Любими откъси, мисли, цитати, с които живеем - 9

  • 53 770
  • 749
  •   1
Отговори
# 705
# 706
  • Мнения: 6 723
„Човекът, с всичките си благородни качества … все още носи в телесната си рамка неизличимия печат на своя по-низш произход.”
Чарлс Дарвин

# 707
  • София
  • Мнения: 10 876
„Животът е най-вече участие.”

Салвадор Дали

# 708
  • Мнения: 6 723
Последнот оизобщо не го разбрах. Животът не е ли живот , а участието в него ли ? Или не знам контекста и затова не разбирам?

# 709
  • Мнения: 2 575
Аз го тълкувам - участник си в живота. Друго (почти) не е нужно Wink
Жив си.

# 710
  • Мнения: 6 723
Така става . Съгласна съм Simple Smile

# 711
  • Мнения: 9 049
Ако изкачите Килиманджаро - това е живот,ако гледате документален филм за изкачването на Килиманджаро - това виртуален живот.

# 712
  • Мнения: 9 874
Означава, че в живота трябва да се действа, да случваш нещата, не да чакаш.

# 713
  • София
  • Мнения: 1 037
"Срещаме толкова много хора през живота си,
наричаме ги лекомислено или по навик приятели,
а накрая всичко се свежда до двама-трима, които са винаги там.
Безрезервно. За теб. До теб.
Лято е. Зима е.
Драма е. Щастие е.
Добър си. Лош си.
Там са.
Вършиш големи дела.
Вършиш пълни глупости.
Отиваш си. Връщаш се.
Губиш се. Търсиш се. Намираш се.
Там са. Винаги там.
Двама-трима, които са виждали душата ти гола и беззащитна,
но вместо да я смажат, са я прегърнали.
Двама-трима. Повече от сто."

Donika - Цветни мисли

# 714
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 428
"Първо трябва ти да станеш правилния човек за себе си и чак след това ще се появи правилният и за теб.

„– Обичаш ли ме? – попита Алиса.
– Не, не те обичам! – отговори Белият Заек.

Алиса намръщи челото си и скръсти ръце, както правеше всеки път, когато се почувстваше наранена.

– Виждаш ли? – отвърна Белият Заек. – Сега ще започнеш да се чудиш какво те прави толкова несъвършена и какво си сгрешила, така че да не мога да те обичам поне малко.

Знаеш ли, затова не мога да те обичам. Невинаги ще бъдеш обичана, Алиса. Ще има дни, когато другите ще бъдат уморени и отегчени от живота, ще си вдигнат главата в облаците и ще те наранят.

Тъй като хората са такива, някак си винаги в крайна сметка нараняват чувствата си взаимно, независимо дали става въпрос за небрежност, неразбиране или конфликт със себе си.

Ако не обичаш себе си поне малко, ако не създадеш кураж от любов към себе си и щастие в сърцето си, слабите наранявания, причинени от другите, ще станат смъртоносни и ще те унищожат. Първия път, когато те видях, сключих договор със себе си: „Ще избягвам да те обичам, докато не се научиш да обичаш себе си.“

Алиса в страната на чудесата.

# 715
  • София
  • Мнения: 10 876
"Животът е като представление - в него най-често най-лошите измежду хората заемат най-добрите места."

Питагор

# 716
  • Мнения: 9 874
"Морт не вярваше, че хората — дори тези, които се опитват да бъдат относително честни към себе си разбират, когато някои неща са свършили.
Смяташе, че хората често продължават да вярват или се опитват да вярват, дори и когато краят не само е написан на стената пред очите им, но и е написан с букви, достатъчно големи, за да бъдат прочетени от сто метра без бинокъл.
Когато става дума за нещо, за което наистина те е грижа и чувстваш, че имаш нужда от него, е лесно да се мамиш, лесно е да бъркаш живота си с телевизията и да се уверяваш, че това, което е тръгнало на зле, в крайна сметка ще се оправи… може би след следващото прекъсване на филма за реклами.
Предполагаше, че без големите си способности за самоизмама, човешката раса би полудяла дори повече, отколкото вече е."

„Таен прозорец, тайна градина", Стивън Кинг

# 717
  • Мнения: 24
„Някои истини достигат само до децата – възрастните и нефилософите се оставят да ги погълнат маловажните подробности на всекидневието и тъй като им се налага да се тревожат за „важни и сериозни неща“, те изоставят редица прозрения заради привидно по-значими въпроси."

Насим Никълъс Талеб, „Черният лебед"

# 718
  • София
  • Мнения: 1 037
"Мъдростта е ум, надарен с доброта"

 Дмитрий Лихачов

# 719
  • Мнения: 4 344
" Нали знаете за Тръпката? Естествено, че знаете ...
Доста време мина, преди да разбера каква е тази Тръпка. Тръпката се оказа нещо, което се случва веднъж на милион. Не че съм пресмятала. Така ми се струва. Тръпката се случва, когато погледнеш някой, той също те поглежда и в една наносекунда, дори по-малко, между вас протичат токове като някаква магнитна сила. И ти знаеш, и той знае... ! Това е ! Съглашение ... Тайна ... Обещание ... Физически закон. Най-вълнуващото и неразгадано нещо на света. Много по-хубаво е от секса, защото ... предстои."
Стела Чаплин

Общи условия

Активация на акаунт