Тема 5 - Февруарски мами 2022 г. 👶

  • 23 020
  • 739
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 981
Сега като се замислих, на нито един преглед, нито на ФМ са ми съобщавали размер на шийката на матката...освен ако някъде в самия документ не го пише, за да потърся иначе идея си нямам колко е...

# 31
  • Мнения: 652
Ами на мен в самия документ ми го пише, някакви различни параметри, свързани с матката, но отделно като я мери го каза, затова ми се искаше да видя и някой друг тук от темата Simple Smile

# 32
  • София
  • Мнения: 744
Моята беше 41мм като доктора каза, че е добре, но не перфектно, защото нормата е от 40 до 50мм. Но 28мм не е ли скъсена? Питайте АГ - на скъсените доколкото знам им препоръчват почивка, лежане и може да Ви изпишат нещо допълнително за задържане, за да не се скъси повече.

# 33
  • Мнения: 1 037
Доколкото знам, под 25мм е скъсена. Т.е. твоето е гранично, но от хубавата страна. Все пак ако можеш този месец не вдигай тежко и не се преуморявай. И на следваща консултация ще питаш.
Може да пуснеш и микробиология при следваща консултация. Чувала съм, че понякога при инфекция може да се скъси.
На мен не са ми я мерили, или поне не са ми казвали. При следващо ходене и аз трябва да питам.

# 34
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Хайде най-накрая в новата темичка Simple Smile Heart

Аз имам въпрос към всички бъдещи мами - на ФМ като ви мериха шийката на матката колко я премериха? Стана ми любопитно, защото около мен все чувам задължително над 30, 40мм , а моята е 28мм. Не е ставало дума да е скъсена или нещо, но се заинтересувах от темата.
Моята в 22гс беше 38мм
Моята АГ я мери на всеки преглед и тръгнах от 50мм

# 35
  • Мнения: 652
хммм мога да попитам - не знам дали докторката е погледнала листа от ФМ (съмнявам се), но мога да й пиша да я питам как е Simple Smile

# 36
  • Мнения: 209
Не помня колко мм беше шийката при мен първия път , но в 29гс ми съобщиха че е скъсена на 70%
И бях на строг режим, беше ми забранено да ставам от леглото.
Подготвителните контракции скъсяват и изтъняват шийката , подготвят тялото за раждането.

Щом имате скъсяване е добре да почивате повече и да поговорите с лекаря си по този въпрос.

# 37
  • Мнения: 786
Моята шийка е 51 мм, ако наближи 25 мм знам, че се изписва магнезий, но-шпа и почивка, в краен случай серклаж. Разбира се, зависи и колко внимателно са ти я измерили, но все пак гледай да не се преуморяваш .

# 38
  • Мнения: 139
На мен ми съобщават на всеки преглед дължината.
На втората женска консултация ми я измериха вагинално ,тогава имах и втвърдяване на корема.На последния преглед в 22+5 гс  апаратурата показа 38мм.

# 39
  • Мнения: 1 037
При мен и на листа от фм не са писали. Има някакви съкращения, които не ги разбирам, но май са за кръвотока или пулса. Като нищо не са я измерили.

# 40
  • Мнения: 270
На мен ми я мерят на всеки 2 седмици горе долу. На ФМ в 22 г.с ми я измериха 28мм, като 2 седмици по-рано беше 39мм и ми изписаха по 2т. утрогестан вечер. Понеже много се бях притеснила след няколко дни ходих при моя доктор пак да ми я мери - 35мм. Има си значение как ти я мерят, вагинално или с коремен, а и доктора ми обясни, че ако се измери по време на контракция излизала по-къса. На мен например като ми я измериха 28мм беше легнала на кушетката, а не на магарето.. което не мисля, че е много правилно.
Иначе както са писали по-горе чак под 25мм се води скъсена, а ако стигне 20мм и надолу ми казаха серклаж/песар евентуално. За режима освен утрогестана и въздържане от сексуални контакти не са ми казали друго, и двамата доктори казаха, че вече се отрича постоянното лежане и да си се движа, но без да се преуморявам.

# 41
  • Мнения: 11
Здравейте момичета аз съм от Видин и съм с термин 22.02.2022г.Ще се радвам да си споделяме нища за бременността със хора който ги интересува и са на тази тема в живота.Тези който са минали по този път съм им досадна май защото не им е интересно вече тяхното е минало.Говоря да хората около мен.

# 42
  • Мнения: 209
Качвам линк към фейсбук групата и в тази тема,понеже може на  новодошлите мами да не им се рови назад във темите
https://www.facebook.com/groups/577971259918600/?ref=share

# 43
  • Мнения: 759
Моята шийка я мериха, когато ходих на спешен кабинет заради контракции 33мм., но следящата ме АГ и на ФМ ми я мериха пак и казаха, че няма скъсяване, но не помня дали ми казаха колко е сега. Скоро съм на преглед и ще питам и това, че то вече много неща станаха за питане.

# 44
  • София
  • Мнения: 1 408
Здравейте, момичета!
Ние сме добре, слава Богу, температурата беше някаква еднократна, и всичко беше фалшива тревога, та сега съм сууупер щастлива!
Вие как сте? Нина, при теб как е положението?

Моята шийка на втората ФМ беше 41мм.

Ще ми се да си поговорим за зодиите. Имате ли предпочитания? 😁 Аз съм за 01.02, но бебчето върви напред и много често си мисля, че може и в козирога за влезне. Ще ми се, честно казано, да е козирог, да ни вкара малко в релси. 😂

Общи условия

Активация на акаунт