Мама вече не се клатушка, а малко СЕПТЕМВРИйче в ръцете си гушка!

  • 16 930
  • 742
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 725
Какъв е този характер толкова рано. Явно нещо не му е комфортно. Моя през деня е спокоен, макар да ака през ден. Като го сложа в люлката седи и видимо му е тъпо. Но като си говорим живва и почва много да гука. Другото любимо му е активната гимнастика - сам се забавлява. Почти вече не го слагам на люлка, повече си говорим.
Сложиха ни и ваксина. Въобще не разбра и не е ревал.
Усещам го обаче и аз, че е по-осъзнат следи ме с поглед навсякъде. Явно виждат бебетата в тази възраст на по-далече.
Ние обмисляме да ходим на спа за 2 дни, но се чудя дали да го взимам. Другият проблем е, че бабата макар да живее през 3 къщи не знам дали ще се справи с него. Като отидем на гости и му си приспи става с толкова рев. Има и деца там и той явно се превъзбужда и не иска да спи, макар че е на зор. А и ще се притеснявам. Искам да не губим социален живот обаче.
Ние запазихме час за фотосесия. Чудя се обаче как да се обличаме ние. Той е лесен, има повече дрехи от нас хаха.
За спането вечер е както казах. Спи като дядо - рано заспива и рано става, без да се събужда през ноща. Събират се между 8 и 10 часа сън. А сутрин, ако на мен ми се спи го взимам при мен и може да докараме до 12 сън на пресекулки. Само дето аз след това съм кисела.

# 136
  • Мнения: 5 998
Ние фотосесия няма да правим, оставих я за догодина когато той ще е по-голям, а на мен любимата кожена пола ще ми става 😂
Обичам Коледа и вкъщи винаги се стараем с украсата тъй че ще го паркираме до елхата и готово 😜
На СПА и на мен ми се ходи, но евентуално за март-април планираме. Дотогава само на къща за гости може да отидем, където ще има много мераклии да спи върху тях и да го гушкат 😄

# 137
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 265
Ох с тея фотосесии имам пресен опит от лятото 😆 направихме на големия син, когато стана на 1г. Още не съм си взела снимките 🤣 защото..  все още не мога да избера кои най-много ми харесват  🤭 от време на време отварям страницата и преглеждам всичките 200 снимки в най различни пози и изражения.

Викам си дано да избера преди да стане абитуриент😁

# 138
  • Мнения: 7
Ох и ние сме на фотосесия сега на 7-ми🤗 ама да видим какво ще се получи😆

# 139
  • Мнения: 2 836
Ние фотосвсия ще си направим вкъщи - бабата ще дойде да ни снима някой прекрасен ден.
Много е трудно, аз съм с породени деца. Бебето вечерно време е все още неспокойно, каката се изнервя не заспива.
Иначе бебчето си спи цяла нощ (да видим до кога ще е така)
Надявам се скоро да спрат коликите (ама да не се бърза с фаза - зъби).
С кг как сте? Аз не  мога нещо да сваля...
А бебетата как са с кг?
Тези от вас, които давате АМ на 3 часа ли!? Защото при нас положението е един ден на 2часа, друг ден на 2 и 30, а понякога не си изпива в рамките на 30мин млякото и айде след това рев за още 😬😬😬😬

# 140
  • Мнения: 7
За цялата бременност качих цели 22 кг. Сега вече ми остават още 8 да сваля за да си върна килограмите от преди бременноста, но от две седмици нещо на никъде не мърдам😁 не че правя и нещо специялно де даже бих казала, че си хапвам стабилно😁 Малката се роди 3.550 кг.  на 10-ти ще направи 3 месеца а на последната консултация беше 5.250 кг.  сега като отидем ще видим колко е станала вече. По отношение на храненето на АМ сме и ни е голям проблем пълна каша е храни се на три часа и половина а понякога и на четири. Когато предложа на третия час неиска да яде и това е. От около две седмици вдигнахме на  120 мл.  и пак ги изяжда със зор.

# 141
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 265
Качих 10кг и всичко свалих. Остават ми 6 кг от преди бременността. Бавно става вече. Яде ми се доста. Прибрахме се в Пловдив и от 3 дни не съм тренирала  нито крачките успявам да направя. Вчера вече ми дойде и съм подута.

На 2м и 1 седмица тежи 5.800, около 62см. Вече носи дрехи за 3 до 6 месеца.

# 142
  • Мнения: 5 998
Килограмите при мен са същата работа - имам два за сваляне, като цяло не качих много (10-11). Този уикенд бяхме извън града, но идната седмица ще пробвам да отида на спорт, само да не ми мине котка път 😂
Иначе бебчо е на 2+ м., последно го теглиха 6 кг. и 61 см. Вече ми тежи да му мия на@каното дупе на мивката.

И въпрос - Мамаситас на бебчета с рефлукс, как им помагате да спят по-спокойно нощем?
Забелязах го моя, че от това се буди. Не плаче, но явно изпитва все пак някакъв дискомфорт защото се събужда. Умишлено го взех да спи върху мен, спи вече 5-ти час абсолютно спокойно, иначе не.
Имаме антирефлуксна възглавница уж, но или не му е удобна или нещо друго, пак се буди като е по гръб.
Като цяло оставяте ли ги да спят по корем без надзор?

# 143
  • Мнения: 2 836
Килограмите при мен са същата работа - имам два за сваляне, като цяло не качих много (10-11). Този уикенд бяхме извън града, но идната седмица ще пробвам да отида на спорт, само да не ми мине котка път 😂
Иначе бебчо е на 2+ м., последно го теглиха 6 кг. и 61 см. Вече ми тежи да му мия на@каното дупе на мивката.

И въпрос - Мамаситас на бебчета с рефлукс, как им помагате да спят по-спокойно нощем?
Забелязах го моя, че от това се буди. Не плаче, но явно изпитва все пак някакъв дискомфорт защото се събужда. Умишлено го взех да спи върху мен, спи вече 5-ти час абсолютно спокойно, иначе не.
Имаме антирефлуксна възглавница уж, но или не му е удобна или нещо друго, пак се буди като е по гръб.
Като цяло оставяте ли ги да спят по корем без надзор?
В никакъв случай по корем без надзор
Повдигнете матрака на бебчето 😎

# 144
  • Мнения: 295
Килограмите от бременността много лесно ги свалих, но другите от преди това нещо не мога.
  Малката се роди 3400гр.и 52см. Сега е на 2+++ и е 5550гр. и 60см.
   Мира, и аз съм на мнение да му повдигнете матрака, а по корем съм я оставяла само през деня.

# 145
  • Мнения: 5 998
Всичко сме направили, спи на антирефлуксна възглавница, след хранене го оригвам и го държим изправен, почти винаги е под наклон (в шезлонг, люлка) или на ръце, но тези дни го оставях да спи на равно и явно си е оказало влияние.
Бях правила консултация с гастроентеролог, изписа един сироп за задържане на кърмата в коремчето, но от него сякаш се чувстваше по-зле и го спрях.
Абе, чакам да мине...

# 146
  • Мнения: 1 725
Значи аз с рефлукса имам опит - или иначе казано никакъв опит не помага. Ходихме на гастро - каза ни, че до 6тия месец ще е така. Няма оправия. Възглавниците не помагат, ако бебето се изсулва. Т. Е. Трябвя да се направи нещо като плик  от пелена и да се постави вътре, докато спи. На мен ми се вижда абсурдно и не съм го правила. А и докато спи поне вечер не се буди и повръща. Иначе моето бебе мнпго повръща - яде 150мл и повръща поне 30-40.  Просто гледам да го нося малко повече след храна и да не го закачам поне 30 мин. или да седи в люлката през това време. И пак повръща дори и след 3 часа минали от храненето. Пробвахме всичко от сиропи до храни - нищо не  помага.
Аз кг съм свалила само 3 от 16. Сега съм +13кг. Как сваляте толкова бързо - аз не мърдам. Вече имам цикъл, но нищо не свалям.
Бебето качваше по 1 кг на месец, въпреки повръщането. Този месец по-малко или около 6000гр. за 3 седмици. Сега е към 5.600гр., висок 62см. Но го гледам отстрани слаб и като паяче - дълги ръце и крайници, клечка.

# 147
  • Мнения: 5 998
Най-стабилният наклон съм аз, от възглавниците и моят се изсулва. Сега му поръчах с още по-голям наклон, баща му само мрънка, че глупости безсмислени купувам.
Не знам дали е рефлукс, някакви нервни смущения или колики, но моят син се буди вечер на час и половина, два максимум. Чета в групите за разни кърмачета дето лягат в 20 ч. и спят до 3-4 сутринта, викам си "пак ударих кьоравото" 😂 не стига, че спи отгоре ми, Ами и се буди през 2 часа.
Има ли и други такива деца? Започнах да се чудя дали суче ефективно, че се буди толкова начесто. От друга страна пък знам, че е силна потребност при кърмачета, особено вечер...
Жадувам за малко качествен сън. 🥴🥴

# 148
  • Мнения: 1 725
Моя спи от 8-9 до 7-8 сутринта без да се събуди. Но, ако се събужда с рев, има някакво превключване на съня и се будят. Не че са гладни. И аз си мсилех, че е невъзможно някога да спи толквоа дълго, но явно се успокояват бебетата в един момент. Ние минахме през няколко режима до сега. Така, че не се отчайвай. И забрави за възглавниците. Според мен няма да свършат работа, но пробвай и с последнат де и търси други варианти.

# 149
  • Мнения: 5 998
Петя, казваш, че и твоето момченце е с рефлукс, как спи? Повдигаш ли матрака някак си, възглавници..
Лекарят препоръча ли ти по-ранно захранване?
Аз като попитах гастроентерологът, каза само "до 6 м. най-късно", без повече подробности.

Общи условия

Активация на акаунт