Ръкостискане тип медуза?!

  • 6 073
  • 90
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 917
Не хресвам тип "мекотели" Naughty - както да се ръкостискам с подобни, така и аз да го правя. Според мен е добре да има все пак някаква "живинка" в поздрава Peace

# 16
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 826
Именно... такива вяли ръкодокосвания с бързо измъкване на ръката ме оставят с чувството, че му е неприятно на човека да ми хване ръката. Обикновено обаче жени се ръкостискат така - много рядко има мъже със захват на умряла риба. Сигурно си мислят мацките, че е по-фино така 'деликатно' да се здрависат, знам ли...

# 17
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 826
Бях чела книга за езика на тялото, там в доста отрицателна светлина бяха описани рибените ръкостискания.

Друго интересно по повод на ръкостискането беше обяснението за ъгъла, по който ти подават ръката си - отдолу, отгоре или наравно с твоята, това изразявало отношението на човека към теб, дали те смята социално равен, по-долу или по-горе от него.

Имаше и обяснения за "политическото ръкостискане" - когато с две ръце обхващат твоята.
И аз съм я чела (или подобна). Много интересно ми беше и ако се замисли човек - има резон в обясненията.

# 18
  • Мнения: 2 849
Здраво стискам , съсредоточено . Grinning

# 19
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Здраво стискам , съсредоточено . Grinning

И аз. Един клиент даже каза, че не подхождало на дама Rolling Eyes, а шефът го сряза, че аз не съм дама, а инженер Joy

# 20
  • Мнения: 2 212
Замислих се дали ръкостискането не издава също и самоувереност...защото хората, които не смеят да се ръкостиснат както си трябва сякаш се страхуват от самоутвърждаването и собственото присъствие, което носи едно ръкостискане...
Помислете в тази насока, стига с тези асоциации на какво прилича...че и мойто въображение е едно Sick

# 21
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
аз съм като мекотело Grinning
особено с мъжете...майка ми ми разказва случай с колега, който е наблюдавала през прозореца как си изсекнал носа с помощта на пръстите на ръката си и после влязъл да поздрави женорята hahaha майка ми се направила на разсеяна, а той започнал да я гали по косата за добре заварил Joy Joy
оттогава все казва, с мъж - никога! Mr. Green

# 22
  • Мнения: 431
Замислих се дали ръкостискането не издава също и самоувереност...защото хората, които не смеят да се ръкостиснат както си трябва сякаш се страхуват от самоутвърждаването и собственото присъствие, което носи едно ръкостискане...

Мне, по мои наблюдения няма връзка със самоувереността, а с това доколко си хлъзгав Joy и отворен към другите. newsm78

# 23
  • Мнения: 431
оттогава все казва, с мъж - никога! Mr. Green

И този момент го има... бяха провеждали дори изследване колко мъже си мият ръцете след пиш - пренебрежимо малък процент Mr. Green, а все пак си държат... хайде няма да казвам какво, ще пощадя на ester въображението.  bouquet

# 24
  • Дъблин
  • Мнения: 331

Бях чела книга за езика на тялото, там в доста отрицателна светлина бяха описани рибените ръкостискания...

И аз съм я чела, на политическото май му казваха и "ръкавицата".
Иначе  също стисвам здраво и разтърсвам няколко пъти ръката на другия. Не знам дали има връзка със собственото присъствие и себеутвърждаване, защото иначе съм много срамежлива  Blush

# 25
  • Мнения: 2 254
абе незнам какво показва,ама ми е много неприятно,когато се здрависвам (хеле пък ако е мъж) и да се окаже,че се здрависвам с мекотело #Cussing out
вече съм доста разочарована от човека,преди да съм го опознала...

# 26
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Ръкостискането показва отношението ни към човека отсреща. В този смисъл  - и доколко сме отворени към него. Но типът "ръкавица" - когато с дясната ръка се здрависват, а с лявата прихващат твоята ръка отвън - направо ми е неприятен. Чувствам се приклещена...А психолозите твърдят, че жестът издава близост и покровителствено отношение

# 27
  • Мнения: 3 537
Не съм от медузите Mr. Green

# 28
  • Мнения: 677
че имам чувството, че съм хванала мек кашкавал(да не кажа нещо друго  hahaha)
Ужасна си БУБО!
Кашкавал си е и точка.
Shocked

# 29
  • Мнения: 8 505
На мъж "медуза" не ми се е случвало да стискам ръка,с жените-почти 10 от 10 ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт