Тема 5 - Февруарски мами 2022 г. 👶

  • 22 988
  • 739
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 185
Момичета, споко ако са водите ще го усетите все едно сте се напишкали и то бая...😂
Нормално е да има течение, то изхвърля микроби и не позволява да се получават инфекции по време на бременност.
Ако течението е с цвят +мирис или има сърбеж и парене , чак тогава е притеснително .
Когато водите тръгнат да изтичат първо ще трябва да падне една слузеста тапичка като ,,сопол,,буквално😂 може да пада на малки парчета няколко дена или изведнъж голямо парче желе жълтеникаво с примеси на кръв.

А околоплодните води буквално са като вода от чешмата 😂

При мен първия път тапата падна за два дена , а водите ми изтекоха докато пих сутрешното кафе пред болницата 😂 тогава говорех по телефона със сестра ми и, и казах че май току що се напиках без да разбера 😂тя бая ми се смя и ми каза веднага да ходя при лекарите и да кажа че раждането започва 😂
Та мисълта ми е че ако са водите , яко ще се подмокрите 😂 има да течееее.....

Благодаря за успокояващият отговор, една дама от една друга тема ме наплаши че при нея така се случила уж имала някакво течение няколко дни и се оказало водата и изгубила бебето в 20та седмица, НО вчера лекарката ми каза че ако бременноста е нормална без инфекции и без предишни операции почти е невъзможно да се спука и да изтича по малко.

# 16
  • Мнения: 307
Благодаря на мамите с опит, че ни успокояват да не питам доктора глупости и да се притеснявам за елементарни неща, понякога се чувствам като някоя луда,  треперят за дребни неща Joy

# 17
  • Мнения: 759
И при мен понякога е бяло като мляко, а понякога е направо вода без миризма и цвят, но забелязах, че като съм по-малко или повече активна се променя и явно от това зависи. Спокойно, както казах на мен ми бръкнаха, доста болезнено беше, но не очаквах и може би заради това. Ако има съмнение за води, тогава в болниците има едно вещество, което накапват на използвана превръзка или тампон и цвета се променя ако са води.

# 18
  • Мнения: 185
Благодаря на мамите с опит, че ни успокояват да не питам доктора глупости и да се притеснявам за елементарни неща, понякога се чувствам като някоя луда,  треперят за дребни неща Joy

Ами аз съм сащата, вчера сто пъти попитах. Плаша се от най-малкото нещо 😀

# 19
  • Мнения: 209
За бъркането , няма да позволявате ако не е наистина наложително .
Много лекари и първия път ми казаха че в по напредналите бременности такъв вагинален преглед може да завърши със спукан мехур.
Всичко може да се види и на коремен ,както и ако са водите може да се тества това което е изтекло без да се бърка там.
Иначе скоро бебетата ще пораснат и ще има да се изпускате(напишквате) бая 😂
При смях и кихане най много ,както и при по силни ритници на бебето е възможно😂
Бременноста е не само трудна и вълнуваща но си има и смешни и забавни моменти😂
Най забавното предстой 🤗

# 20
  • Мнения: 739
Няма страшно момичета. Това са бели кахъри. Но ви разбирам добре, защото и аз при предната бременност бях същата работа. 😅 Паника от всякъде. 😄
Блонди добре ме разсмя с разказа. Та се сетих, че и при мен беше  смешно.
Вечерта с мм бяхме страшно уморени от едни пазари по магазини и уж да легнем за малко да отморим и сме заспали и двамата на светната лампа. 😅 Та се събуждам по едно време и гледам, то станало 3ч. през ноща и точно след около минута се чува в тишината буквално "ПУК". 😅 Направо бях изумена, като го чух и наистина така се чу. И аз съвсем спокойно си лежа в леглото и си мисля " сега сигурно, ако стана, ще почнат едни фонтани" 😅 И така и стана. Просто имах през цялата бременност един голям корем с мнооого водиии. 😆 Даже доки ме предупреди да не се стряскам, като се спукат, че ще тече доста вода. Е така беше и превръзките не ме спасиха до болницата. 😅

# 21
  • Мнения: 217
Момичета и аз съм така, от време на време теква нещо като вода и съм доста мокра понякога.Правиха ми тест за инфекция, но нямам.Ще питам пак следващия път.Не усещам дискомфорт, но до сега така не е текло, но може би е нормално.
Иначе аз съм на 33г, първа бременност ми е, чакаме момченце с термин 23.02 .Бебон върви едричък, със седмица напред, сега съм в 23+2, но отговаря на 24+2. Живея в Испания и таткото е испанец, така че ще бъде микс бебе.Всичко минава много спокойно тук, хората някак си не се притесняват и тревожат за всяко нещо, мога да кажа че бременноста ми минава леко.Таткото много помага и се вълнува всеки път като сме на преглед, ще бъде с мен и на раждането.Ще си го гледаме само двамата, няма да имаме странична помощ и доста се вълнуваме.Тук предлагат и курсове преди раждане на които ходят двамата родители и са безплатни, мислим да отидем, наши приятели испанци ни казаха, че е доста полезна информацията, понеже мъжа също може да помага на жената по време на раждането💙

# 22
  • Мнения: 36
Ако може и на мен да ми смениш термина на 26. Благодаря за хубавата тема. ❤

# 23
  • Мнения: 38
Здравейте и благодаря за новата темичка! ❤
Казвам се Вероника, 25г., първа бременност и ще раждам в Шейново, София.
Освен течението, което се обсъжда в темичката, имам вече и коластра 😁 и то от около 2,3 седмици. Доста е странно за толкова ранен период, в 26 г.с съм.
Някоя друга мама забелязала ли е вече поява на такава?

# 24
  • Мнения: 759
За сега и аз мисля в Шейново, защото живея до болницата и направо си представям как отивам пеша. Grinning Отделно мисля, че има доста добри специалисти там.
Иначе аз коластра нямам, но ми се образува някаква бяло-жълта коричка, но по малко и отделно ми се бели около зърната. А за ритането в пикочния мехур и изпускането, вече ми се случва. Понякога рита доста силно и буквално усещам как ме рита точно там и изпускам малко, особено навън обича да го прави това. Имам разширен пикочен мехур и може би затова го достига толкова рано.

# 25
  • Мнения: 209
Здравейте и благодаря за новата темичка! ❤
Казвам се Вероника, 25г., първа бременност и ще раждам в Шейново, София.
Освен течението, което се обсъжда в темичката, имам вече и коластра 😁 и то от около 2,3 седмици. Доста е странно за толкова ранен период, в 26 г.с съм.
Някоя друга мама забелязала ли е вече поява на такава?

При мен първия път някъде към 26 текна коластра, а за сега с тази бременност още нямам.
Нормално е , при някой жени потича доста рано,при други чак в края на бременноста или чак след раждането .

# 26
  • Мнения: 739
При мен при първата се появи след като родих. А сега е малко по-различно, понеже малкия го кърмех до преди 2-3 седмици последно, но понеже ми беше болезнено вече от смученето и лека, полека взех да го отбивам. Та като си стисна зърната изтича малко кърма. Не знам би трябвало да се абсорбира, поне от това което съм чувала, пък ще видим.

# 27
  • Мнения: 187
Знам, че във Варна има бебешка борса където бебешките стоки са по-евтини. Някоя от вас да знае в София да има такова място?

# 28
  • Мнения: 739
Видях, че има бебешка борса в кв. Хаджи Димитър, ул.Ильо войвода 30. Имат и онлайн магазин. Водят се бебешка и детска борса "Даяна и Ники". Имат и номер за връзка- 02 945 40 20

# 29
  • Мнения: 652
Хайде най-накрая в новата темичка Simple Smile Heart

Аз имам въпрос към всички бъдещи мами - на ФМ като ви мериха шийката на матката колко я премериха? Стана ми любопитно, защото около мен все чувам задължително над 30, 40мм , а моята е 28мм. Не е ставало дума да е скъсена или нещо, но се заинтересувах от темата.

Общи условия

Активация на акаунт