Априлски бебчета 2022 - тема 3

  • 26 793
  • 747
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 407
Аз имам топ 3 на най-тъпи и нетактични въпроси:
1.Кога ще имаш деца?
2.Колко ти е заплатата?
3.Това колко струва?
Иначе семействата в България, за съжаление, масово са с по едно дете максимум по две, за това задават такива тъпи въпроси дали е желано, особено като става въпрос за трето.

# 676
  • Мнения: 259
Ха, мен ме бяха изкарали бременна още на сватбата( юли 2017) защото много набързо сме се оженили( бяхме сгодени 1година и преди това още 1година двойка) и от тогава все ни питат за бебе. Винаги ми е било тежко, защото 3 години се опитвахме. Но да ви кажа на мен умен човек не ми го е задавал тоя въпрос.

Това е най-новата покупка и може би най-любимата ми. Тази сутрин сгобявахме.
     

Въпрос: от днес почна да ми тече от едната гърда, има ли някакви лепенки или нещо подобно. Вкъщи си ходя без сутиен и за да не си личи нещо да си слагам?

Последна редакция: нд, 28 ное 2021, 14:53 от Krasimira Ilieva 679597

# 677
  • Мнения: 214
Ха, мен ме бяха изкарали бременна още на сватбата( юли 2017) защото много набързо сме се оженили( бяхме сгодени 1година и преди това още 1година двойка) и от тогава все ни питат за бебе. Винаги ми е било тежко, защото 3 години се опитвахме. Но да ви кажа на мен умен човек не ми го е задавал тоя въпрос.

Това е най-новата покупка и може би най-любимата ми. Тази сутрин сгобявахме.
   

Въпрос: от днес почна да ми тече от едната гърда, има ли някакви лепенки или нещо подобно. Вкъщи си ходя без сутиен и за да не си личи нещо да си слагам?
Много е готино кошчето! Честито ❤️
За гърдите може да си вземеш такива подложки. Те се използват и по време на кърмене. Има ги в Лили и Дм. Слагаш в сутиена и си ги подменяш, когато усетиш.

# 678
  • София
  • Мнения: 262
Чета, че повечето от вас вече усещат бебенцето… аз все още не го усещам в 17г.с. И много се притеснявам… има ли друг, който още не е усетил бебето? Според вас нормално ли е…

# 679
  • Мнения: 1 193
При първа бременност е по-късно, към 20 г.с. Особено ако си с предна плацента. Не се притеснявай, напълно нормално.

# 680
  • Мнения: 197
И двете бременности съм с предна плацента. Предния път го усетих началото на 6тия месец и най-много ме изнервяха въпросите на прабабите рита ли. Защото започнаха от 3тия месец, когато няма как да рита. А с първа бременност се притесняваме за какви ли не глупости. Този път го усетих може би месец по-рано от предния. Вече мога да кажа, че си го усещам много силно и редовно, но пък съм малко по- напред - 21 седмица съм.
Утре съм на фетална и нямам търпение вече да лягам да спя и да идва прегледа 🤣 Много ми е свито, надявам се всичко да е наред. Общо взето това е следващият важен преглед, на който могат да се видят аномалии и ако всичко е добре ще се отпусна съвсем вече и ще го карам спокойно.
От няколко дни ме боли като ставам между краката. Все едно ме болят жилите на бедрата, не мога да обясня точно. Надявам се да е нещо нормално, радвам се че още кръста не ме е хванал и че киселините ме отпуснаха.
Сега ще ви се оплача от адски глад напоследък, то е такова плюскане, че лошо ми става. Вечер съм адски гладна, направо унищожавам всякаква храна. Не оставам нищо за другия ден. 🤔🤣 Утре кантара ще видим как ще си каже тежката дума 🤔🤣

# 681
  • Мнения: 214
Аз и с двете съм задна и започнах при първата да го усещам към края на третия месец. Сега при втората казват, че по-рано, но при мен беше малко на по-късен етап. Не знам от секциото може би...
Оф и на мен ми е свито за тоя фокус дето откриха. Никоя от вас нищо не коментира. Уж правих пренатален тест, който ми препоръчаха от Генетиката в Пловдив, но нещо не мога да се отпусна. Все го мисля и все ровя, а това е най-лошото, което може да направя.
Мария, успех утре на ФМ! Ще чакаме да пишеш как е минало.
Голям апетит ме гони и мен. Не помня до сега такъв вълчи глад ... Дай ми само да плюскам с извинение. Но отскоро имам киселини, особено вечер като легна. Започнаха и болките в тазобедрените стави и се събуждам вечер и не мога да заспя... Ама тепърва ни предстоят доста безсънни нощи, живот и здраве.

# 682
  • София
  • Мнения: 1 055
Ponytail това фетален аг ли ти каза за сърчицето, защо не идеш на фетална ехокардиография. Поне ако не е нещо страшно ще се успокоиш.
Аз съм 21 седмица първа бременност(успешна) усетих беба към края на 19г. с. със задна плацента съм.
Определено нескопосаните коментари доста изнервят, аз съм болнични, но вчера ходих до работа да ги видя и шефката:много си наядряла кога ще раждаш.А аз съм леко пълна и коремчето е още срамежливо едва се показва само с по тесни дрехи се вижда, обаче мен ме жегна. Обаче съм си обещала да не се дразня много 😁 толкова дълго чакана е че искам да се насладя на хубавите моменти. И аз утре съм на ФМ.

# 683
  • Мнения: 214
Кремонка, първо успех утре и ще чакаме ъпдейт и за теб!
Много несъобразителни хора има. Уверила съм се. И аз съм се наслушала на нелепи коментари, но се научих да ги пропускам около ушите си и да не се впрягам излишно. Последното, което много ме ядоса беше една комшийка, която на току що проходилото ми дете (на годинка беше точно) с насмешка ми каза, че все с количката сме излизали и ММ много се жегна и настояваше да излизаме без количка! За тези, които не са бременни за пръв път ще разберат какво имам напредвид. За останалите ще уточня, че детето се изморява и трябва да го носиш, а аз вече бях бременна... Та тогава бях си наумила, ако я срещна, да се скарам с нея. Още съм й набрала. Ох, отплеснах се... Извинете!
И да, хиперехогенен фокус на лявата камера на сърцето откриха на ФМ миналата седмица. Докторът ме попита за БХС и му казах, че не беше с лош резултат, но все пак бях правила, по съвет на генетиците, които ме бяха разревали тогава, Нифти про (разширения пренатален тест, който изследва над 80 генетични аномалии). Слава Богу, всичко излезе наред. Още същия ден пратих на моя АГ документите от ФМ. Не се притесни. Вика си ме на обикновен преглед след 6ти декември. Просто искам да го обсъдя с него и да не правя зад гърба му други изследвания. Ако каже, ще ходя до София при д-р Маринов...

# 684
  • Мнения: 197
Ponytail, успокой се и недей да четеш в нета. Щом двама лекари не са сметнали, че има проблем, просто се успокой.
Относно тъпите коментари най-много се жегвам за детето. Ония ден пък една, дето децата ни са на една възраст ми вика: "олеле, ама той е много нисичък. Защо така?" Направо откачих честно ви казвам 🤣🤣🤣 после се успокоявам с това , че не са виновни, че са такива някои хора 😤

# 685
  • Мнения: 6 279
Хич не се връзвам на хорските глупости,но аз принципно съм си перде.Единственото дето ме жегва е като види някое детенце с баба или дядо и пита защо той си няма.Казвам му че си има мама и тати и за сега минава номера,но...И на мен още не ми личи но и аз си ходя със свободни дрехи.Само на близките сме казали,нямам търпение за втората фетална в четвъртък и да видим как ще е дребко.Сменихме името,уж много ни харесваше ама нещо таткото си хареса друго и решихме че ще е това.

# 686
  • Мнения: 1 193
Ponytail според мен само д-р Маринов има компетентно мнение по въпроса. Много от проблемите, които ги откриват с напредване на бременността се изчистват.
Успех на ФМ, момичета. Моята е в сряда и нямам търпение вече.
Относно апетита аз нямам повече от нормалното. Чак си се чудя, но по-добре, че и без да ям много качвам килограми. Дори имах някакви проблеми със стомаха, чувствах се постоянно подута и ми тежко. Закусвам плодове, обядвам нещо леко и дори не мога да вечерям. Много зле се чувствах. Вчера четох за лактозата в млякото, днес го спрях и се чувствам нов човек, хапнах без проблеми, ако и утре е така, значи е от него. Бях започнала много да пия мляко откакто съм бременна, услаждаше ми се. Но явно не ми понася.

# 687
  • София
  • Мнения: 813
Успех на всички с предстоящите прегледи !! Чакаме ъпдейт ♥

Аз лично нещо съм яхнала метлата и всички ме дразнят 😂 Гледам само дрешки и скоро ще започвам с пазара им.

Относно досадните въпроси , в топа ми е “ а това колко струва “ и като кажа горе долу “ ау много скъпо, защо не взехте втора употреба “ … по принцип нямам нищо против да взема нещо от приятелка/позната … но как да обясниш, че има неща които трябва да са нови , поне според мен.
Компетентни хора ще има винаги за всичко по всяко време … аз обичам да им отговарям с “ така прецених “ и млъкват.

# 688
  • Мнения: 1 136
Аз с първата бременност много се дразних и афектирах от тези въпроси. Много ме дразнеше в 9ти месец как всеки ден много хора ми пишеха и звъняха директно с въпроса “ти роди ли вече” и толкова ме напрягаше това, че доста си поплаквах. Като се роди детето стана още по-зле. Шашках се за всяко нещо, всяко нещо ме напрягаше. В един момент осъзнах, че хората задават тъпи въпроси само за да се намират на приказка без да имат за цел да те напрегнат и ми стана по-леко. Иначе “ама още ли е с биберон” “още ли не е проходил” “ама ти още ли кърмиш” “леле, 6кг - много дебел ще стане” и разни такива 😀 вече изобщо не ми дреме. Да казват каквото си поискат, да питат каквото щат. Не ме напрягат. Някак си изхабих нервите. Та, съветът ми е да се абстрахирате от тези нетактични въпроси и коментари, защото тепърва предстоят и много нерви ще спестите, ако просто не им обръщате внимание.

Относно млякото - моят син е с хранителни алергии (една от тях е към мляко) и докато кърмих трябваше да спазвам доста стриктна диета. След като спрях да кърмя започнах да приемам млечни, но ограничено количество. Прясно мляко не бях пила от 2 години. Тази седмица какво ми се услади нз, ама за 2-3 дни изпих 1 литър при това директно от бутилката. След това имах стомашни проблеми - подути черва, къркорещи, болки в корема. Изобщо не ми се отрази добре. Та, ще си продължавам с кокосовото или овесеното, както съч свикнала вече 😁

# 689
  • Мнения: 6
Да се включа и аз, че вече от 1-2 дни усещам бебето 🥰 18г.с.
Днес даже е много активно, което ме изненада, не знам на какво се дължи 😁 А снощи един час чакахме да мръдне с ръка на корема, за да го усети и таткото 😁
Различни настроения си има детето явно 😀
Относно въпросите, много са неприятни, но за момента за моя радост не съм се сблъскала все още с такива 😀
На 14.12 съм на втора ФМ, нямам търпение ще разберем и пола ❤🥰

Общи условия

Активация на акаунт