С първи шарени листа, сбъдна се и моята мечта ! ~бебеправене 397~

  • 31 900
  • 797
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
Добро утро, дами!
Снощи бяхме на гости на бременна приятелка и беше изключително приятно. Опитах се да обърна нещата, както ме посъветвахте, и се чувствах супер.
Да ви се оплача обаче колко несъобразителен е мъжа ми. Направо ми се плаче. Като се прибрахме и пусна няколко уж шеги, които показват колко малко разбира колко ми е тежко.
Вашите мъже как се справят със ситуацията?

# 61
  • Мнения: 1 085
Добре дошли на новите и завърналите се момичета! Да не се задържате дълго тук! Flowers Four Leaf Clover

tytiie, нормално е да се получат промени от бебеправенето. На момичетата тук им се удължи или намали дължината на цикъла (аз съм от тези с удължен вече), почнаха да се забелязват бодежи и всякакви зацапвания.

Лютиче, по тази тема и аз имам да мрънкам доста, та ще го сложа в скрит текст.
Скрит текст:
Моят мъж много неглижира нещата. Вече направихме 13 месеца опити, още от лятото му казах като минахме 9-те да си направим изследвания - не, да било минело година. Казах си ок, то и без това повечето репродуктивни лекари така съветват, ще изчакаме малко. Като станаха 12 месеца септември месец и го попитах пак, хайде януари да сме изчакали..

То и ние сме доста заети покрай работа, допълнително и апартамента си ремонтираме и явно много му идва, но си тъпчем само на едно място без да знаем има ли проблем, няма ли. Допълнително и на себе си съм малко ядосана, че се хващам за думите на АГ-то, че е хубаво изследванията за мен и него да се правят едновременно, че да видим общата картина, и не пускам никакви и за мен. Не съм сигурна дали не се притеснявам от резултатите и си измивам ръцето с това, че така или иначе и той сега няма да прави спермограма.. Абе за бой сме си и двамата.

Аз в момента съм и малко разочарована, защото очаквам О да е тази седмица, а през цялото време ще имаме гости вкъщи и ме съмнява и един опит да успеем да направим. Направо ми се отщя и тестове за О да правя..

# 62
  • Мнения: 1 413
Моят мъж е по-обран от мен, което е добре, защото аз пък съм много емоционална. Сутринта си направих един тест (ден 26) и беше категорично отрицателен, което ме разстрои естествено. Той ми е голяма опора и много ме подкрепя, връща ме на земята, много говорим и си споделяме всички притеснения. Има търпението да продължава да ми обяснява как нещата ще станат по един или друг начин и че не сме на състезание. Благодарна съм, че гледаме в една посока.

# 63
  • Мнения: 661
Здравейте, записвам се и аз в новата тема и благодаря за старанието.

Ние пък ще имаме гости почти постоянно в следващите 2 месеца. Та не се знае какво ще успеем да свършим. Гложди ме, че нямаме изследвания, нонпък и като нямам избор освен да чакам да дойде януари, някак ми е добре, че не зависи от мен.

Стискам палци на всички в процедури, чакащи или гонещи яйце!

# 64
  • Мнения: 391
Здравейте, да се запиша и аз в новата тема с моето голямо желание да забременея по естествен път. Благодаря за орисването, Уинтър, дано ни донесе много ++++ Стискам палци на всички момичета в темата. Това, че се подкрепяме е много важно! 💖💖💖

# 65
  • Мнения: 5 205
Морген! Лютиче, точно снощи мислех да те питам как минаха срещите с бременелките Simple Smile Радвам се, че вече извличаш ползи там, където преди си намирала вреда Simple Smile
Ние с ММ се шегуваме почти непрекъснато и с почти всичко. Да, в някои ситуации си казваме усмихнато "И ние някой ден ще си имаме", но в повечето случаи сме покъртителни, ако ни слуша някой отстрани.

Пак ще е дълго, съжалявам, но толкова съм анализирала темата, че ми е трудно да не се включа Simple Smile
Скрит текст:
Аз имам една идея повече склонност да реагирам остро и уж да се намуся, защото хормоните ми са като влакче в увеселителен парк, но той изобщо няма проблеми и притеснения за това. При него самочувствието не се определя от такива неща, например това дали ще правим инвитро или не и мои изказвания от рода на "чакаме Станулов ще ни направи бебе" няма как да стигнат емоционално до него. Съответно, когато ме пита дали искам нещо от магазина мога да му кажа "нови тръби" без да ми каже "оф, стига драматизира", защото знае, че се шегувам Simple Smile Той пък може да ми каже, че неговите задължения така или иначе са да ме оправи и да ме вози насам-натам, дали ще оправи мен или чашка... Да, знам как звучи Simple Smile На това аз отвръщам в същия дух. После следва прегръдка, целувка и всеки по задачите си.
Скрит текст:
До преди консултацията със Станулов бяхме със знанието, че проблема е и при двамата. Когато се върнах от консултация с информацията, че на 99,9% не се получава заради ендото и тръбите, неговите войници са си относитлено ок, само ме погледна и каза "Стига глупости, проблема е общ" и това беше по темата
Вече ви разправях за шегите ни след обичане и аглутанацията Grinning  Но пък първото нещо, което направихме като тест беше спермограма в 3ти месец на опитите по негово собствено желание. Tъй че според мен, ако и двамата действаме и правим всичко, което се изисква от нас, е напълно възможно, вероятно и почти задължително да се шегуваме с това, защото иначе се насъбира едно определено напрежение по темата. Както и като ние се "хапем" по въпроса и вече сме измислили остроумни отговори на почти всички подмятания е мнооого по-лесно да ги ползваме, ако някой сглупи да ни зачекне на тая тема. Един вид - сухи тренировки Simple Smile Поне при нас действа.
Освен това... още от малки са ни казвали, че момченцата не знаят как да си показват емоциите. Сещате се - щипане, дърпане, скубане Simple Smile Някои така и не се научават... та за това начина за интеракция може би е с глуповати шеги. Те няма как да са в нашето положение, няма как да са в нашите тела, няма как да ги дупчат, преглеждат, да им пъхат какво ли не къде ли не на ежеседмична, а понякога на ежедневна база. И единственото, което им остава е да се грижат да не изчаткаме Simple Smile И когато на тях им е нервно и притеснено дали ние сме добре или си имат някакви мисли дали те са добре, притесняват се да споделят, защото ги смятат за маловажни спрямо нашите, е възможно да ги избие на такива дебелашки шеги Simple Smile

Четох някъде следното "Някои теми са толкова сериозни, че за тях може да се говори само на шега." Смятам, че колкото по-тежко е положението, толкова повече трябва да го принизяваме, за да не изглежда огромно и страшно, но разбира се не и за сметка на действия в правилната посока Simple Smile Обратна психология, може би? Simple Smile

# 66
  • Мнения: X
Inferiya, на събитието миналата седмица не се засякохме изобщо. Ние доста закъсняхме и ги изпуснахме (да отбележа, че не беше нарочно! Grinning)
По принцип с мъжа ми сме с еднакво чувство за хумор и си дебилстваме заедно.
Снощи обаче мина в друга категория хумор и ме засегна изключително много.
Играем борд гейм и мъжете се караха нещо, а жените сме се разсеяли и хич не слушаме. И накрая като се стигна до там да изкажем мнение и не можахме. Съответно имаше коментар към мен "Тя е бременна,  на нея й е простено. А ти какво ще кажеш? ".
Или другата ситуация, която преля чашата:
Търсим активно да си купим къща, обаче като харесаме някоя и обикновено собствебикът решава на кого ще я продаде и нас никога не ни избират, защото предпочитат да подкрепят семейство с деца. И голяма шега на моя - "Ми ще взема кучето и Х (приятелката) и ще отида с тях на оглед, за да видят, че чакаме дете."
Ами гадно ми е!

# 67
  • Мнения: 282
Момичета аз съм в пълен потрес.Това са резултатите от днес:


Припоням:
Миналия понеделник,11 ден след овулация- Чхг 17.9
13 ден след овулация- Чхг23 прогестерон 44
15 ден след овулация-38 Чхг
прогестерон 36.8

Има ли шанс според вас за здрава бременост.Ще звъня на док, но съм много изненадана и шашната.

# 68
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 888
Тортелинка, последното увеличаване е сравнително ок, но предните не са. Има шанс, но има шанс и да не е ок, трябва да се проследиш с АГ. Кога си на преглед?

# 69
  • Мнения: 5 141
Tortelina, в една и съща лаборатория ли са пускани? Може пък да са били 2 и едното да е спряло развитие. След 48ч пусни още едно освен.

# 70
  • Мнения: 282
В една лаборатотия са.Днес трябва да звънна на док.Да му кажа резултата.Той каза днес да пусна.

# 71
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 888
Стискам палци да е каквото Ирен казва. И мен ми мина през ума ама не го написах, в случай че не се окаже такава ситуацията. Наистина ми се иска всичко да е наред! Heart

# 72
  • Мнения: 5 141
Стискам палци понижената стойност да е била лабораторна грешка тогава и точицата да си е на мястото и да се развива още 8 месеца.

# 73
  • Мнения: X
Тортелина, с теб сме! Дано е добре точицата!

# 74
  • Мнения: 318
Здравейте момичета. Моите две инсеминации минаха вчера и днес-всичко се случи слава Богу по план: преди и след пукане. От тек нататък поемам дълбоко въздух и чакам природата да си каже думата. На този етап няма какво друго да направя. Стискайте ми палци! 🍀

А вчера исках да видя дали тестът за овулация ще отчете нещо(нали никога не ми отчита). И без да искам съм взела теста за бременност,който беше супер положителен 😀🙈 но разбира се,това е заради инжекциите 😀

Последна редакция: пн, 01 ное 2021, 12:58 от _Amira_

Общи условия

Активация на акаунт