Любители на котки - Тема 166

  • 20 918
  • 750
  •   1
Отговори
# 645
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Рози,няма да го смачкаш.
Харко спи при мен от също такова фъстъче:


Изключително е гальовен и гушлив,милва ме и той с лапичка...
Ама взе да проявява характер.
Ушите му са розови,с бяла козинка...Не знам защо имаше нещо черно днес в едното ухо,докато даде да видя,бая ме напердаши.Чак когато задряма,леко го махнах.
Ето го колко е миличък,а сега ме хапе по краката,за да ме събуди:

Още си спи гушнат в мен(е,по-рядко вече),но реши ли,че иска пауч/играе му се/ползвал е тоалетната си,взе да ме хапе и съвсем скоро пръскалката ще започне да стои до главата ми вечер.

# 646
  • Мнения: 3 732
Кокорчо е в нас от първи октомври, на около два месеца е бил тогава. Времето беше топло, дрехите се сушат на балкона. Той простор не е виждал. Сега го вижда за сефте. Кога ли ще го обърне?


Играе с ластик от клин. Феликс седи до мен и се мие. Тя от бебешки занимавки не се интересува.

# 647
  • Мнения: 4 969
Мария, ти взе ли решение?
Аз си признавам, че ме е страх от момента, когато възмъжее.
И искам, и си мисля, че има синхрон между любовта към животинка и това домът ти да остане уютно и приветливо място.

# 648
  • Мнения: 3 732
Рози и Бодли,
Защо за теб е любов да не го кастрираш? Всичко минава за ден и е добре за тях, без значение пола. Намираш добър лекар, трепериш от страх един ден преди и след операцията и си купуваш години спокойствие за теб и него.
Миризмата при некастриран мъжки, избягал, при женско - болезнено подутина гърди и матка. Заслужава ли си риска? Имаш ли сили да знаеш че твоя мъжки е избягал, забременил женски и те са умряли от глад, студ, прекарани от коли, убити от котараци?  Да, ти не си ги видяла, но ... Ако ги има?

Любовта към него и себе си е точно кастрацията. Печелите и двамата.

# 649
  • Мнения: 4 969
Зузи, аз мисля, че кастрацията е най-доброто, когато гледаш в къщи.
Страх изпитваме към всяка операция, която е свързана с нас или любимо същество.
То пък години наред да се разгонва и следва инстинкта си, а да е затворено и да не може..Не е по-доброто решение.

А опасенията,  ..Ново ми е в къщи:)
Има и тапети, а Мария като описва ..за смъкнатите
Маркирането..май и при кастрирани се случва.
И не съм тясноскроен човек. Знам, че когато е весело в къщи ще има щети.
Но знам ли..Иска ми се и при котета да е като при децата. Даваш и получаваш много любов, но да не ти се качат на главата . Демек възпитание някакво.Simple Smile

Последна редакция: пн, 22 ное 2021, 21:28 от Рози и Бодли

# 650
  • Мнения: 3 732
Дано и Мария го разбере...

# 651
  • Мнения: 4 356
Мария, съвсем скоро ще кастрира Тя обича да прави планове🌻
Кастрацията е част от отговорността, когато решиш да се грижиш за котка. Предполагам, че и за кучетата е така, но съм имала само за кратко куче

# 652
  • Бургас
  • Мнения: 12 815

Той си къса тапетите,надра чекмеджето,оставила съм му го.
Ако му оставя достъп до саксиите,една няма да остане здрава.
Дано и Мария го разбере...
Всичко разбирам,нали пред мен мрявка,ходи с ерекция...
Няма как да го оставя да се мъчи.
Но доколкото разбирам още,мъжките и кастрирани,пак реагират по този начин...
Явно им е размножителен период в момента,котараците около блока пеят същата песен...И Хари им отговаря,мрявка...
Мария, съвсем скоро ще кастрира Тя обича да прави планове🌻
Абе чак планове...Просто искам да съм вкъщи,когато го кастрират.Не искам да го оставям сам.И ужасно ме е страх как ще понесе упойката.

# 653
  • Мнения: 4 599
Рози и Бодли, моят дивак сутрин като ми чуе алармата, става и почва да тича като обезумял и скача по мен Joy
Ако е гладен, а няма храна в купичката, ми се търка в лицето. Подмазва се Grinning
Ето го сега, току що събудил се.

Питах ветеринаря кога да го кастрирам, каза ми като стане на годинка, за да се е развил инструмента. Ако е по-рано, възможно било да има здравословни проблеми. Аз съм казвала и преди, имам спрей за неутрализиране и почистване на урина и повръщано, ще се заредя с повече опаковки като започне да се разгонва. За сега само една стълбичка, която съм пригодила за нощно шкафче, използва за драскалка, но не ми пречи да си точи там ноктите. Скача ми по дрехите на сушилника. Като го видя, вадя пръскалката и той бяга, след това се връща и се крие, но пак скача на дрехите, аз пак вкарвам пръскалката в действие и той се кротва. Казаха ми за спрей с валериан, с който мога да му напръскам играчката и драскалката, да го привличат. Играчката вече не представлява интерес за него. Казаха ми, че валериана за котките е като опиат и да внимавам с количествата.

# 654
  • Мнения: 9 873
Подсещате ме да препоръчам, има един препарат за тази цел, който пускат от време на време в Лидл на доктор бекман или нещо такова. Наскоро го открих и много добре чисти

# 655
  • Мнения: 3 732
Мисля да си лягам. Ще ви кача снимка на тия ангелчета.

А как се къпах ...
Кокорчо влязъл в банята, Феликс ме гледа как затварям вратата. Казах й Влизай! и тя се намъкна. Той самоуби кофата с парцала. Тя ми души чистите дрехи и мястото на тоалетната му. Накрая тя ревна да излиза, той тръгна да я гони и останах насаме със себе си.

Тръгнах да вечерям. Няма как да си приготвя масата преди банята. Той ще изяде половината храна, тя ще зарие всичко, ще обърне и някоя чиния. Предлагах си чиниите на Феликс да ги подуши. Докато ядох се гонеха.

Преди да си легна имам такива кротки ангелчета. За месец и половина това е най - голямата близост - много пъти, на различни легла.


# 656
  • Мнения: 4 599
Зуки Су, твоят Кокорчо, много прилича на моят Блеки Simple Smile

# 657
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Кокорчо и Блеки са хубавци.
На мен ми мрявкат на главата и ме бият,хапят,дърпат,дерат...
Голям бой ме бие по краката,оДзверял е нещо.
Просто не знам към кой вет лекар да се насоча,все пак ми се ще инхалаторна упойка(не,че ще разбера,ако използват другата...).И не знам ок ли е точно когато е разгонен да се кастрира.И годинка няма...

# 658
  • Мнения: 2 886
Упойката се слага според теглото на кота, не се притеснявай.
Когато отидох да питам за кастрация на нашите момчета, докторът отсече, че са малки, щом нямат 1 г. Асистентката му, която скоро ги беше виждала, каза, че са напълно развити юнаци. Той се съгласи да ги види. Реакцията му беше: "Я, че те големи, бе!" Така че глезльовците бяха кастрирани с обикновена упойка, вет не използваше инхалационна тогава.

# 659
  • Бургас
  • Мнения: 909
Кокорчо и Блеки са хубавци.
На мен ми мрявкат на главата и ме бият,хапят,дърпат,дерат...
Голям бой ме бие по краката,оДзверял е нещо.
Просто не знам към кой вет лекар да се насоча,все пак ми се ще инхалаторна упойка(не,че ще разбера,ако използват другата...).И не знам ок ли е точно когато е разгонен да се кастрира.И годинка няма...
В коя част на Бургас си?

Общи условия

Активация на акаунт