Най-приятната и най-просташка ТВ РЕКЛАМА - тема 21

  • 58 169
  • 744
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 19 501
Можеш да кажеш дали ти харесва или не, но не и дали ти е успешна. Успехът на една реклама се мери не по харесването. даже гадната реклама на Джъмбо може би е много успешна, защото всички говорят за нея.
А иначе тази реклама с Клуни оставя у мен едно ведро и приятно впечатление, макар като цяло почти не ми се случва да гледам реклами.
Мога да говоря за всичко, свързано със собственото ми субективно ми възприятие. В случая - не ми е успешна рекламата. Не е с акцент, кратка, но ярка и запомняща се. Банална, дълга, вероятно скъпа щом е с участието на Клуни и компания. И продуктът не излиза на преден план, а някакъв мини скеч с добре познат сюжет. Между другото съм фен на Клуни.

# 736
  • Мнения: 41 010
Успешна реклама е тази, която популяризира рекламирания предмет сред много хора. Ти, като субект, нямаш никакво значение за успеха на рекламата, а можеш само субективно да я оцениш за себе си. Или евентуално да предположиш, че няма да е успешна, съдейки по себе си. Но дали е или не е не решаваш ти. какво изобщо значи, че на теб не ти е успешна? Че ти няма да си купиш продукта? И какво от това от гледна точка на продавача, платил рекламата?

# 737
  • Мнения: 19 501
Успешна реклама е тази, която популяризира рекламирания предмет сред много хора. Ти, като субект, нямаш никакво значение за успеха на рекламата, а можеш само субективно да я оцениш за себе си. Или евентуално да предположиш, че няма да е успешна, съдейки по себе си. Но дали е или не е не решаваш ти. какво изобщо значи, че на теб не ти е успешна? Че ти няма да си купиш продукта? И какво от това от гледна точка на продавача, платил рекламата?
Ми не знам какво мисли продавача, не е моя задача да го анализирам. Написах какво мисля АЗ. Нещо проблем ли имаш с това? А може би пък и други таргет групи мислят като мен, кой знае, мотивите за оценката съм си ги изложила. Вече изяснихме ли го този въпрос или ще има още критични бележки към поста ми?

# 738
  • София
  • Мнения: 15 469
Можеш да кажеш дали ти харесва или не, но не и дали ти е успешна. Успехът на една реклама се мери не по харесването. даже гадната реклама на Джъмбо може би е много успешна, защото всички говорят за нея.
А иначе тази реклама с Клуни оставя у мен едно ведро и приятно впечатление, макар като цяло почти не ми се случва да гледам реклами.
Тази с Клуни и аз не я разбрах, защото все я хващам от там където виси в люлката пред прозореца и после пият кафе.

# 739
  • Мнения: 41 010
Това са тези реклами, целящи да те накарат да ти стане хубаво, като експлоатират чаровния образ на Клуни. Но за разлика от чистите лайф-стайл реклами на Кока кола тук има и фабула - двама (стари ергени предполагам?) се борят за последната капсула кафе. И накрая има хепиенд, след комичен развой. Рекламата няма да ме накара да си купя Неспресо, но ми е създава приятни емоции да я гледам.

# 740
  • Мнения: 1 281
Имам неспресо вертуо, страхотно кафе, съвсем сериозно, да не сe счита за реклама. Върл кафеджия съм и на работа си нося от къщи. Харесвам рекламата и Джорж Клуни, то пък кой ли не Simple Smile рециклирам капсулите, не съм го виждала още Grinning

Последна редакция: пн, 12 дек 2022, 13:45 от GlowFlow

# 741
  • Мнения: 14 088
Е кое ѝ е успешното щом няма да те накара да си купиш кафе? Целта на рекламата е да се купува продуктът, а не да се говори за нея.

# 742
  • Мнения: 1 281
Евтин трик: машините са евтини, кафето излиза скъпо. За мен беше важно, че мога да си правя с и без кофеин, а и още много други, когато решавах дали пълен автомат или с капсули. Не ме е инфлуенснала рекламата, но определено не съжалявам.

# 743
  • Мнения: 41 010
Аз не съм казвала, че непременно е успешна, а че е некоректно да се каже "на мен ми е неуспешна". А иначе и най-добрата реклама рядко може да ме накара да купя нещо, ако си имам вече, или ако съм фен на друго нещо... Но таргетът на рекламата е първо да се пропагандира продукта, а после вече да се купува, защото купувачите са някакъв процент от научилите за продукта и от там колкото повече хора научат, толкова повече евентуално ще купят. А е факт, че рекламата се обсъжда доста, значи е популярна.

# 744

Общи условия

Активация на акаунт