Нашите цветя - обща тема 12

  • 28 082
  • 745
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 3 020
След като захладня моят оксалис в гадинката направо живна. Ето го преди няколко дена.


Намалена традесканция от Лидъл. Отдавна си мислех да се сдобия такава,но ми се виждаха скъпи. Мисля лятото да я позиционирам на балкона

# 286
  • Мнения: 4 204
За орхидеиите питам,защото скоро имаше в Бриколаж на разпродажба с цени 7-8 лв,а изобщо не изглеждаха живи според мен.Без цвят ,сухи пръчки,листата и те едни наранени.Много се чудех дали има живот в тях или директно ли ще си хвърля парите в коша?

# 287
  • Мнения: 18 542
Обикновено има, ако си ентусиаст. Изисква време и доста грижи. Разбира се, винаги има риск да загубиш растението, особено ако нямаш много опит.

# 288
  • Мнения: 36 466
В Кауфланд има такива (смачкани) и по 5 лева.

# 289
  • Мнения: 5 368
За такова растение според мен цената е висока. Може и да се възстанови и да цъфне след време, но може и да загине, не се знае какво е преживяло досега. Със сигурност ще иска грижи и търпение.
Направо ме е яд на магазините, как оставят цветята да мрат. Вчера в супермаркета цветята бяха точно под таванния климатик, който духа в тях топла струя по цял ден. Повечето вече бяха за кофата, напълно хербаризирани. Казах на касиерката, а тя отговори - ами нищо не може да се направи, там им е определеното място Rolling Eyes

# 290
  • Мнения: 825
Здравейте, имам проблем с тази Гузмания, от няк.дни се появиха  бледо кафяви петна по листата. Ако някой е запознат и може да ми помогне със съвет?
Благодаря
Прилагам и снимки :

Последна редакция: сб, 27 ное 2021, 23:00 от Berussa

# 291
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043

# 292
  • Ст.Загора
  • Мнения: 678
Здрвейте, при мен не вървят цветята, все нещо им се случва. Преди две седмици ми подариха този антуриум и вчера забелязах че има тези бели мъхчета ли, не знам как да го опиша. Как мога да спася цветето, искам да го запазя.   

# 293
  • Мнения: 5 368
Беруса, кафявите петна може да са от гъбички. Типично е за цветя, които искат повече влага. Ако си сигурна, че не е от грешка в отглеждането, пробвай да накиснеш цялата саксия в разтворен фунгицид. Но може и да е от друго  - например засушаване, слънчево  изгаряне.

Мимето, това ми прилича на мухъл. Може да е прекалено влажно и студено при теб, или да прекаляваш с поливането. Пробвай да засушиш малко, антуриумът издържа на суша.

Въпрос: ако пресадя напъпил коледен кактус вероятно ще хвърли пъпките, нали?

# 294
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
претенции са, да. Sad при мен от едно елементарно обръщане към стаята, не към прозореца изхвърли всичко.
но ако ти е належащо, пробвай.

Семената от пясъчна лилия се оказаха луковици и вече са в сандъчетата.


И сладкия картоф

# 295
  • София
  • Мнения: 3 020
Някой знае ли как се казва това цвете.


# 296
  • Мнения: 825
Беруса, кафявите петна може да са от гъбички. Типично е за цветя, които искат повече влага. Ако си сигурна, че не е от грешка в отглеждането, пробвай да накиснеш цялата саксия в разтворен фунгицид. Но може и да е от друго  - например засушаване, слънчево  изгаряне.

Скрит текст:
Мимето, това ми прилича на мухъл. Може да е прекалено влажно и студено при теб, или да прекаляваш с поливането. Пробвай да засушиш малко, антуриумът издържа на суша.

Въпрос: ако пресадя напъпил коледен кактус вероятно ще хвърли пъпките, нали?

Възможно е,Флоксче,.....беше близо до прозореца....Но вчера категорично взех решение да я пресаждам и какво се оказа-ами коренчетата й бяха в кал. Някой от семейството ми  я полял веднъж в почвата,а не в розетката(призна си).Реално под повърността беше преполята.
Сложих я в нова почва,в по-голяма саксия,на дъното керамзит,смених й мястото....Не знам. Много ми се иска да се оправи.Аз такъв красив вид от Бромелиеви,не бях виждала и ще се ядосвам.Дали да не я пулверизирам днес,нали все пак изисква влажен въздух?

Eто я днес:

# 297
  • Мнения: 36 466
Това червеното (неидентифицирано) не е ли някаква разновидност на флокса?

# 298
  • Мнения: 2 895
Натуся, прилича ми на пентас, Мадагаскарски принц, но не съм на 100% сигурна https://kaktus.bg/n-111321-Отглеждане_на_Пентас

# 299
  • София
  • Мнения: 3 020
Натуся, прилича ми на пентас, Мадагаскарски принц, но не съм на 100% сигурна https://kaktus.bg/n-111321-Отглеждане_на_Пентас
Същото,благодаря.
Видях го в Гърция и ми хареса.Мисля другата година да си купя,да видя дали ще му хареса на моята тераса.

Общи условия

Активация на акаунт