Любители на котки - Тема 166

  • 20 781
  • 750
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 620
Ани, от вет.клиниката и дадоха ей това:

Казаха, че няма как да не го яде, защото било много вкусно и полезно ( да съм й давала по две на ден)😄. Е да ама тя не го ще. Разтварям й го и й го давам с храната в спринцовката.
Но съм благодарна и на всякакви други предложения, всичко ще пробвам, само и само да прояде.

# 691
  • Мнения: 3 732
Габиди, тя на колко години е? И какви са й точно проблемите?
Признавам, че не следя всички котки и историите им, и вероятно не съм само аз така.

# 692
  • Мнения: 1 620
Зуки, така е не можеш да следиш всяка котка.
Отговарям ти на кратко (Защото съм писала вече) и спирам да пиша, защото ставам досадна:
На 11.11 я оперираха. В клиниката се зарази с херпес вирус и от тогава  се борим да се излекува. В петък отказа да яде каквото и да е и сега се борим и с това. Та всякакви идеи са добре дошли.
На около 9 години е (взехме я от улицата, беше вече голяма котка)

# 693
  • Мнения: 9 805
djasra, аз умишлено не давам конкретен съвет, защото както Таня е казала, вероятно е много индивидуално. Моите и двамата нямат никакъв зъбен камък, не давам конкретна марка лакомства за зъби, а каквито хвана, така че не мога да препоръчам нищо, а и не знам дали от тях са добре или е предразположеност.

gabidi, Ая ще забрави, че сте я мъчили със спринцовката, Ади един месец по три пъти на ден му бутах лекарства така, дали не беше и повече, но му мина, не го мисли това. Но трябва да има някаква причина да не иска да яде, Ади като беше с херпес вирус също почти не ядеше, но не сме стигали до хранене насила. Някакъв боклучав пауч от типа на фрискас със захар дали няма да я заинтересува?

# 694
  • Мнения: 4 484
Чувала съм, че котките, а и животните като цяло не ядат, когато са болни. Както и на нас не ни се яде при такива ситуации.
Когато не се приема храна, организма започва да се храни от себе си, като учените предполагат, че се започва с "лошите" клетки. Това по ДаВинчи го гледах. За човеците беше, предполагам и при животинките е така. При мама котаната, която вече стана на 16, веднъж явно е била болна, мама каза че не е яла три-четири дена, само лежала и спяла. Мама много се беше притеснила за нея и мислеше да я води на доктор, но тя се оправи.
От колко време не се храни Ая, gabidi?
Допълвам. Виждам, че си писала от петък. Това са 5 дена. Много ми се струват Confused

# 695
  • Мнения: 3 732
Габиди, не знам тази диагноза при хора и котки какво означава. На 9 години има още години живот пред нея. Ти трябва да издържиш! Ни си мисли, че я мъчиш! Помагаш й!
Пожелавам ти сила! Дано след няколко дни всичко мине, а после ТИ да споделяш и помагаш на други!

И ...
Гледай повече да я прегръщаш. Да усети, че си до нея! Вземи я с теб в леглото ти или я занеса на любимото й място.

# 696
  • София
  • Мнения: 39 744
gabidi, стискам палци и пращам положителна енергия на Ая.

Със спринцовка е трудно. По едно време хранихме Хари с течна храна на Канин. Мъка е. И той се криеше като види спринцовката.
Купувах му напитки на Миамор. Поне да поема нещо

Можеш да пробваш. Аз ги купувах от квартален зоо магазин, в София. Има ги и в зооплюс. Покрай тях прояде малко.

Гугъл пикс спомени ми показва

Много ми липсва Cry

# 697
  • Мнения: 1 620
Нора, ще пробвам утре и с такъв пауч. Казаха, че не яде, защото не може да помирише храната заради запъшения си нос(слагаме капки за нос, но ефект никакъв)

Minni.Mouse, да много стана вече.

Зуки, тя се крие от нас,  ката я взема в леглото си, тя бяга. Не дава да я галим вече, не мърка... Стои под леглото и излиза само като си легнем.

# 698
  • Мнения: 9 805
Не се тормози за това, наистина ще ѝ мине, и Ади беше така, та се и кри половин година под леглото всеки път като ме види да си обувам обувките да не взема да го заведа на лекар пак, но вече е забравил всичко, даже транспортната кутия му е любимата хралупка. На миамор течните наистина са добра идея, имат и едни пастички витаминни, всички котки ги харесват, за които знам че са пробвали. Може би и котешка супа също?

Minnie.Mouse, за котки е опасно да не ядат, не си спомяням каква беше причината обаче

# 699
  • Мнения: 957
gabidi, аз бих опитала с няколко енергийн-витаминни пасти/кремчета. Дори и малко да близне, да ѝ даде сили.
Когато котките страдат, изглежда не разбират, че причината за болката не е нещо, което ѝ причинява стопанина. Моето старо котешко улично момиче, което толкова време вече се мъча да лекувам се криеше и бягаше от мен, когато беше най-зле. Sad Хем гладна, хем невиждаща, хем пищеше на всеки опит за хапка, хем не идва до храната, която ѝ предлагам.

П.П. Сетих се нещо. Бих предложила на котето котешко мляко. Когато майчицата бягаше от мен, съседи от другата сграда я захраниха с млекце. Аз знаех, че не бива да се дава на котка такова за човешка употреба, но хората виждат коте, дават му мляко, а тя пиеше всеки път.

Последна редакция: вт, 23 ное 2021, 23:22 от djasra

# 700
  • Мнения: 4 484
Възможно е, noragami. На мама котаната се оправи, след като не беше яла няколко дни.
То и за хората казват, че не е хубаво да не ядат, но ей на по ДаВинчи гледах друго. А и чувала съм, че има специални места за гладолечение. Позната щеше да ходи на такова. Не съм специалист, споделям само какво съм чувала, чела или гледала.
gabidi, ето тези капки ми дадоха от ветеринарната клиника за Блеки, когато му беше трудно да диша и стоеше с отворена уста, за да успее да си поема въздух.

# 701
  • София
  • Мнения: 39 744
На миамор течните наистина са добра идея, имат и едни пастички витаминни, всички котки ги харесват, за които знам че са пробвали. Може би и котешка супа също?
Пастите на Миамор са хубави. Давах на Хари. На Аш и Оникс давам бебешките.
Котешка супа съм взимала на Уискас. Не знам дали има и други. Хари облизваше соса, месцата не ги ядеше.

# 702
  • Мнения: 10 578
Здравейте момичета и .... момчета🤗
Чета ви от време на време, но не ми се пише особено.
Ая продължава да боледува. Няма вече температура, не кашля вече, но хремата продължава, просто се чуват сополите и в носа като диша.
А най-лошото е, че от петък отказа да се храни. Сега я храним насила със спринцовка. Много ми е гадно, а на нея още повече. Като усети, че идвам със спринцовката и се крие. Сега се крие под леглото на дъщеря ми и всеки път трябва да я вадим оттам. По цял ден стои там. Мисля, че вече ни мрази. Но няма друг начин да я храним докато не прояде сама.
Днес бяхме на лекар, махнаха и конците, направиха и кръвни изследвания, на черен дроб и бъбреци. За щастие всичко е наред, освен някои кръвни показатели, които са завишени. Но това било нормално, предвид бактериалната инфекция. Смениха й антибиотика и казаха "ще се борим да се оправи"🙂.
Оплаках се, извинявайте, че ви натоварвам, но ми е много гадно и безнадеждно.
Моля ви стиснете по едно палче за нас, да прояде Ая и да се оправи скоро, че е голяма мъка.
Габи, стиснати всички лапи за Ая! Пробвай да ѝ стимулираш обонянието като ѝ предлагаш леко затоплени месца, рибка. Сьомгата обикновено се харесва много като миризма. Дробчета, агнешко... Неща, чиято миризма е по-наситена. Леко затоплени. Не се отказвай да я храниш, дори и да се крие всеки път, ако стомахчето ѝ е добре.

# 703
  • Мнения: 1 620
Благодаря ви за стиснатите палци. Ая току що яде печена скумрия САМА! И се разходи из цялата къща😉
Пожелавам ви лек ден!

# 704
  • Мнения: 7 856
И ние с Мъри стискаме палци Ая по-бързо да се възстанови.
Котките не трябва да гладуват дълго - уврежда се черният им дроб. Преди години така си отиде котаракът на приятелка, млад беше.

Общи условия

Активация на акаунт