Нашите цветя - обща тема 12

  • 28 150
  • 745
  •   1
Отговори
# 300
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 082
Някой знае ли как се казва това цвете.
Скрит текст:



Simple Smile https://flowers.designluxpro.com/komnatnye-rasteniya/tsvetushchie/iksora.html

# 301
  • Мнения: 2 915
Днес при нас беше разкошно време - слънчево и топло и засадих теменужки Simple Smile





Мушкатото е все още навън и продължава да цъфти

# 302
  • Мнения: 15 043
Нат, отново показваш красоти.

# 303
  • Мнения: 7 085
Подариха ми кафе. Приемам всякакви съвети относно отглеждането му.

# 304
  • Мнения: X
И аз имам кафе Арабика от седмица. Забелязах, че за разлика от всички други цветя, цяла седмица почвата му стои влажна, което ми е странно. Нито го поливам, нито пръскам и има нови малки листа.

# 305
  • Мадрид / София
  • Мнения: 6 005
Потърсете инфо в Интернет за това как се отглежда кафето. По спомени е малко каприз, което и ме отказа да купя такова, но при вас може и да му е добре.

# 306
  • Мнения: 36 529
Аз имам 12 годишно кафе и до началото на миналата година беше супер, цъфтеше, даваше плод, а сега е жалка картинка и ми е много мъчно. Опадали са му повечето листа, а и много от тези, които са останали, покафеняват. Пресадих го в по-голяма саксия, но не помогна.
Иначе е живо - изкара един нов клон тази година, но и на него има покафенели листа.
Цялата работа стана, защото имах един ремонт, майсторите са го местили и са го стресирали. Сега си мисля, че няма да се оправи Cry

# 307
  • Мнения: 7 085
А какво предпочита - повече светлина или на тъмно? Колко често поливаш? И аз мисля да го пресадя в малко по- голям съд.

# 308
  • Мнения: 36 529
Седи до прозорец (който е източен, но не се вижда изгрев, защото има сгради) и се полива на два дни по малко. То по принцип обича влага и преди му понасяше идеално на това място.

# 309
  • София
  • Мнения: 3 030
Благодаря Добри,но не е това.Natt позна,че е пентас.

# 310
  • Мнения: 3 585
Днес сложих 4те резника плумерия в саксиите. Субстрат за сукуленти, добавих 20% перлит и на дъното ситни камъчета за дренаж. Третирах отрязаните краища с вкоренител на прах- от много четене и гледане на клипове в тубата, съвсем се ошашавих. Сега ще чакам!



И устоях в магазина за цветя на всички разноцветни коледни звезди. И без това не оцеляват при мен. Simple Smile

# 311
  • Мнения: 825
Flowers Four Leaf Clover
Днес сложих 4те резника плумерия в саксиите. Субстрат за сукуленти, добавих 20% перлит и на дъното ситни камъчета за дренаж. Третирах отрязаните краища с вкоренител на прах- от много четене и гледане на клипове в тубата, съвсем се ошашавих. Сега ще чакам!



И устоях в магазина за цветя на всички разноцветни коледни звезди. И без това не оцеляват при мен. Simple Smile
Пускай снимки на развитието Sparkling Heart
Предполагм,че ще е красота....HeartFlowers Four Leaf Clover

Последна редакция: пн, 29 ное 2021, 21:16 от Berussa

# 312
  • Мнения: 3 585
Berussa, стига да има развитие, с удоволствие ще споделям. Бугенвилия опитвах да захвана от резник поне 4-5 пъти безуспешно. Стефанотис успях, но прехвърлейки резника в по-голям съд, увредих миниатюрното коренче и естествено нищо не стана. Дузина опити направих и с него. Сукуленти съм вкоренявала, но франджипанито си е капризно. Ще видим! Стискайте ми палци. Ужасно искам да се получи.

# 313
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 796
MagniM, имай впредвид, че имат много дълъг спящ период. Мен колега ме накара да ги дължа в гаража ( да не замръзнат) цяла зима в една кофа. После ги посях, директно в пръстта ( за Тексас става дума) след 4 месеца пусна листа. Бях се видяла в чудо.

# 314
  • Мнения: 3 585
MagniM, имай впредвид, че имат много дълъг спящ период. Мен колега ме накара да ги дължа в гаража ( да не замръзнат) цяла зима в една кофа. После ги посях, директно в пръстта ( за Тексас става дума) след 4 месеца пусна листа. Бях се видяла в чудо.
При мен няма опасност от замръзване. Имам две вкоренени, които ще изкарат зимата навън. Резниците обаче са на сухо, защото докато се вкоренят влагата е убийствена за тях. А не е като да нямаме проливни дъждове в този сезон. И да, ще почакам доста, ако изобщо тръгнат да се развиват. В Малта плумерията е у дома си и не спи. И в момента цъфтят тези, които са директно в пръстта. Но аз нямам градина и моите ще си останат в саксии. Вероятно ще загубят голяма част от листата си, но ако всичко е наред би трябвало на пролет отново да започнат да се облистват. Ще видим. А какво се случва с твоите? От колко време ги имаш?
Между другото и бугенвилиите в саксии губят листата си, а тези в дворовете си стоят зелени целогодишно. Учудващо моите засега не само са много зелени, но и цъфтят. Но има много време до март-април и още е рано да съм сигурна, че няма да останат на голи пръчки.

Общи условия

Активация на акаунт