Любители на котки - Тема 166

  • 20 695
  • 750
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Баща ми беше в болница с този сак:


Не искаше да излиза,много си го хареса.
Ама как да му го дам,върши ни много добра работа.

# 16
  • Мнения: 3 901
Благодаря за темата! Мария, все се каня да ти кажа за гроздето. Не помниш ли, че някой писа, че може да е токсично за котките? Защо оставяш Хари да си играе? Да не стане беля.

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Благодаря за темата! Мария, все се каня да ти кажа за гроздето. Не помниш ли, че някой писа, че може да е токсично за котките? Защо оставяш Хари да си играе? Да не стане беля.
Ама той нелегално.Някой не е затворил вратата на хола.Точно с цел да не е в кухнята,където често Хари ходи,го преместихме в хола това грозде.Явно не го яде,само го търкаля.
И какво е това желание да пипа грозде,не знам.По принцип храна по плотове и маси не държим,освен моите варени картофи понякога.На тях не обръща внимание.

# 18
  • Мнения: 10 517
Много хубава темичка, Танче! Приятели...

# 19
  • Крайбрежен район
  • Мнения: 2 189
Здравейте в новата тема! Hands Wave
Ей така сме цял ден. Времето захладня и търсим мекичко и топличко. Animal Cat2RelaxedBlue Heart

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 225
Момичета, посъветвайте ме как да почистя ухото на Божко, че пълно с пръст. Бил ли се е някъде, не знам... Пробвах с клечка за уши с риванол, ама не можах идеално да го почистя.

# 21
  • Мнения: 10 517
С мокра кърпа или парцалче от памучна тениска не става ли? Може и марля...

Ветовете имат и едни по-дълги клечки за уши. Можеш да си изфабрикуваш подобна.

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 225
С мокра кърпа или парцалче от памучна тениска не става ли? Може и марля...

Ветовете имат и едни по-дълги клечки за уши. Можеш да си изфабрикуваш подобна.
Ми то много навътре има, все едно си му сипал пръст нарочно в ухото. Чистих, бърсах, ама то много завъртулки вътре и е трудно достъпно. Чудех се дали има някакъв спрей или нещо подобно, като има за хората 🤔

# 23
  • Мнения: 10 517
Има физиологичен разтвор, има и специални кърпи за чистене на уши.
https://www.emag.bg/pochistvashti-kyrpichki-za-ushi-vet-s-best-z … 361/pd/DKBS9NBBM/

https://www.niksistems.com/klechki-za-usho-za-domashni-liubimci- … eta-kerbl-na-edro

Тия клечки, обаче, не мога да видя къде ги продават...

# 24
  • София
  • Мнения: 13 045
С мокра кърпа или парцалче от памучна тениска не става ли? Може и марля...

Ветовете имат и едни по-дълги клечки за уши. Можеш да си изфабрикуваш подобна.
Ми то много навътре има, все едно си му сипал пръст нарочно в ухото. Чистих, бърсах, ама то много завъртулки вътре и е трудно достъпно. Чудех се дали има някакъв спрей или нещо подобно, като има за хората 🤔
Да има спрейове, но не са много евтини. За ушната краста ни предписаха този лосион, но всъщност е точно за почистване. Успях само веднъж да го ползвам. Хем много се страхуват, хем после се тръскат и навсякъде хвърчи лосион. https://zoomagazin.eu/bg/kategorii/grija-za-ushite-5061/vetoquin … a-ushi-60-ml-6874

В линка можеш да кликнеш на "грижа за ушите" и се показват 2 страници с продукти.

# 25
  • Мнения: 3 901
Франки ми се клати на ръката. Какво да правя, да му се карам, да го изгоня или да го оставя да се на клати белким му мине?

# 26
  • София
  • Мнения: 16 105
Кастрирай Simple Smile.

# 27
# 28
  • Мнения: 4 275
Записвам се с един близнак на Закарито, щото последните му снимки ги показах в края на предната тема.
Има същия умен поглед хахах

# 29
  • Мнения: 3 732
Имах две случки нощес и днес с Феликс. Досега не се е държала така.

Спя и усещам нещо на носа си. Пробудих се, Феликс си навира носа в моя и мърка. Обърнах се на другата страна, премести се и тя и пак прави същото. Казах й, че има храна и заспах.
Когато й е празна чинията идва при седящия човек и започва да си бута главата в него. Макар и рядко, усеща кога майка ми е будна сутрин и по същия начин я тормози да стане да й даде храна.


С ръка махах космите от одеялото на фотьойла. Тя скочи и си заби зъбите и ноктите в ръката ми. Не знам желание за игра ли беше (копира малкото, и с нея така си играх като беше под годинка) или желание за доминация. Подозирам първото.

Кокорчо е при майка ми, тя се е скрила зад дивана. Това го прави няколко вечери когато то е там. Ако съм със сестра ми вечер и четиримата сме в хола като тя наблюдава от високо и нас, и бебето.
Обичайно майка ми се грижи за котките, но ... За нея е някак като по задължение грижата за Феликс - не й прости че сестра ми я доведе "голяма" - на 5 месеца. Грижи се за нея, но не с пълно сърце. А и принцесата си е с нейн характер. Бебето беше на два месеца като дойде, сега е на три. Лесно за моделиране - спи при нея, яде всичко, обича да играе. И Бегинс преди 20 години дойде в нас на 45 дни, току що отбит. Леле, колко бързо лети времето!

Феликс се чувства пренебрегната и има защо. Не знам как да й помогна.

Аз сипвам храна, сменям тоалетна. Не играя с нея защото не обича да си играе. Галя я, гушкам я като позволи. Водя си я вечер на балкона на ръце но вече тя съкращава времето. Сякаш я е страх да не я изхвърлим заради бебето.
Него рядко го гушкам. То дава ама аз не мога да го приема. Знам че беше правилно да го спася от големия булевард, но ... Нямам сърце да го изхвърля, остава тук. Но Феликс не е щастлива.
Аз не обичам бебета, страх ме е. Голяма котка с характер ми е повече на сърце.

Глупави са ми терзанията, знам ... Даже ми е неудобно да ги пиша, но ме мъчат.


П.П.
Снимките от поста на Ред Соул дали са фотошоп или наистина котката е стояла мирно да я облекат и снимат? Не мога да си представя как ще се случи в действителност с истинска котка.

Общи условия

Активация на акаунт