Хитринки за всякакъв случай

  • 72 081
  • 363
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 328
За да не ми се налага сутрин да си стържа заскрежените прозорци на колата,слагам един от онези сребристите сенници на предното стъкло,защипвам го с чистачките и готово(сребристата страна де е към стъклото).Чувала съм,че става и с вестници,но не съм го изпробвала.

А къде ти стои колата? И намираш ли сутрин сенника? Аз видях наскоро такова нещо - продаваше си се точно сених против замръзване на стъклата, ама пред нашия блок ще му трябват не-повече от 15 минути.

Нови обувки винаги мажа обилно с вазелин приди първото обуване.Запазват се по-дълго.

Отвътре или отвън ги мажеш?

Чувала съм, че ако убиват обувките се мажат с гел за коса (вътре) и омеквали. Но не съм пробвала.


Колата ми стои в двор,но не в гараж.А за вестниците писах за такива като теб,които си държат колите пред блока.
Обувките се мажат отвън,разбира се!

# 61
  • Мнения: 1 630
Лук ако режеш на течение (на вратата на терсата например) няма да ти залюти.
Може и просто да се опиташ дъската да е възможно най-високо спрямо нивото на очите ти
Примерно да режеш седнала а не права над дъската  или пък да си вдигнеш дъската на висок плот.

# 62
  • Мнения: 4 406
Почиствам ги първо от семките, после ги слагам да замръзнат във фризера, после ги вадя и леко ги размразявам/ те са леко омекнали/ и тогава ги нареждам сгънати на две в малки пликчета.
а аз ги пъхам една в друга и така ги замразявам. пълня ги все още замръзнали, че омекнали ми създават неудобство

# 63
  • Мнения: 3 211
 smile3501 за темата.
И аз пера маратонки, пантофи в пералнята. Използвам хлебната сода за почистване на четки за зъби, сребърни бижута, за почистване на микровълновата (1 чаша вода с хл.сода да поври).
Също голямо улеснение са кърпичките за почистване на микровълнова и хладилник. Това за отмирисването на хладилника с кафето ще го пробвам. Търся нещо за отмирисване на банята, много миришат тези канали Twisted Evil
Също за почистване на естествена кожа използвам памуче напочено в прясно мляко.

# 64
  • Мнения: 510
Да споделя с вас за едно според мен гениално приспособление за чистене на люспите на риба, тип направи си сам.
Взимате една летвичка (удобна за хващане) и една капачка от безалкохолно. Заковавате на плоската страна, към края на летвичката капачката със зъбците навън и готово. Чистенето става сто пъти по-лесно отколкото с нож.

# 65
  • София
  • Мнения: 4 866
за миризмата от каналите - откъде идва? ако е от отворен канал на пода, помага изсипването в канала на прилично количество вода. по водопровода има сифони, които трябва да са пълни с вода, за да не мирише. ако се образува вакуум в системата, сифонът се изпразва и плъзва смрадта.

# 66
  • Мнения: 2 821
Припомних се , четейки хитринките на другите Laughing
За листните въшки: ефикасни са калинките...пускате 10тина..те са хищници и листните въшки са им голямо лакомство...остава да си съберете в кибритена кутийка калинки...то сега в тоз студ май няма да има newsm78
За лука: режа го в близост до пуснатата чешма..периодично мокря ножа или гледам в течащата вода...помага Peace

# 67
  • Мнения: 453
За да не става каймата на топки (когато готвим спагети, мусака и пр.),
предварително сипвам в съда с нея малко водичка и разбърквам!

 newsm74 тема!!!!

# 68
  • Пловдив
  • Мнения: 257
Когато варя картофи слагам малко мазнина за по-бързо сваряване.
Когато мия мазни съдове слагам към препарата за чинии  малко оцет-обира мазното.
Ако се окаже,че имаме повече хляб от необходимото-слагам го в камерата на хладилника.След като се размрази е все така мек  Peace
Когато разбивам яйце за застройване на супа прибавям малко оцет.Така вероятността то да се пресече е по-малка.
Ако пресоля ястие слагам няколко цели картофа да поврат в него.Картофа поема солта.
Ако нямам бяло вино,а в рецептата пише,че се ползва съм го замествала с 1суп.л.захар и няколко суп.л. оцет.Разбърквам го добре и прибавям към ястието.
За да обеля по-лесно колбаси ги слагам под струя с гореща вода.По някога просто ги намокрям и със студена пак става  Wink
Чувала съм,че може да се ускори втасването на тестото като се боднат в него няколко макаронени пръчици,но не съм го изпробвала  Naughty
Ами друго за сега не се сещам.

# 69
  • Мнения: 1 006
Номера със сенника на предното стъкло на колата ми хареса, но проблема и при мен е, че нямам двор пред панелката, в който никой да не влиза.Дойде ми на акъла, че голям найлон, пъхнат и защипан от двете страни с предните врати никой няма да иска да свие.

Във фризера замразявам цяло чекмедже цели домати от тумбестите, за готвене.Вадя ги на камък, попарвам за минута във вряла вода и ципата им се отделя веднага.Още заскрежени са много лесни за нарязване.

Ако ми останат няколко /3-4 или повече/ пресни домата, които освен за готвене не стават за нищо друго, ни настъргвам и разпределям в малки пластмасови чашки за кафе.Замразявам ги във фризера, после обливам чашките отвън с вряла вода и доматените формички падат.Слагам ги обратно във фризера в плик и така имам дозички за готвене.

Ако пека само чушки без нищо друго в тава, на дъното й слагам фолио, защото иначе тавата няма измиване после.

В частта на гардеробите, в която държим дрехи на закачалки имаме по два лоста - горен и долен.

Когато чуквам яйца в съд, примерно за кекс и малка част от черупката падне в съда я гоня доста и се нервя как мазно ми се изплъзва.Светнаха ме на чуден номер! От раз я гепвам и я изваждам, като я загребвам с по-голямата част от счупената вече черупка.Пробвайте. Wink


П.С.Ще ви чета с удоволствие и вероятно ще дописвам.Самода си събера акъла с капкомерО. Crazy

Последна редакция: сб, 04 ное 2006, 20:40 от SUNFLOWER

# 70
  • Мнения: 2 039
Това с ледените кубчета става още по-яко,ако вместо вода,сложите срайт или тоник и после се ползват за коктейли  Peace
Преди да се лакираш с лак в ярък цвят,първо намазваш кожичките около нокъта с крем.Така няма да има лакирана кожа  Peace
Петна от парафин на дреха се отстраняват,като върху тях се сложи хартия и се глади с ютията.
Пресни петна от кръв се махат със студена вода.
Като запичам сандвичи във фурната,постилам на дъното на самата фурна парче фолио-така капещият кашкавал не цапа печката.
Ако ти се пързалят много зимните боти,защото са с гладка подметка,залепяш по нея лейкопласт.
При варене на обелени картофи,ако се сложи кубче бульон,стават много по-вкусни   chef
                                                                                                                                                       
Темичката е супер,ще следя с интерес   bouquet

# 71
  • Мнения: 998
Аз пък открих, че всякакви мокри кърпички (и бебешки, и за ръце, и интимни...) са нещо като универсално почистващо средство. С тях успешно почиствам пресни петна по дрехи (понякога и не толкова пресни), а също ги използвах и за почистване на много грозни следи от лепилото на тиксо по едни нови мебели Peace

# 72
  • Мнения: 658
Аз пак за лука - Държа го в хладилника и така като го режа не плача Peace
Ошткрих че Керамичния плот на печката се почиства от загорялото с най-обикновена кухненска тел - разбира се преди това поливам с препарат, след  известно време изтърквам с тел, минавам с гъбата и  -  плота грее като нов.  Wink Така че не е необходимо да ползвате скъпи шпакли и  препарати Hug

# 73
  • София
  • Мнения: 1 326
Сребърни бижута се избелват успешно с паста за зъби. Отделно съм чувала, но не съм го пробвала, ако имаш стомашни киселини и нямаш хапче или нещо подобно подръка -хапваш малко паста за зъби и ...помага

# 74
  • Мнения: 1 680
-при кашлица и хрема слагам глава лук нарязан за да я дишаме - спи се по-леко;

-правя на децата компрес от ракия с черен пипер при болно гърло;

-лук нарязан накиснат за цяла нощ с 1л. мед и се получава чудесен сироп за кашлица;

-не беля чесъна , а директно с люспите го пресовам в машинката, пък квото излезе, нямам нерви да беля чесън.

Общи условия

Активация на акаунт