиша, но останах леко разочарована (и все още съм). Бях се настроила, че на ФМ ще мога да взема запис от прегледа или поне да направя някое и друго видео за ММ, но в край на сметка нито запис получих, когато попитах дали е проблем да снимам с телефона, лекарката каза, че щяла да ми даде снимки и накрая и това не ми даде Grinning ...освен основните, които са на органите на бебчо.  Попитах я дали ще направи 4д снимка.. но бебето много се мърдаше, не беше в добра позиция.. и тя каза, че така и така не са особено красиви на този етап, че да го снима... Разбира се най-важното е, че всичко е наред и бебчо е добре! Просто наистина се бях настроила, че ще го видя.. и така.. но какво да се прави.. ще чакам до третата фетална или пък ще помоля моята АГ да ми го покаже на някой преглед ако сметне, че е ок!
Нещо ново от последните дни са едни доста неприятни бодежи в лявата гърда, което близка моя приятелка каза, че се дължи на кърмата, която си прави път... След това попрочетох във форума и явно това е признак при доста жени за кърма. Ще изчакам до следващия преглед и все пак ще споделя с АГ, така за мое успокоение..
Иначе бях на ФМ точно на черния петък и използвах да се поразходя из моловете. Докато аз правех коледен шопинг.. ММ е влязъл в детски магазин и е купил боди за новородено в бяло и синьо с късо ръкавче. Много ми стана мило.. ние ще ставаме родители за първи път и той е малко стресиран и още го осъзнава Grinning .. Е.. бебето ще се роди по-скоро в зимна обстановка, че ние живеем в планината и при нас Април месец още има сняг.. но пък важен е жеста..
И по друг въпрос, които сте засегнали по-горе, а именно храненето, и аз започвам със зверския глад.. Уж гледам да се храня балансирано и доколкото е възможно здравословно, а вече съм +6/7 килца... Естествено имам и дни като вчера, където за вечеря изядох половин тенджерка сърми.. но това са редки случаи Grinning .. Тъй като все още ходя на работа ми е доста трудно да балансирам с храната, понеже след работа съм изморена.. и обикновенно приготвям нещо бързо за вечеря и салата.. и доста рядко остава нещо, което мога да взема за обяд за следващия ден и общо взето в повечето случаи поръчвам или готвено.. което доста често е мнооого мазно.. или бърза пица или сандвич .. НО съм решила, че от следващата седмица щом ще оставам вкъщи повече.. ще се постарая да направя седмично балансирано меню, за да съм сигурна, че приемаме всичко полезно за бебето и за нас разбира се! Аз избягвам месо.. по принцип не съм любител, а откакто съм бременна.. още повече! Така че... да се надяваме, че до края ще кача още толкова най-много .. не и повече! Но.. каквото такова, стига бебо да е добре!....
Пак се отплеснах, но така става като не се включвам редовно.
П.С. Скоро ще споделя с вас новите плетени проекти, с които съм се захванала ..

# 695
  • Мнения: 197
Здравейте, момичета! Мина ми феталната морфология. Абсолютно всичко изглежда добре! Бебето изпреварва седмиците си, с 10дно върви напред, което лекарката каза, че е нормално. Измериха го 510гр. 🤣
Гледахме ръчички, крачета, мозъкът, стомаха, небцето, сърцето, гръбнака и не се сещам какво още. Оказа се голям позьор! Докторката каза, че и е било най-послушното бебе за деня 😁 дано и след раждането пак да е така. Застана си мирно за снимка, като почнахме да го обсъждаме обаче, че е позьор си скри лицето с ръце, явно се е обидил 🤣🤣. Закачам ви две снимки да го видите


На втората снимка прави така с ръчичката ✌️ много се смяхме 😁
Относно килограмите, голяма изненада. Качила съм 5кг от предния път. Общо стават 8. Шок и ужас. 😁 Сестрата каза да ограничат сладко, тесто и плодове след 4часа да не ям. Докторката каза, че може и да е нормално, защото съм била слаба преди и да наваксвам, но ми каза да се постарая другия месец да не са толкова 🤣🤣🤣 Подариха ми биберон и мостри на подложки за кърмене, много мило ми стана 😊

# 696
  • София
  • Мнения: 813
Браво за успешният преглед !!! ♥♥♥

Момичета , ако някоя от вас е наясно с НОИ и сроковете в които изплащат болнични, може ли да ми пише на лично?

Благодаря предварително ♥

# 697
  • Мнения: 259
Браво за успешният преглед !!! ♥♥♥

Момичета , ако някоя от вас е наясно с НОИ и сроковете в които изплащат болнични, може ли да ми пише на лично?

Благодаря предварително ♥

На мен ми ги превеждат до 10дни след изтичането на болничния.

# 698
  • Мнения: 1 452
Хей момичета, аз май вчера усетих бебчето, но не съм сигурна Heart Eyes Много се вълнувам и нямам търпение да започна да го усещам всеки ден People Baby
Стискам палци на всички за ФМ и чакам разкази и снимки, аз ще съм последна май на 17.12 Astonished Не знам как ще изчакам до тогава, но ще ви чета и ще се вълнувам с вас Hug Мария Вълкова прекрасни новини от прегледа и страхотни снимки Heart Eyes Сори, че все питам, но все забравям кой къде ходи - къде ти беше феталната?
Относно черните петъци и намаленията - днес е кибер понеделник на H&M и си взех и L от дънките май скоро ще съм за тях Joy Корема започна да расте, а уж беше малък 🤰 Мен не ме мерят на прегледите не знам защо, аз си следя теглото вкъщи и не съм качила много засега Stuck Out Tongue Winking Eye Вече гледаме и бебешки неща и си набелязваме, защото ни е първо дете и ме е страх да не пропусна нещо. Иска ми се да пазаруваме по списък аз не знам точно какво и колко ми трябва, но съм голям ентусиаст - вълнението в голямо Nature Star2

# 699
  • Мнения: 225
Ехаа колко хубави новини има напоследък! Много ми е мило като чета разказите ви за ФМ Heart Eyes а и не само де Simple Smile Моята фетална е на 9.12, а малко преди това на 6ти съм на фетална ехокардиография иии просто нямам търпение! Само се надявам да дойда и аз с хубави новини. А като гледам тази седмица колко ФМ има леле много е вълнуващо Simple Smile)) Тази сутрин мисля, че усетих за първи път потупвания, а не къркорене. Алармата ме стресна и докато се обърна да я спра започна едно потупване ниско долу, разтопих се Heart Надявам се да е било бебчето, сега се ослушвам пак за такива усещания.
Ние не сме пазарували още нищо, но аз трупам клинове стабилно, защото с тях ми е най-удобно. Заредих се добре от ХМ, а как бях на косъм да поръчам и нещо от сладките им бебешки дрешки, но се сдържам за сега.
HeartHeartHeart

# 700
  • Мнения: 1 136
Ох, Violet, разбирам те за феталната. За твое успокоение ще ти кажа, че наистина на следващата фетална са по-готини снимките. Дано на следващата лекарят е в настроение за фотосесия. Все пак и мъжете се вълнуват. Моят с предната бременност не пропускаше преглед. Сега не го допускат никъде. Утре аз съм на ФМ в Оскар клиник при Стратиева. При нея съм била с предната бременност, но в Щерев. Не беше от най-разговорливите лекари, но поне вдъхва доверие на добър специалист.

# 701
  • Мнения: 831
BMR, и аз съм при Стратиева, но чак на 10.12. Ще чакам да пишеш как е минал твоя преглед. Simple Smile

# 702
  • Мнения: 429
Здравейте и от мен, и аз не съм се включвала от няколко дни. Вече съм 23-та седмица, даже наскоро си сметнах, че точно на Рождество влизам в 7-мия месец и направо не ми се вярва, толкова бързо да стигна до третия триместър! С баткото дните ми минаваха толкова бавно като го чаках, с това бебе направо ми лети бременността 😃
Ние от черния петък взехме столче за кола и столче за хранене за малкото бебе, същите каквито миналата година купихме на голямото бебе-батко, също взехме гнездо. Легълце така и не пуснаха от тези, които харесвам, така че няма да го взимаме на намаление просто. Количка за породени и слинг си имаме, също и дрешки, така че като цяло други големи покупки няма да правим, някакви дребни неща само от сорта на хавлии за баня, че баткото още си ползва неговите (те са по-големички, не са от най-дребните и между другото ви го препоръчвам - дребните много бързо им окъсяват и трудно можете да ги завиете целите след баня) 😃 Нещо съм се засилила и май ме хваща синдрома на гнездене. Все се вихря, чистя, подреждам детската стая, сортирам дрешки и за двамата, накарах мм да купи прахосмукачка-робот от черния петък също 😂
Също така украсихме за празниците и вече ми е много хубаво и коледно настроението ☺ Като добавим, че баткото точно на Рождество е рожденик, първи рожден ден подготвяме, абе големи вълнения при нас!
При вас как е положението? 😊

# 703
  • Мнения: 55
И аз да ви се похваля , днес минах отново на ФМ , но при специалист, а не при следящата ме лекарка. Този път беше огледано абсолютно всичко , продължи повече от час прегледа. Всичко е в норма , само върви по - мъничък на грамажи , но нямало никакъв проблем , просто щяло да е средно голямо бебе. Плацентата не се е вдигнала, но имало време и лекарят е обнадежден че ще се вдигне в следващия месец, когато матката порасне още. И добавям и аз снимчица  ❤️

# 704
  • Мнения: 197
Аз феталната я правих при следящата ми докторка - д-р. Мануелян. Тя си е фетален специалист и реших да си правя феталните при нея. Изкоментирахме набързо какво мисли за ВБАК, каза че според нея е минало достатъчно време от секциото и ако всичко е нормално може да се пробвам за нормално раждане. С наближаване на раждането, може би към 8мия месец ще я помоля да ме насочи към доктор, който да ми помогне, защото тя не изражда.

Общи условия

Активация на акаунт