КАРТИ ТАРО - ТЕМА 27

  • 35 326
  • 739
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 768
Как да се прецени, че Таро картите са обективни?! А не субективни - т.е. да изказват нашите мисли и нагласи?

Като хвърлям карти по различни ситуации в дадена връзка - често се повтарят карти. Това значи, че картите улавят моята нагласа и виждане за нещата? Или просто отговорите на въпросите са толкова бетон, че картите просто се налага да ги препотвърждават? Тароложка ми е правила няколко разклада за дадената връзка - и там често излизат същите карти. Или мислите ми влияят много силно и на моята, и на чуждата ръка, или имам някакви заложби Bowtie

Това, което описваш, се случва много често. Аз все още не мога да разбера на какъв принцип работят картите.
Преди около половин година питах няколко различни души (които гледат на таро) за една ситуация. Картите отразиха моите очаквания, бях много убедена в развоя. Всеки от гледащите ми предсказа това, което очаквах да стане, а то не стана.

# 31
  • Мнения: 1 544
А може причината за това,че не е станало,въобще да не е в картите,а в тези,които гледат.
Повтарящите се карти вероятно искат да ви кажат нещо,което вие отказвате да приемете .

# 32
  • Мнения: X
Здравейте! На въпроса как ще се развият отношенията ми с мъж ,излязоха 5Ж,9П,КралицаП обърната .Как бихте ги разтълкували вие ?

# 33
  • Мнения: 99
Тези,които имат опит с картата 5П-как се е проявявала при вас за лични отношения?Показвала ли е нещо положително и в какви комбинации?
Доста материал изчетох,навсякъде е представена като "лоша",тъжна-бедност в отношенията,несподелена любов,самотност,студ,недобри  връзки,да вървиш сляпо след другия и т.н.Днес обаче в книгата на Банцхаф(която досега намирах за доста точна и вярва в описанията на картите) 5П я срещнах като "въпреки несгодите,трудностите,бедността,хората се поддържат".Аз го разбирам като "подкрепа един ва друг". Тя и картинката на самата карта ми напомня именно за това.Отговорите ви ще ми бъдат много полезни.Благодаря!

# 34
  • Мнения: 4 768
Тези,които имат опит с картата 5П-как се е проявявала при вас за лични отношения?Показвала ли е нещо положително и в какви комбинации?
Доста материал изчетох,навсякъде е представена като "лоша",тъжна-бедност в отношенията,несподелена любов,самотност,студ,недобри  връзки,да вървиш сляпо след другия и т.н.Днес обаче в книгата на Банцхаф(която досега намирах за доста точна и вярва в описанията на картите) 5П я срещнах като "въпреки несгодите,трудностите,бедността,хората се поддържат".Аз го разбирам като "подкрепа един ва друг". Тя и картинката на самата карта ми напомня именно за това.Отговорите ви ще ми бъдат много полезни.Благодаря!

Петица пентакли се е проявявала при мен като " Приятел в нужда се познава" , но не за любовни истории, а по скоро между приятелки. Та, " Приятел в нужда се познава" и уж ти помага приятел, но някак не се чувстваш по -добре от това, просто една подкрепа за кратко и без особено чувство. Не я харесвам, носи трудности, а по отношение на любовни истории, съм чела, че когато се падне 5 пентакли, мислят за теб, ама това не ти помага изобщо и все пак, отсреща мислят за теб.

# 35
  • Мнения: 1 671
5 пентакли е също многопластова карта. Може да се чувства самота , изоставеност или ако сте във връзка, че партньорът Ви пренебрегва. Понякога излиза и когато няма взаимност в чувства, да харесваш някого пък той да не отвръща на чувствата ти...И за мен е вид изпитание, да бъдеш силен и да се избавиш от тази самота...защото, като се мине през този период идват 6- те. Щастие
5 те са и промяна, изпитание.. излизане от статуквото на 4-те стабилност или някакви граници... но както знаем без промяна (5) , да се опълчим на нещо, не се достига и до нещо Ново (6), което почти винаги е за добро, числото 6 се свърза с  хармония, балансиране и боравене с енергията на елемента. Общуваме и работим с други хора, често за да преодолеем конфликтите от петиците-5.
При четните числа имаме стабилизиране на съответната енергия,
докато при нечетните тя се развива.
Винаги имаме подем, напредък, който е последван от уточняване, установяване, утвърждаване.
4-Четворката например е очертаване на граници, докато при 5 имаме стремеж или нужда да излезем от тях.
На мен 5 ми е излизала и за любовни отношения без перспектива, единия обича, а другия по скоро "играе". Влагаш усилие във връзката, но в крайна сметка се чувстваш изоставен, също несподелени чувства...
Често излиза при емоционална студенина. Може би виждате чувства в някой човек, който реално няма такива към вас. Човекът, за който се пита остава дистанциран, студен, а вие оставате сами.

Относно работни о-я е подобно... не си удовлетворен от това, което правиш, но има и други значения в зависимост от комбинации Simple Smile

# 36
  • Мнения: 38
Момичета при два въпроса свързани с един човек излезнаха едни и същи карти как да ги тълкувам. Първи въпрос е: Има ли вероятно скоро да видя М? Втория въпрос е: М разделил ли се е с приятелката си? И на двата въпроса отговора беше: Кралица Пентакли, Крак Жезли, Отшелникът.

# 37
  • Варна
  • Мнения: 3 048
Ще опитам да съм полезна на темата, макар да знам, че въпроси за здраве се избягват, но и темата е доста актуална и сериозна в момента.Моя близка имаше сериозен проблем със здравето. Изтеглих карти сравнително в началото на заболяването.  Бяха : Върховният жрец, Кралица мечове, 9 чаши. А въпросът :Ще оздравее ли жената? 9 чаши намерих, че точно означава оздравяване. Кралица мечове освен да олицетворява жената, обаче хич не се връзва с характера ѝ. Върховният жрец евентуално да показва изпитанието през което преминава тя..
Развръзка вече има, ще оставя коментар утре, но който иска да опита за себе си да тълкува като упражнение.

Последна редакция: вт, 16 ное 2021, 22:13 от ivka_smile

# 38
  • Мнения: 99
Каква е кралицата-чаши или мечове?
Ще опитам да съм полезна на темата, макар да знам, че въпроси за здраве се избягват, но и темата е доста актуална и сериозна в момента.Моя близка имаше сериозен проблем със здравето. Изтеглих карти сравнително в началото на заболяването.  Бяха : Върховният жрец, Кралица мечове, 9 чаши. А въпросът :Ще оздравее ли жената? 9 чаши намерих, че точно означава оздравяване. Кралица чаши освен да олицетворява жената, обаче хич не се връзва с характера ѝ. Върховният жрец евентуално да показва изпитанието през което преминава тя..
Развръзка вече има, ще оставя коментар утре, но който иска да опита за себе си да тълкува като упражнение.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 3 048
Кралицата е мечове, както съм писала в комбинацията първоначално. Видях, че после съм писала чаши - ще опитам да се върна да поправя.
P. S. Готово.

# 40
  • Мнения: 768
Ще опитам да съм полезна на темата, макар да знам, че въпроси за здраве се избягват, но и темата е доста актуална и сериозна в момента.Моя близка имаше сериозен проблем със здравето. Изтеглих карти сравнително в началото на заболяването.  Бяха : Върховният жрец, Кралица мечове, 9 чаши. А въпросът :Ще оздравее ли жената? 9 чаши намерих, че точно означава оздравяване. Кралица мечове освен да олицетворява жената, обаче хич не се връзва с характера ѝ. Върховният жрец евентуално да показва изпитанието през което преминава тя..
Развръзка вече има, ще оставя коментар утре, но който иска да опита за себе си да тълкува като упражнение.

Моята версия: след влошаване (настъпило след задаването на въпроса) пациентката се е оправила, жена лекар й е помогнала. Според мен жрецът може и да говори, че  в началото са подценили проблема.

# 41
  • Мнения: 99
Жрецът-лечение,състояние,което не е могло да бъде избегнато.Кралица Меч не е никак добра за здраве,свързвам я с хирургични интервенции,игли,пробождане,кръв,лекар.9Ч за здраве не знам как да тълкувам.Хубава карта,но твърде самонадеяна,и все пак не са пълен брой чаши,така че смятам,че болестта/състоянието/лечението/резултатът не е пълно,не е напълно задоволителено,не е пълно оздравяването и възстановяването.
Ще опитам да съм полезна на темата, макар да знам, че въпроси за здраве се избягват, но и темата е доста актуална и сериозна в момента.Моя близка имаше сериозен проблем със здравето. Изтеглих карти сравнително в началото на заболяването.  Бяха : Върховният жрец, Кралица мечове, 9 чаши. А въпросът :Ще оздравее ли жената? 9 чаши намерих, че точно означава оздравяване. Кралица мечове освен да олицетворява жената, обаче хич не се връзва с характера ѝ. Върховният жрец евентуално да показва изпитанието през което преминава тя..
Развръзка вече има, ще оставя коментар утре, но който иска да опита за себе си да тълкува като упражнение.

# 42
  • София
  • Мнения: 615
Ще опитам да съм полезна на темата, макар да знам, че въпроси за здраве се избягват, но и темата е доста актуална и сериозна в момента.Моя близка имаше сериозен проблем със здравето. Изтеглих карти сравнително в началото на заболяването.  Бяха : Върховният жрец, Кралица мечове, 9 чаши. А въпросът :Ще оздравее ли жената? 9 чаши намерих, че точно означава оздравяване. Кралица мечове освен да олицетворява жената, обаче хич не се връзва с характера ѝ. Върховният жрец евентуално да показва изпитанието през което преминава тя..
Развръзка вече има, ще оставя коментар утре, но който иска да опита за себе си да тълкува като упражнение.
Съвсем начинаеща съм, но ще се пробвам, че ми стана интересно Simple Smile
При така зададен въпрос-Ще оздравее ли жената?Картите отговарят- Да, ще оздравее.
Кралица мечове може да е жена доктор или мъж, както и самото лечение.Обикновено при въпрос свързан със здравето тя показва положителен изход чрез лечение, което в случая аз смятам, че е традиционно заради Висшия Жрец.9-ка чаши като общо значение символизира движение напред.

# 43
  • Мнения: 4 768
Ще опитам да съм полезна на темата, макар да знам, че въпроси за здраве се избягват, но и темата е доста актуална и сериозна в момента.Моя близка имаше сериозен проблем със здравето. Изтеглих карти сравнително в началото на заболяването.  Бяха : Върховният жрец, Кралица мечове, 9 чаши. А въпросът :Ще оздравее ли жената? 9 чаши намерих, че точно означава оздравяване. Кралица мечове освен да олицетворява жената, обаче хич не се връзва с характера ѝ. Върховният жрец евентуално да показва изпитанието през което преминава тя..
Развръзка вече има, ще оставя коментар утре, но който иска да опита за себе си да тълкува като упражнение.

Картите показват, че жената е тежко болна, ще й трябва чудо, помощ свише ако мога така да се изразя, за да оздравее. Отразили са също самотата в тази " битка" , т.е няма кой да й помогне и борбата си е само нейна.

# 44
  • Мнения: 99
Стана ми интересно твоето тълкуване.Девятките в таро символизират самосъхранение,уединение,недостъпни сме за другите,самота,единична енергия,блокажи,няма движения при тях,няма случване,те са застой.От къде черпиш информацията,че са движение напред?
b][/b]
Ще опитам да съм полезна на темата, макар да знам, че въпроси за здраве се избягват, но и темата е доста актуална и сериозна в момента.Моя близка имаше сериозен проблем със здравето. Изтеглих карти сравнително в началото на заболяването.  Бяха : Върховният жрец, Кралица мечове, 9 чаши. А въпросът :Ще оздравее ли жената? 9 чаши намерих, че точно означава оздравяване. Кралица мечове освен да олицетворява жената, обаче хич не се връзва с характера ѝ. Върховният жрец евентуално да показва изпитанието през което преминава тя..
Развръзка вече има, ще оставя коментар утре, но който иска да опита за себе си да тълкува като упражнение.
Съвсем начинаеща съм, но ще се пробвам, че ми стана интересно Simple Smile
При така зададен въпрос-Ще оздравее ли жената?Картите отговарят- Да, ще оздравее.
Кралица мечове може да е жена доктор или мъж, както и самото лечение.Обикновено при въпрос свързан със здравето тя показва положителен изход чрез лечение, което в случая аз смятам, че е традиционно заради Висшия Жрец.9-ка чаши като общо значение символизира движение напред.

Общи условия

Активация на акаунт