ОКТОМВРИйски мами са щастливи- гушкат бебета красиви!- Тема 1

  • 24 292
  • 761
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 399
Добро утро, момичета! Днес забелязах, че пръстчето на малкия е зачервено, не знам от какво може да е. Като го пипам не проявява никаква реакция, което ме въвежда на мисълта, че не го боли. На някоя да се е случвало?
Иначе ние също се давим постоянно,  понякога ми повръща на фонтан,  чак от носа му излиза. По лицето му има доста пъпчици, вече не знам с какво да го мажа, сега пробвам с кокосово масло, има подобрение.


На снимките се вижда зачервеното пръстче

# 76
  • Мнения: 59
Здравейте, мами! Благодаря на всички за подкрепата! От 2 дни положението с коликите е по-добре и аз съответно съм по-спокойна.  Може би капките взеха да действат. Но от 2 дни и малкия не беше акал, чак тази сутрин напълни памперса и то доста Grinning но като цяло е по-спокоен и спи повечко в сравнение с предните дни. Обаче като спи повече часове, хапва по-рядко. За последните 2 дни не е качил нищо, даже май е свалил, ако се вярва на кантара. Затова пак мисля да дохранвам с малко изцедена кърма в шише.
Вчера ми пратиха тъкан слинг под наем, но още не се наемам да сложа бебо в него, само тренирам с плюшена играчка, ама не ми се получава много. От Слинготека ми препоръчаха за малко бебе (около 3кг е моето) да връзвам слинга тип Кенгуру Кери, което ми се струва доста опасно и сложно, трябва много добре да придържам детето, докато стегна слинга, а си отнема време. Нямам търпение да качи още малко грамчета и да минем на хибридна носилка, там вече мисля, че ще ми е доста по-лесно.
Друго да се похваля, мисля че се дължи изцяло на кърменето, но съм свалила всички килограми от преди да забременея.  А пък като се прибрах от болницата (без бебето), бях свалила само 2-3 кг. Сега за 2 седмици съм свалила и останалите 6. Е аз си имам още излишни кг от преди, така ще се радвам кърменето да помогне и за тях Blush
Да питам мамите със секцио, кога почнахте с коланите, питах док миналата седмица мога ли да слагам вече такъв, той каза да изчакам още, но при мен имаше и инфекция на разреза и малко по-бавно зараства белега, та може би затова така каза.
Елмазче, много сладък твоя юнак Stuck Out Tongue, аз пъпки почти не виждам по личицето, и моя Антонио редовно е с пъпчици по лицето, но те сами изчезват за ден два. А за пръстчето не знам на какво се дължи, да не се е прискрипал някак си?
Станислава, как е положението при теб? Дано скоро се похвалиш с пухкав резултат, стискаме палци всичко да е наред! Heart

# 77
  • Мнения: 1 266
Калинче, според мен изчакай до утре и тогава дохранвай. Може да е свалил, защото се е изакал доста. Все пак го е събирал няколко дни 🙂 Не е непременно за притеснение. С колана започнах веднага като се прибрах. Браво за килограмите. Аз пък свалих доста от болницата, но сега съм задържала на 68,5 и нищо вече седмица, а кърмя. А гоня 60. Забременях 62 и сега ми се виждат доста далечни. Смятам да започна с упражнения, като избягвам корема. Крака и ръце 🙄
Елмазче, ако си му рязала ноктите или някаква кожичка е имал, може да се в възпалило. Аз задължително минавам нокторезачката със спирт и после пръстчетата със стерилна марля и преварена вода. Въпреки, че са си само за бебето, понякога може да се случи. Промивай го със спирт и го наблюдавай. Би трябвало до утре да се е поуспокоило мястото.

# 78
  • Мнения: 286
Момичета, давате ли витамин К на 30тия ден. В епикризата пише, че трябва да се даде, а днес питах педиатъра и той каза, че една доза от болницата било достатъчно и сега съм изпаднала в дилема.

# 79
  • Мнения: 1 844
Нас ни викаха на 30тия ден в болницата, където родих. Дадоха му 2 капки

# 80
  • Мнения: 1 114
И аз давах 2 капки на 30-я ден, KA-VIT. И на първото дете така беше.

# 81
  • Мнения: 704
Момичета, тези пъпки нормални ли са според Вас?


Четох доста из нета, пише че при момчетата е доста често проявление, но някакси ме притесняват.
Като питам майка ми и сестра ми, те също казват че не е притеснително, и че повечето се изпъпчвами по този начин.
Имахме акне и на челото но то отмина и премина на бузите и главата..
Къпем се с Биодерма, което ме съмнява да е реакция от тях.

Ние все още си повръщаме след почти всяко хранене, консултирах се с педиатър, каза че не е притеснително, щом наддава и си ака.

Моята струя от гърдататя е доста силна, малкият е много лаком, дави се и суче доста бързо, така че ще си повръщяме още доста, докато не се отучим да хапваме по бавно.

# 82
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 130
Росчо днес е на консултация,на 35 дни е ,и педиатърката ще му даде вит.К.

# 83
  • Мнения: X
Момичета, да ви питам... Вашите бебоци издават ли разни звуци докато ядат от гърда? Моят хубавец понякога скимти като котенце и не знам дали е нормално. 😁

# 84
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 304
Моят има същите пъпки по главата и лицето. Докторът каза, че е нормално и да мажа с крема за тялото.

Момичета, тези пъпки нормални ли са според Вас?


Четох доста из нета, пише че при момчетата е доста често проявление, но някакси ме притесняват.
Като питам майка ми и сестра ми, те също казват че не е притеснително, и че повечето се изпъпчвами по този начин.
Имахме акне и на челото но то отмина и премина на бузите и главата..
Къпем се с Биодерма, което ме съмнява да е реакция от тях.

Ние все още си повръщаме след почти всяко хранене, консултирах се с педиатър, каза че не е притеснително, щом наддава и си ака.

Моята струя от гърдататя е доста силна, малкият е много лаком, дави се и суче доста бързо, така че ще си повръщяме още доста, докато не се отучим да хапваме по бавно.

# 85
  • Мнения: 754
И моето момче имаше същите пъпки+ по бузите. Постепенно станаха червени петна, после кожата стана груба като шкурка, в момента се бели на люспи и е малко по-малко груба, но все така червена. Мажа с А дерма за атопична кожа. Надявам се вече да сме тръгнали към подобрение.

# 86
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 304
И моето момче имаше същите пъпки+ по бузите. Постепенно станаха червени петна, после кожата стана груба като шкурка, в момента се бели на люспи и е малко по-малко груба, но все така червена. Мажа с А дерма за атопична кожа. Надявам се вече да сме тръгнали към подобрение.

И при нас са вече червени петна и кожата е като шкурка😞

# 87
  • Мнения: 704
И моето момче имаше същите пъпки+ по бузите. Постепенно станаха червени петна, после кожата стана груба като шкурка, в момента се бели на люспи и е малко по-малко груба, но все така червена. Мажа с А дерма за атопична кожа. Надявам се вече да сме тръгнали към подобрение.

И при нас са вече червени петна и кожата е като шкурка😞

И при нас е същото, изглежда е нормално..ами аз мажя с олио на Биодерма..дали е подходящо за лицето и главата..имам и мляко за тяло..
Нямам опит в тези неща, и не знамм дали ся подходящи за подобни раздразнения на кожата.


Благодаря ви момичета💐

# 88
  • София
  • Мнения: 4 744

По късно ще разкажа, ако има желаещи да разберат!

# 89
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 304
Честито! Чакаме разказ! 🤗

По късно ще разкажа, ако има желаещи да разберат!

Общи условия

Активация на акаунт