Любители на котки - Тема 166

  • 20 871
  • 750
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 9 830
Ами виж тогава в петмол или другаде за хруските, лакомства за дентална грижа се водят. И лято е права, като знаете за проблема е много по-добре и може да реагирате. Аз карам ветовете веднъж-два пъти годишно да преглеждат подробно зъбите и венците, защото ми се струва, че както и при хората е неизбежно в някакъв момент да се натрупа зъбен камък, независимо от хранене, лакомства или друго

# 676
  • Мнения: 9 193

тия давам аз всеки ден вечер по 5-7бр.
сутрин пък давам 5-7бр малцови


Нямам идея помагат ли  но на моето космато специално е задължително ..драйфа 1път в месеца колкото показалеца голямо и дебело фитил косми

# 677
  • Мнения: 3 732
Мини Маус, Блеки на колко месеца е?

Кокорчо е на почти 4 месеца. Предпочита паучове, яде и консерва, опитва и човешка храна. Суха също си хапва, но не са бебешки гранули - яде каквото яде Феликс. Тя е много интересна - уж яде само суха. Сега покрай него хапва малко пауч с отвращение, той доизяжда останалото.

Ако сипя в хола суха - чинията е една, тя яде първа. Той и да се засили, тя му ръмжи и той бяга. В кухнята са три - сипвам суха, тя яде. Деля пауч на две. Тя зарязва сухата, хапва хапка пауч, яде суха. Бебето лакомо яде. Тя се врътва, той изяжда и нейната порция. Вода има и на двете места, но предпочитат от хола да пият.

Гледам суха да има постоянно.  И въпреки това зариват като луди - и като се наядат, и като просто подушат чиниите. Установих че е голяма грешка да вдигна всички чинии, да ги измия и напълня едновременно. Тогава се счупват кой ще зарие повече. Затова слагам в едната стая и след поне половин час в другата.


Започнаха да си бият лапички от двете страни на вратата. Понякога тя му души дупето а ако се появя започва да му ръмжи и да го удря с лапа.
Тя има навика да се крие между леглото ми и парното. И то се научи. И са много забавни единия като се скрие, а другия го пляска с лапа да го изгони.


В момента нямам котки - комшия ни е на гости. Доскоро то седеше видимо при гости. Тя си се крие от чужди хора откакто е дошла. Сега и то се научи.

# 678
  • Мнения: 1 622
Здравейте момичета и .... момчета🤗
Чета ви от време на време, но не ми се пише особено.
Ая продължава да боледува. Няма вече температура, не кашля вече, но хремата продължава, просто се чуват сополите и в носа като диша.
А най-лошото е, че от петък отказа да се храни. Сега я храним насила със спринцовка. Много ми е гадно, а на нея още повече. Като усети, че идвам със спринцовката и се крие. Сега се крие под леглото на дъщеря ми и всеки път трябва да я вадим оттам. По цял ден стои там. Мисля, че вече ни мрази. Но няма друг начин да я храним докато не прояде сама.
Днес бяхме на лекар, махнаха и конците, направиха и кръвни изследвания, на черен дроб и бъбреци. За щастие всичко е наред, освен някои кръвни показатели, които са завишени. Но това било нормално, предвид бактериалната инфекция. Смениха й антибиотика и казаха "ще се борим да се оправи"🙂.
Оплаках се, извинявайте, че ви натоварвам, но ми е много гадно и безнадеждно.
Моля ви стиснете по едно палче за нас, да прояде Ая и да се оправи скоро, че е голяма мъка.

# 679
  • Мнения: 3 777
Няма нищо, Gabi,
Дано ти олекне !

# 680
  • Мнения: 203
Gabi, стискаме палци и лапоци за Ая. Да оздравява бързо!

# 681
  • Мнения: 958
Благодаря ви!

Да, знам, че има лакомства под формата на хрупки за зъбна хигиена, храна за орални цели и някакви гелове. Споменаха ми за препарат, който се слага във водата...
Но се надявам на лични препоръки на продукти, от които сте видели полза. Simple Smile

# 682
  • Мнения: 4 517
Зуки Су, и Блеки е на около 4 месеца. Във ветеринарната тема, докторката ми каза веднъж на седмица-две да давам консерва или пауч. Ветеринарят, при който го водя каза същото. Щял да спре да иска суха храна.
gabidi, стискам палци на крака и на ръце Ая скоро да прояде.
Бързо оздравяване и възстановяване й пожелаваме Hug

# 683
  • Мнения: 4 312
Gabi, темата е за споделяне. И то на реални проблеми, а не на хипотетични и очаквателни. И чесане нон стоп на клавиатура.
Стискам палци за Ая❤️

# 684
  • Мнения: 1 622
Благодаря ви!

# 685
  • Мнения: 3 732
Габиди, не искам да давам непоискан акъл, а и не ви знам случая. Ако греша, нека ме коригират момичетата. Според мен давайте й и глюкоза.
Гледах умиращ старец след операция на очите. Доктора беше възрастен и ни каза освен хапчетата да даваме и глюкоза за подхранване - пак със спринцовка точно определено количество.

Не мисля, че ви мрази - в шок е и не знае какво се случва. Защо не яде? Лакомства давали ли сте й, бебешки паучове - нещо което в обичайно състояние не яде.

И темата когато не е чесане на езици е точно за споделяне на болката и съвети.

# 686
  • София
  • Мнения: 13 159
И не знам ок ли е точно когато е разгонен да се кастрира.И годинка няма...
При котараците няма периоди на разгонване. Те маркират целогодишно и са "винаги готови". Няма с какво да се съобразяваш. Женските е опасно да се кастрират когато са разгонени и се препоръчва да премине.

Нямам идея помагат ли  но на моето космато специално е задължително ..драйфа 1път в месеца колкото показалеца голямо и дебело фитил косми
Добре е, че топката косми все пак намира път да излезе, но по принцип по-правилното е да излезе в тоалетната.

Зъбният камък зависи от състава на слюнката. Мъро в 15 от 17-те години живот беше само на консерви, но нямаше зъбен камък. Появи се само за кратко, когато имаше болен зъб и щадеше тази част на устата. След като извадиха разваления зъб, повече не е имал проблем. А има котета, които ядат само гранули и пак се образува. Като при хората е. С мъжа ми се храним с почти едно и също, но той редовно трупа зъбен камък, а аз никога не съм имала.

Стискам палци на Ая! Дано започне да се храни! Hug И аз съм давала глюкоза на Мацо. Но на Мъро апетита предизвиквахме с някаква високо калорична пастичка. Хем подхранваше, хем усилваше апетита. Май беше тази  https://zoomagazin.eu/bg/kategorii/vitamini-i-dobavki-19427/veto … urin-120-gr-50161

# 687
  • София
  • Мнения: 6 106
Милата Ая... Добра идея за енергийната пастичка, да я подкрепи, докато се съвземе!
А каква бактериална инфекция, нали беше с херпес вирус?

# 688
  • Мнения: 1 622
Зуки, даваме и бебешки паучове и лакомства- нищо не иска да яде от петък. Благодаря ти, че ми напомни за глюкозата. Утре, като се чуя с лекаря, ще питам.
Таня, ще взема да я купя тази паста, да пробваме и с нея.
Лято, да с херпес вирус е (беше). Днес като бяхме на лекар, казаха, че има и бактериална инфекция. Затова смениха антибиотика.

Последна редакция: вт, 23 ное 2021, 21:49 от gabidi

# 689
  • София
  • Мнения: 3 483
Gabi, темата е за споделяне. И то на реални проблеми, а не на хипотетични и очаквателни. И чесане нон стоп на клавиатура.

Мдааа, много точно казано! 👏

Gabi,  за Чари купих някакви капсулки витамини за подсилване  (така и не ги дадох, защото успях да я осеферя със силна храна) от вет аптека. Утре ще снимам, че не съм вкъщи.
Ще се справи сладката муцунка! 😻
Стискам палци, а Блеки, Маци и Чари- лапички! 😘

Общи условия

Активация на акаунт