БисИри и правописни истории 5

  • 17 218
  • 382
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 103
Az polzvah takyv ot rajdaneto na dyshterya mi dokato polzvashe biberon zalygalka. Udobno e, v nachaloto ne iskashe da go smu4i, no posle svikna, daje imashe period kogato zapsivashe i s tozi, i s normalnia i dvata v kosharata pri neya, lapa edinia, drugia reduva i nakrya e zaspala
loshoto beshe samo tova 4e sega mi e dosta trudno da i merya temp s normalen termometyr, misleh da kupya dig za uho ili neshto podobno
Мързи ме да подчертавам всички грешни думи.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 5 530
Момичета, понеже и аз съм от неграмотните много ми харесва да ви чета и все научавам по нещо ново.
Не знам обсъждали ли сте мнения от продавалника. Там има много интересни изречения.
Понеже все се чудех как да напиша една дума проверих в речника и се оказа за мой ужас, че "гащеризончетата" дето ги пиша не са верни, а се пише гащИризончета.
Така че искам да благодаря на пишещите в тая тема, че ме дават стимул да се старая да пиша грамотно.  bouquet

# 17
  • Мнения: 25 610
Деспина, много се радвам, ако тази тема ти е помогнала. На мене определено ми помага - внимавам повече в писанията си, но не ме застрахова срещу грешки, за съжаление.  Cry
Озадачи ме с примера, който даваш и проверих в моя речник. ГащЕризон се пише!  Peace

# 18
  • Мнения: 431
кУрмуване Embarassed

# 19
  • Варна
  • Мнения: 5 530
Деспина, много се радвам, ако тази тема ти е помогнала. На мене определено ми помага - внимавам повече в писанията си, но не ме застрахова срещу грешки, за съжаление.  Cry
Озадачи ме с примера, който даваш и проверих в моя речник. ГащЕризон се пише!  Peace
Е това е то. Аз да се старая нахалост. Ами в моя защо го пише с И. newsm78

# 20
  • Мнения: 25 610
Моят е издание на БАН от 1983 г.   Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 6 963
"В бУфета има кУрасани и Фафли"-чух го от полковника на поделението в Банско,когато приемаха новият набор войници.  Shocked   Joy

# 22
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
"...и като започни... знам че се цепвът връхчетата"
"люлящо се конче"

# 23
  • София
  • Мнения: 2 039
Az polzvah takyv ot rajdaneto na dyshterya mi dokato polzvashe biberon zalygalka. Udobno e, v nachaloto ne iskashe da go smu4i, no posle svikna, daje imashe period kogato zapsivashe i s tozi, i s normalnia i dvata v kosharata pri neya, lapa edinia, drugia reduva i nakrya e zaspala
loshoto beshe samo tova 4e sega mi e dosta trudno da i merya temp s normalen termometyr, misleh da kupya dig za uho ili neshto podobno
Мързи ме да подчертавам всички грешни думи.
Ама защо си правиш труда, то като е на маймуница, значи цялото е грешно ...  Wink

# 24
  • Мнения: 22 887
колекциЙ,макЪр ,кърмА/кърмя/

# 25
  • Мнения: 11 314
Да госпожата е била изчерпателна .Това е всичко което ви трябва ако бащата е тук най-добре да прЕсъства с вас при подаването на документите за паспортите
-------------------------------------------------------------------------
Пунктоацията няма да я коментирам

# 26
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Мимка, маймунските писаници не се нуждаят от коментар  Stop
Вечерница, пунктУация  Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 5 828
Сега видях един траНвай  hahaha

# 28
  • Мнения: 11 314
Мимка, маймунските писаници не се нуждаят от коментар  Stop
Вечерница, пунктУация  Peace

Може и да се съглася с пунктуацията, ама що си мисля, че е с О  newsm78

# 29
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Сега видях един траНвай  hahaha
И аз го видях  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт