Мама вече не се клатушка, а малко СЕПТЕМВРИйче в ръцете си гушка!

  • 16 897
  • 742
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 994
Доколкото съм чела на толкова малки бебета смяната не оказвала влияние.
Но моят си промени часовете на заспиване, от 21 ч. по принцип вчера заспа в 20ч., днес в 19:30.. предполагам е от смяната.
Отделно от днес следобед до вечерта имаше кратки и неспокойни дрямки, вместо консолидиран сън. Обичайно има няколко спанета дневно по 1.5-2 часа и 1-2 кратки дрямки.
При вас има ли такива дни?

ПП: Ние имаме раница, дали е подходящо вече да го слагам? Близо 6 кила е.

# 31
  • Мнения: 642
Доколкото съм чела на толкова малки бебета смяната не оказвала влияние.
Но моят си промени часовете на заспиване, от 21 ч. по принцип вчера заспа в 20ч., днес в 19:30.. предполагам е от смяната.
Отделно от днес следобед до вечерта имаше кратки и неспокойни дрямки, вместо консолидиран сън. Обичайно има няколко спанета дневно по 1.5-2 часа и 1-2 кратки дрямки.
При вас има ли такива дни?

ПП: Ние имаме раница, дали е подходящо вече да го слагам? Близо 6 кила е.

При нас няма твърд час на заспиване, по принцип слагаме пижамата и ляга в креватчето след къпането, което е към 18-19ч, зависи от храненето. Някои дни си спи от 19 нататък и се буди за още две хранения, други дни не е така. Днес например не спа почти между 19 и 22, а сега след като хапна, директно заспа.

Относно раницата - зависи от модела. Има такива, които стават за новородено, но има и такива, които не стават. Аз избрах модел за от 3 месеца нагоре, защото вече имах слинга.

# 32
  • Мнения: 5 994
По упътване раницата е някъде от 3.5-4 кг.,. но като я купувахме ни посъветваха, че по-добре да го слагаме като стане на 2-3 месеца чак.

# 33
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 262
Моят още няма режим и не мога да схвана кога спи кога яде. 😆 Смяната не му се е отразила. През нощта пак си има 3 хаования. Последно яде към 23-23.30 после към 1.30-2, 4-5, към 6.30-7. Горе-долу на 2.30 яде🤔 по 90мл АМ пие, понякога заспива, докато яде и се буди след 30мин да дояжда. На 41 дни е. Колко е качил не знам, но има бузки и видимо е пораснал. Бодитата му теснеят😊
Цялото му лице е кръв червено, кожата му е с пъпки сякаш е изгорено. Джипито каза че е нормално и да мажа с крема за тяло.

# 34
  • Мнения: 1 725
И как ще е нормално да има пъпки и кожата да е като изгорена. Моя беше така и явно има непоносимост към белтъка. Все причина си има. Или някакво кожно. Бебешката кожа е много чувствителна и нежна.

# 35
  • Мнения: 112
Здравейте. Simple Smile

Лили в края на седмицата ще направи 2 месеца и засега бих казала, че сме достигнали някакво ниво на режим. Продължавам да я храня с изцедена кърма, успявам да изкарам доста и имам 14 пликчета в хладилника, което е добре за моментите, когато прави т.нар "скокове в растежа". Преди 2 седмици имаше такъв период и от 12 пликчета резерва, паднах на 4, като не съм спирала да се цедя редовно, просто детето си искаше мляко по-често. Ако продължа да правя повече, може би ще започна да замразявам, но не съм сигурна кога ще дойде този момент и как точно ще процедирам.

И те така, отчетох се. Simple Smile

Аз също успявам да изцедя повече, отколкото изяжда. Аз директно замразявам, обаче онзи ден извадих най-старите пликове от началото на септември - 2 бяха, ами и двата имаха много гаден вкус, нещо не беше наред. Не знам на какво се дължи... С каката също замразявах, тогава нямаше такъв проблем. Имате ли идеи?

# 36
  • Мнения: 642
Аз до момента не съм замразявала, но съм чела, че кърмата променя вкуса си при замразяване и било нормално. Тъкмо прибрах новата порция изцедено мляко, вече имам 16 пликчета по около 110 мл всяко. Направо се чудя как да процедирам вече, хем е доста, хем реално не е, защото това са си два дни и малко напред, хем не искам да си намалявам "производството", че да не вземе да спре съвсем. Нямам около себе си никой, който да е действал така, за да поискам съвет - или са на АМ, или на "нормално" кърмене.

# 37
  • Мнения: 112
didivid, според мен спокойно си замразявай. Аз с каката имах доста голямо количество, даже подарих доста пликове на друго бебче. А това, което накрая беше вече на 2-3 месеца, използвах при къпането, четох, че също е добър вариант. Замразявай си,
ако се увеличи лактацията - супер. Честото изцеждане е добър начин да я стимулираш. Ако ли пък не - ще имаш за няколкото дни в резерв, не е много, но пак е нещо.

# 38
  • Мнения: 642
Чудех се няколко дни как да процедирам и започнах за замразявам по-голямо количество отколкото яде в момента, с идеята, че ще се ползва по-натам. Сега яде по 120мл на хранене, а аз замразявам по 150. Да видим как ще бъде, направо в чудо се видях, неусетно чукнах 2 литра в хладилника. Grinning Приятелка ме посъветва когато почнем захранването и стигнем до кашите, да ги правя с тази кърма.

# 39
  • Мнения: 295
И аз се видяла в чудо с цеденето. Цедя средно 1100- 1200мл.на ден, а тя яде около 700мл. Сега ползвам пликчета за кърма, които са разграфени до 250мл., но ги пълня максимално. За жалост банка за кърма има само в София. Сама се докарах до такава лактация, цедя по 5 пъти на ден. Тези дни пак пробвах да яде от гърда, но не мога да я поставя правилно и пак съм разранена... Мисля да пробвам с протектори и ако пак не ми се получи ще си цедя и ще се чудя какво да правя с излишната.

# 40
  • Мнения: 5 994
И аз имам кърма във фризера,от зор заман бях тръгнала да цедя, когато беше по-мъничък и ядеше по-малко. Някъде към половин литър имам 😁
И аз ги съхранявам с идеята да влагам в храните при захранване.

# 41
  • Мнения: 642
Ехааа, бая цедиш ти, аз сякаш по-бавно натрупвам, може би на ден правя една до две допълнителни порции и то постепенно се натрупа. В четвъртък сме при педиатърката за ваксини и ще използвам да я питам какво мисли по въпроса.

Може би е идея да се посъветваш с консултант по кърмене какво да правиш при хиперлактация, сигурно ще имат съвет как да намалиш количествата без да спира кърмата.

Иначе аз се отказах да давам гърда, трудно ми е много, тя успява да засуче, но на мен ми е голяма разправия с тези огромни гърди - тях ли да придържам или бебето... С цедено честно казано ми е доста удобно, хем следя количествата, хем и таткото я храни, хем имаме режим.

Последна редакция: вт, 09 ное 2021, 16:38 от didivid

# 42
  • Мнения: 1 725
Ехеее, много кърма. Блазе ви. Аз отдавна съм извън играта.
Да се върна на въпроса със спането. Вчера бяхме вече при личната лекарка и тя каза, че всяко бебе има различни нужди от сън и това е съвсем нормално. Да уточня, той спи вечер без проблем. Храня и слагам в кошарата. Но през деня спи по 15 мин. между храненията. Следобед, ако целия ден сме в къщи поспива повече. Но поне вече съм по спокоина и се ръководя по неговите нужди за спане. Верно за 15 мин спане е 15 мин заваляно реване, ама каквото е такова.

# 43
  • Мнения: 2 836
Ехеее, много кърма. Блазе ви. Аз отдавна съм извън играта.
Да се върна на въпроса със спането. Вчера бяхме вече при личната лекарка и тя каза, че всяко бебе има различни нужди от сън и това е съвсем нормално. Да уточня, той спи вечер без проблем. Храня и слагам в кошарата. Но през деня спи по 15 мин. между храненията. Следобед, ако целия ден сме в къщи поспива повече. Но поне вече съм по спокоина и се ръководя по неговите нужди за спане. Верно за 15 мин спане е 15 мин заваляно реване, ама каквото е такова.
Моята бебка е вече на смесено хранене, скоро и аз ще съм извън играта (ще помоля да споделите после за идеи как да спра кърменето без хапчета).
А относно съня - понякога ббека има същите дрямки от по 15,20мин. Понякога през деня има и по 2ч сън, различно е всеки ден. Снощи за първи път спа цяла нощ 8ч без да е пила мляко и даже се изплаших 🙄
Биха ли вече ваксина на вашите бебчета и как им понесе?

# 44
  • Мнения: 370
Здравейте мами виждам споделяме за бебчетата,  но кажете вие как сте, как прекарахте първите дни, и как се справите и сега, имаше ли депресия? Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт