Инсулинова резистентност и отслабване с НВ-ВМХ, кето - Тема 43

  • 22 693
  • 751
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 581
Здравейте другарчета Simple Smile
Да споделя последните ми срещи с доктори....
Бях си записала час за кардиолог...по повод спадането на кръвно налягане и Бизогамата...отивам вчера, гледа всички изследвания, правиха кардиограма, мерене на кръвно.....всичко точно. Кръвното 100/70, пулса нещо около 80 беше.....според нея холестерола ми бил висок...../LDL 2.29/ общият е 3.30....а уж обяснява че триглицеридите най-важни....моите бяха 2.10 когато бях с КЗ 20, а сега 3 месеца след това са 0.92. Изписа ми някакви хапчета Иневика/ които даже не разбрах за какво са../ и щял да ми включи статини.....по-нататък... 
Сигурни ли сте, че ИНвеика е за холестерол? Вижте за какво се изписва:

симптоматична стабилна стенокардия (която предизвиква гръдна болка) при възрастни пациенти със сърдечна честота 70 удара в минута или повече. Това лекарство се използва при възрастни пациенти, които имат непоносимост към лекарства за сърце, наречени бета-блокери или не могат да ги приемат. Използва се също така в комбинация с бета-блокери при възрастни пациенти, чието състояние не е напълно овладяно с бета-блокер;
хронична сърдечна недостатъчност при възрастни пациенти, чиято сърдечна честота е 75 удара в минута или повече. Прилага се в комбинация със стандартно лечение, включващо лечение с бета-блокери или когато бета-блокерите са противопоказани или има непоносимост към тях.


Още за ИНЕВИКА таблетки 5 мг * 60 АКТАВИС (INEVICA tablets 5 mg * 60 ACTAVIS), цена и информация от Framar.bg: https://apteka.framar.bg/30064460/%D0%B8%D0%BD%D0%B5%D0%B2%D0%B8 … 5-%D0%BC%D0%B3-60
Да, четох, затова и не разбрах защо ми е изписала това....

# 691
  • Мнения: 12 892
Азара, браво за постигнатото още веднъж, много ти се радвам! А и е минало наистина малко време, ще стават и по-добре нещата.
За тая случка дето цитираш, по-скоро по-високата захар едната сутрин ти си си я произвела, не че другите дни инсулин да ти я е свалил и да я държи по-ниска. Поне аз така си го представям, особено както при теб инсулинът поначало е нисък.
Точно преди цикъл и то и в студено време и на мен обикновено енергията ми е по-ниска, имам нужда от повече храна и повече топлина като цяло.
Усещането е същото като когато не съм спала достатъчно. А това си е стрес и съответно колко му е тялото ти да реагира с освобождаване на малко повече глюкоза. Може и да не съм права, разбира се, но поне на мен това ми звучи най-логично. Не бих се шашкала щом е еднократно. Все пак не е и някаква космическа стойност а просто по-висока от обикновено.

Миоки, то там където си ти изобщо възможно ли е да си правиш каквито си искаш изследвания и когато си искаш? Имам спомен че трябваше да си ги правиш само ако си дойдеш тук, иначе нямаше как?

А с тия официално и формално поставени диагнози почва да звучи прекалено близко до споровете за официално направените ковид тестове и на кого какво признават... и става грозно.
Щеше да е хубаво ако се обръщаше достатъчно внимание на проблемите с инсулина при профилактика, ама не е. Така че се справяме кой както може.
И аз се наложи да моля лекарката ми да добави и такова изследване към профилактичните ми когато се усъмних че имам ИР. Жената каза ОК, само че нали знаеш че няма как да ти го пусна по здравна каса и ще трябва да си го платиш? Но поне го вписа де. Знам че в много държави такова нещо е немислимо.

# 692
  • Мнения: 2 161
Здравейте, аз съм оная с експеримента с компот и баница. Дето на първи час беше с над 270 инсулин.

  Днес си взех изследвания пуснати този път на гладно рано сутринта.
КЗ 5.25
Инсулин 16
Гликиран хемоглобин 6.5
Освен това съм бременна... Аг каза, че са добри и, че всичко си е в норма. Амааа мен ме гризе.




А и днес попаднах на това във фейсбук. Дали има нещо вярно?

"Дафинови листа"
Много хора добавят дафинови листа към храните, особено ориза jollof (нигерийски), червено месо и домашни птици, но знаете ли защо дафиновите листа се добавят към храната?
Когато ги попитат защо, някои отговарят: да добавят вкус към храната 👐
Знаете ли, че свариш ли няколко дафинови листа в чаша вода и го опиташ, няма да има вкус?
Сега защо слагате дафинови листа в месото?
Добавянето на дафинови листа към месото преобразува триглицеридите в мононенаситени мазнини, а за експериментиране и потвърждение:
Разрежете пилето наполовина и гответе всяка половина в тиган и поставете върху единия дафинов лист, а другия без дафинов листо и наблюдавайте количеството мазнина в двата тигана.
Щом имаш дафинови листа, няма нужда от аптека. Последните научни изследвания показват, че дафиновите листа имат много ползи и помагат да се отървете от много сериозни здравословни проблеми и заболявания.
Ползите от дафиновия лист са: -
*Дафинов лист лекува храносмилателни разстройства и помага за премахване на бучки, киселини, киселинност и запек.
*Помага за регулиране на движението на червата чрез пиене на горещ чай от залив.
*Понижава кръвната захар и дафиновият лист също е антиоксидант
*Позволява на тялото да произвежда инсулин, като го яде или пие дафинов чай в продължение на месец.
*ТО елиминира лошия холестерол и облекчава организма от триглицериди.
*Много е полезно при лечение на настинки, грип и силна кашлица, тъй като е богат източник на витамин "С", можете да сварите листата и да вдишате пара, за да се отървете от храчките и да намалите тежестта на кашлицата.
*Дафиновият лист предпазва сърцето от гърчове и инсулти, тъй като съдържа сърдечно-съдови защитни съединения.
*Богат е на киселини като кофеинова киселина, кверцетин, ейгонол и бартолинид, вещества, които предотвратяват образуването на ракови клетки в тялото.
*Премахва безсънието и тревожността, приема се преди лягане, помага да се отпуснете и да спите спокойно.
Пиенето на чаша варени дафинови листа два пъти дневно разбива камъни в бъбреците и лекува инфекции...
Точно както чесънът и джинджифилът са задължителни сред колекцията ми от подправки, дафиновите листа трябва да се видят и в моята колекция от подправки (моите малки тайни от подправки за добър аромат и вкус) 👌👍

# 693
  • Столичанин ама не в повече :D
  • Мнения: 1 993
Здравейте другарчета Simple Smile
Да споделя последните ми срещи с доктори....
Бях си записала час за кардиолог...по повод спадането на кръвно налягане и Бизогамата...отивам вчера, гледа всички изследвания, правиха кардиограма, мерене на кръвно.....всичко точно. Кръвното 100/70, пулса нещо около 80 беше.....според нея холестерола ми бил висок...../LDL 2.29/ общият е 3.30....а уж обяснява че триглицеридите най-важни....моите бяха 2.10 когато бях с КЗ 20, а сега 3 месеца след това са 0.92. Изписа ми някакви хапчета Иневика/ които даже не разбрах за какво са../ и щял да ми включи статини.....по-нататък... ПОнеже низобщо не ми вдъхна доверие тази жена....реших да посетя друг лекар, някак успях с луд късмет да се вместя още днес ...отново същата процедура....подробен обстоен разчет на изследванията......разпитва ме в подробности какво било.....и каза че от кардиограмата няма нищо притеснително, и че е минало твърде малко време и е нужно такова за нагаждане на организма...и особено заради свалените килограми.......беше много впечатлена какво съм постигнала с хранителния режим.....и че нямам нужда от никакви други хапчета. Предвид че съм намалила вече дозата на Бизогамата от 10 на 2,5 мг оставам на същата, а е възможно и нея да махна след време....Според нея холестерола ми е добре, и ще се подобрява още.......Направо аман от рецепти.....

Между другото продължавам да поддържам ниска КЗ, което е най-хубавото....не ми спада усмивката от лицето Simple Smile))) Обаче си направих поредния експеримент.....Тези дни усетих странни пориви за нещо за похапване вечерта.....по бърза сметка...стана ясно че след седмица чакам цикъл/но пък не съм изнервен аи заядлива, какво обикновено/......първите 2 вечери споделих вече че си хапнах едно квадратче черен шоколад.....сутрешна КЗ 4.8......на 3тия ден устисках да не ям нищо след вечерята.....мерих даже КЗ преди лягане -беше 4.9...на сутринта ставам...бам 5.8.....снощи пак хапнах едно квадратче шоколад...тази сутрин пак 4.8 :)0)))  това има някаква връзка с инсулина ли? при мен нали уж е намалено количеството на такъв?
Холестеролите ти са перфектни, изписване на статини при тези стойности е странно, не знам обаче точно какви сърдечни проблеми имаш, изписаните хапчета са с подобно действие на тези, които пиеш и не разбирам и те защо са били предписани. Да сутрешната кръвна захар има връзка с инсулина и се нарича феномен на зората (има и друг вид, ама той е с по-различно действие и при тебе случая не е такъв, защото той се асоциира с ниска кръвна захар под 4), умерена физическа активност след вечеря помага. Също може да се проверят кортизол, адреналин и хормона на растежа
А ти между другото след като си толкова активна в тази тема имаш ли реално поне едно доказателство, че имаш ир или айде защото нали си се излекувала, че някога си имала ир подкрепено с кръвни изследвания, защото аз някакси нещо не се сещам?
Хипогликемия до припадъци са достатъчно доказателство за наличие на проблем с инсулина. Не, нямам диагноза поставена от лекар, защото никой никога не прецени, че имам проблем, въпреки очевидните симптоми, като при доста хора списващи тук, между другото. Според изследванията, всичко си ми беше наред, а симптомите са от възрастта ха-ха-ха.

Проявих проактивност по наличните симптоми. Ако чаках на официална диагноза, щях да съм си още "здрава" развалина, с отлични кръвни изследвания...
Моята проактивност също така вкара диабетът тип 2 на майка ми в ремисия и й помогна да свали излишните кила.
Никъде, никой не е споменал, че могат само хора с официална диагноза за пишат и да са активни. Активна съм, защото съм бясна на статуквото, на което ти очевидно си голям фен.
Съжалявам не исках да се заяждам, но от това непрекъснато атакуване и на мен почва да ми писва, хайде обаче да си представим следната ситуация, няколко години преди десетките изследвания постнати от мен се разтрепервах от няколко хапки сусамка примерно, освен това ми е причернявало много брутално (кръвно няма как да е, защото при мен винаги е било на горна граница), ако бях тръгнал да пиша без да имам изследвания как ли щях да бъда посрещнат (не, че сега след десетките постнати изследвания е по-различно де, ама поне елора вече не казва, че цитирам дословно "не съм запознат какво е това ир" както в първите и споменаващи ме мнения), а дали човек, който е решил да лекува автоимунно заболяване (всички други проблеми няма и да ги споменавам) без лекарства е фен на статуквото ще оставя ти да си прецениш. Но аз не съм бесен на статуквото (първите една-две години може би бях), напротив чета ендокринологични учебници, които се пишат от същото това статукво, чета проучвания и изследвания, които се правят от същото това статукво и събирам полезната информация отвсякъде и това ми помага.

Последна редакция: пт, 26 ное 2021, 17:54 от jerami

# 694
  • Мнения: 18 542
Миоки, то там където си ти изобщо възможно ли е да си правиш каквито си искаш изследвания и когато си искаш? Имам спомен че трябваше да си ги правиш само ако си дойдеш тук, иначе нямаше как?

А с тия официално и формално поставени диагнози почва да звучи прекалено близко до споровете за официално направените ковид тестове и на кого какво признават... и става грозно.
Щеше да е хубаво ако се обръщаше достатъчно внимание на проблемите с инсулина при профилактика, ама не е. Така че се справяме кой както може.
И аз се наложи да моля лекарката ми да добави и такова изследване към профилактичните ми когато се усъмних че имам ИР. Жената каза ОК, само че нали знаеш че няма как да ти го пусна по здравна каса и ще трябва да си го платиш? Но поне го вписа де. Знам че в много държави такова нещо е немислимо.
Не, natka, не мога. Мога, но на частно евентуално, но не е хич евтино, защото трябва да отида на частен преглед първо и става мътна и кървава.
През здравната система, не ми пуснаха дори инсулин, въпреки че съм ходила на консултация заради хипогликемиите. Тогава още не знаех нищо за ИР и ми пуснаха само една проста КЗ на гладно, за която дори не ми дадоха резултата. Казаха ми само, че е в норма и ме изпратиха по живо по здраво да си нося захарчета в джоба. За ставните проблеми ми казаха да се движа повече...

Тук няма как да си поискаш да ти включат каквото ти решиш. Няма такива комбинирани - това по каса, другото с доплащане. Трябваше да отида с попресилени симптоми и оплаквания, че да ми пуснат малко по-обстойни и пак холестерол не ми изследваха, нито инсулин. Само кардиограма, частично щитовидни, частично чернодробни, гликиран хемоглобин, ПКК, Б12 и желязо.  Всичко това ми беше блестящо. Като добавиш и липсата на наднормено тегло, според тях бях явно хопохондричка. 2 години по-късно успях да се прибера до Бг и да си пусна по-обстойно, но примерно холестерола няма как да сравня. Имам изследван такъв само веднъж, преди 10 години, глюкоза от преди 12 години и т.н.


fillme, не знам за дафиновия лист, аз го слагам за аромат, не за вкус. Иначе така изложеното, прилича на тези статии "Една чаша вино вечер, предотвратява проблеми със сърцето" примерно. Малко като поредната "супер подправка".

# 695
  • Мнения: 14 966
Тарарарам, дойдоха ми изследванията от сутринта, но май липсва гликираният хемоглобин, заради който беше цялото ми маршируване.
Дали да го чакам, или нещо не разбирам, със сигурност го платих в пакета. И без друго за албумините не са правили, остава и от това да са ме отрязали.
Сега анализ : кз от 6, 40 на 5,39.
Триглицеридите от 0,55 на 0,75
LDL е в граници вече сега е 3, 40, а беше 3,62, общият беше 5,91 сега е в норма 5,66.
Инсулин за първи път меря- вие ще кажете добре ли е 7, 10.
TSH не му разбирам , има промяна - от 1,570 на 1,340.
Пускам и двете изследвания - юни 2021
Скрит текст:
и ноември 2021
Скрит текст:
, та и Джеремито да види, че за 5 месеца на този режим лошият холестерол се е подобрил и общият също.

И гликираният е дошъл, 5, 20 от 5, 70. Много съм доволна ! Режимът работи !

Азара, много ти се радвам на теб. Браво, момиче, страхотни постижения!

Последна редакция: пт, 26 ное 2021, 17:32 от tays

# 696
  • Столичанин ама не в повече :D
  • Мнения: 1 993
Браво, според моите скромни знания инсулин под 8 е добре (въпреки, че повечето препоръки са за инсулин под 10, но за мен инсулин между 8 и 10 е по скоро сива граница), тсх въпреки, че се използва като основен маркер при бременност всъщност не може да даде ясна представа за работата на щж, затова винаги е добре да се изследва заедно с фт4 и фт3.
Витамин д и б12 са ти ниски, и трябва да задължително да ги качиш б12 над 450, д над 40 (при дадените мерни единици) специално витамин д има огромно значение за добрата инсулинова чувствителност.
Влизам само да отбележа, че вече няколко дни поред сутрешната ми КЗ е под 5. Това става за първи път от 4 месеца насам стриктно ВМ-НВХ. Гликиран хемоглобин 5,2 - от изледванията ми преди седмица:)

Сега въпросче, връщам си постепенно тренировките - плуване и HIIT м/у 3 и 4 пъти седмично. Позволено ли е преди тренировка да изям една ябъгка или мандарина? Или да изчакам още да се стабилизират нивата? Питам, защото се случва по време на натоварване леко да ми се замая главата.

Благодаря
За мене лично точно тея плодове не са добра идея, по-скоро един малък банан разбит с авокадо специално преди хийт тренировките.

Последна редакция: пт, 26 ное 2021, 17:43 от jerami

# 697
  • Мнения: 14 966
Мерси, от 2017 година не съм ги мерила витамините, а не исках на своя глава да ги пия. Сега вече с чиста съвест отивам и си вземам и започвам .
Другото- продължавам , както досега.
Нямам и какво друго да направя.
Ще отида при джипито с чиста съвест, защото през юни не и отнесох предните изследвания, за да не ми даде хапове.

# 698
  • Мнения: 31 793
Скрит текст:
Здравейте другарчета Simple Smile
Да споделя последните ми срещи с доктори....
Бях си записала час за кардиолог...по повод спадането на кръвно налягане и Бизогамата...отивам вчера, гледа всички изследвания, правиха кардиограма, мерене на кръвно.....всичко точно. Кръвното 100/70, пулса нещо около 80 беше.....според нея холестерола ми бил висок...../LDL 2.29/ общият е 3.30....а уж обяснява че триглицеридите най-важни....моите бяха 2.10 когато бях с КЗ 20, а сега 3 месеца след това са 0.92. Изписа ми някакви хапчета Иневика/ които даже не разбрах за какво са../ и щял да ми включи статини.....по-нататък... ПОнеже низобщо не ми вдъхна доверие тази жена....реших да посетя друг лекар, някак успях с луд късмет да се вместя още днес ...отново същата процедура....подробен обстоен разчет на изследванията......разпитва ме в подробности какво било.....и каза че от кардиограмата няма нищо притеснително, и че е минало твърде малко време и е нужно такова за нагаждане на организма...и особено заради свалените килограми.......беше много впечатлена какво съм постигнала с хранителния режим.....и че нямам нужда от никакви други хапчета. Предвид че съм намалила вече дозата на Бизогамата от 10 на 2,5 мг оставам на същата, а е възможно и нея да махна след време....Според нея холестерола ми е добре, и ще се подобрява още.......Направо аман от рецепти.....

Между другото продължавам да поддържам ниска КЗ, което е най-хубавото....не ми спада усмивката от лицето Simple Smile))) Обаче си направих поредния експеримент.....Тези дни усетих странни пориви за нещо за похапване вечерта.....по бърза сметка...стана ясно че след седмица чакам цикъл/но пък не съм изнервен аи заядлива, какво обикновено/......първите 2 вечери споделих вече че си хапнах едно квадратче черен шоколад.....сутрешна КЗ 4.8......на 3тия ден устисках да не ям нищо след вечерята.....мерих даже КЗ преди лягане -беше 4.9...на сутринта ставам...бам 5.8.....снощи пак хапнах едно квадратче шоколад...тази сутрин пак 4.8 :)0)))
 това има някаква връзка с инсулина ли? при мен нали уж е намалено количеството на такъв?
Кз и инсулин винаги са във взаимодействие.
Аз затова и спорих, че за мен не коректно да се правят предположения намален ли е въобще. Трябват си изследвания.


tays, браво момиче. Иначе си имаш много работа още.
Джереми ще ти подмине коментара, той не харесва такива неща Grinning
Той си коментира избирателно. На едно ще отговори, друго най-арогантно ще подмине.
Толкова може.

# 699
  • Paris, France
  • Мнения: 14 046
Честито на tays и Азара. 💐. Пожелавам ви само още по-добри резултати оттук нататък, много радост и вкусотии в живота.

tays, всичко ти е екстра. Само не разбирам защо триглицеридите са се качили, но може да е заради това,че в момента караш на мазнини. Инсулин 7 на ВМ-НВХ режим е доста височък, но нямаш какво повече да направиш в момента. Идеално е под 5 на гладно, 2-4 на кето режим. Този инсулин показва складирана енергия (сланина 🤩). С изгарянето и ще пада. Мисля 2-3 години ще са усилията още, като след приключване на отслабването и падането на КЗ ще са минимални. Ако качиш мускулна маса (аз не успявам) ще стане още по-лесно.

Азара, в шоколада има полифеноли, цинк май, кокосово масло, магнезий и няма ( почти никакви) ВХ. Самият му вкус лекува лептинова резистентност. И при мене сутрешната КЗ беше по-ниска след шоколад и затова още си го ям всяка вечер (като ям кето) Супер е, че си имаме вкусен, евтин десерт. До Коледа те виждам без лекарства. Сутрешният Метформин вече може да го махаш постепенно и даже да го замениш с оцет и да намаляваше оцета. Браво! Ти постигна много.

# 700
  • Мнения: 14 966
Честито на tays и Азара. 💐. Пожелавам ви само още по-добри резултати оттук нататък, много радост и вкусотии в живота.

tays, всичко ти е екстра. Само не разбирам защо триглицеридите са се качили, но може да е заради това,че в момента караш на мазнини. Инсулин 7 на ВМ-НВХ режим е доста височък, но нямаш какво повече да направиш в момента. Идеално е под 5 на гладно, 2-4 на кето режим. Този инсулин показва складирана енергия (сланина 🤩). С изгарянето и ще пада. Мисля 2-3 години ще са усилията още, като след приключване на отслабването и падането на КЗ ще са минимални. Ако качиш мускулна маса (аз не успявам) ще стане още по-лесно.

Скрит текст:
Азара, в шоколада има полифеноли, цинк май, кокосово масло, магнезий и няма ( почти никакви) ВХ. Самият му вкус лекува лептинова резистентност. И при мене сутрешната КЗ беше по-ниска след шоколад и затова още си го ям всяка вечер (като ям кето) Супер е, че си имаме вкусен, евтин десерт. До Коледа те виждам без лекарства. Сутрешният Метформин вече може да го махаш постепенно и даже да го замениш с оцет и да намаляваше оцета. Браво! Ти постигна много.
[/spoiler]
Много неща имам за оправяне. Пия малко вода, салати почти не ям, карниворствам общо взето. Като прибавим и че тепърва започвам спорт, съобразно възраст и възможности . Честно казано, от време на време като се лепне някой линк за тези холестероли и ми настръхваше козинката, викам си едно оправям, друго ще досъсипя... А и трите ми вида холестерол имат подобрение, факт.
Понеже бочкам постоянно с глюкомера , усетих чак последния месец някакво стабилизиране, иначе играеше пустата му кз. Не си давам особен зор с килата, за 5 месеца 6 кила за мен е добре, защото сега съм на такива кила, на които съм била преди десетина години. Стоя си на 62- 63 от два месеца, ама нали не мърдам нагоре Sunglasses. Среднощните ми похапвания, дори оскъдни, също още са проблем, не мога да си легна гладна и това е то.
През цялото време се чудех върша ли я някаква, защото минах на този режим без никакви усилия на волята.
И понеже очаквах катастрофични стойности , кат са знам къв съм карък, и сега съм изключително самодоволна .
Благодаря от сърце на всички, кой знае, ако ви нямаше, какво щях да гългам сега и да се примирявам, че прогресията е обективно и необратимо състояние.

# 701
  • Мнения: 18 542
Ама кой е казал, че трябват някакви усилия на волята Sunglasses то това му е хубавото - ядеш на корем и не смяташ и не мислиш кой знае колко. На всичкото отгоре и не хвърляш усилия да готвиш и приготвяш някакви завъртяни блюда. Някои доста си усложняват живота - напълно ненужно.
Сега, ако си зависим от захар, ако си почитател на храненето като забавление, а не средство на енергия и строителен маретиал, може и да е трудно.

# 702
  • Мнения: 12 892
Миоки, аз дори сега повече се наслаждавам на храната от преди да си променя храненето. Иначе си права че изобщо не е нужно да е трудно и гадно, но това е общата представа за жена на диета - прегладняла мъченица дето гледа много тъжно. Ти не си имала нужда да отслабваш и това може би ти е чуждо донякъде.
Преди това не стига че бях хем дебела, хем все гладна, ами и това чувство едва ли не за вина когато си с наднормено тегло и седнеш да се нахраниш. И през цялото време ми се струваше направо нередно да ям пред други хора, защото смятах че и на тях им изглежда така - ами че аз я каква съм дебела, за чий ми е да ям и още? Дали някой наистина ме е гледал осъдително или е било само в моята глава - не знам и не е и важно, важното е че ми се отразяваше. И храната хем необходимост, хем взе да ми става враг, а това никак не е добре и се радвам че го пресякох преди да доведе до по-сериозни проблеми.
Завъртяно и аз не готвя, хич не съм такава Grinning Но съвсем умишлено си подреждам храната в чинията и си я сервирам така че да изглежда добре, после сядам и си я изяждам с кеф. Не говоря за храна като забавление, но го смятам за част от грижата за себе си да не съм в конфликт с храната си и се самонасърчавам да си я ям с удоволствие. И със съзнанието освен това че правя нещо хубаво за себе си като съм си приготвила и ям храна която ми действа добре.

# 703
  • Мнения: 18 542
Да, вината от храненето не съм я изпитвала, факт и на диета не съм се поставяла никога. Поне това ми беше спестено, но с годините ми се наложи да започна да готвя, а това ми е едно от най-омразните домашни занимания Joy Аз спокойно ям на крак, направо от тавата. Изобщо занимаването с храна ми носи само досада и този начин на хранене ми пасва и по този параграф. А бе пасна ми от всякъде с две думи (моето конкретно най-вече) и съм в мир със себе си. Sunglasses

# 704
  • Мнения: 581
Джереми, изписаха ми Бизогама-та/нали бета блокер се води/ преди 5 год. заради прескачания на сърцето, при прегледа се установи, че имам ускорен пулс, който дразни сърцето......пуснаха ми изследвания, всичко друго беше наред/според докторката/ заключението беше, че съм много емоционална/ наистина съм такава/ и от там ускорения пулс.....сега, след като ми откриха диабета, изрових точно тези изследвания, на които се вижда че съм била с КЗ 6.80 на гладно.....Sad обаче аз тогава се доверих на лекарката, защото нямах никакви познания......аз симисля, че тогава вече съм била ИР, и вероятно ускорения пулс се е дължал на инсулина....2 години след това реших да отида на профилактичен преглед /за 1 път/ при ендокринолог, защото майка ми имаше възли на щитовидната/които оперираха/ и аз се притеснявах да не е наследствено...тогава също споделих с ендото че пия Бизогама-10мг и пулса ми съвсем не е нисък/около 80-90/...той каза че не е нормално и ми пусна още изследвания/ май бяха женски хормони ли....помня че трябваше да е по време на цикъл между 3ти и 5ти ден.....те бяха в норма/според доктора/, но за съжаление тях не мога да намеря...Тогава ме преглежда и на видеозон за щитовидната, и каза че всичко е наред с нея. От месец насам усетих, че като се изправя рязко/особено от клекнало положение/ ми се замотава яко главата...при измерване на кръвното се оказа 60/90 или 100/70...преди съм била винаги с нормално. Консултирах се с ЛЛ, каза да намаля дозата на Бизогамата от 10 на 5 мг, и ако пак е ниско да намаля на 2,5 мг...така и направих.....разлика в кръвното има малка в интерес на истината, сега май не е падало чак на 60/90, но сутрин пулса ми наистина е висок...около 80-90 и нещо......и аз си мислех дали не е нещо с кортизола свързано......през деня не съм усещала да ми се ускорява/освен когато ме ядосат или се развълнувам/. Ако се окаже висок кортизол, какво означава това и как се коригира? И аз се изкушавам да започна да чета учебници за ендокринология.....но като се знам колко съм зле с биологията и химията......цяло чудо е, че и тези неща сега които понаучих ...горе долу ги разбрах....много сложна тази наука...Но ми е много интересно, и ще продължавам да чета..иска ми се да вляза в тялото си и да видя какво става вътре и как се случват нещатахахаха:smiles:

Тайс, страхотни резултати и при теб....Браво...ти пиеш ли метформин или без него се бориш? Аз си поръчах Б12 от този в спрея на Бест нещо си фирмата....най-добри отзиви има за него...
https://www.zoya.bg/%D0%92%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BC%D0%B8%D0%BD-B … BB-BetterYou.5635

Елора- ще си пусна инсулин в скоро време, той е второто най-любопитно нещо, което искам да видя...първото е гликирания...Simple Smile

Невена хиляди благодарности.....само няколко дена са минали....искам да затвърдя напълно ниска КЗ преди да започна да махам метформина Simple Smile А то всъщност дали може да се замени с берберин? или не е добра идея.

Общи условия

Активация на акаунт