Паническо разстройство - 52

  • 39 514
  • 765
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 340
Не става при тревожност и ПА?..... Вече се чудя с какво да се справям
Диазепама временно ще те успокои, после почва пак с двойна сила.

# 421
  • Мнения: 2 769
Става диазепама. Ама е с каскаден ефект. Представи си че има такъв ефект, че правиш глинена стена пред вода (паниката). След някакви часове стената се пука и цялата вода накуп се стоварва. Много мръсен медикамент е.

# 422
  • Мнения: 9
Здравейте , искам да ви попитам , на какво трябва да се дължат паник атаките , и как да ги преодолеем.
Самотна майка съм , когато мъжа ми ме напусна , нямах проблеми (или поне всичко си премълчавах) , до един ден в който , започнах да не се чувствам окей (емоционално, душевно)
Ходих на кардиолог , психолог , всичко е окей. Дори хапчета не ми дадоха.
Говорих с личната , тя ми изписа златен корен , пих го , но не се чувствах отново окей. Леко с времето отшумяха. Но сега като се притесня , се плаша да не се повторят.

# 423
  • Мнения: 2 769
Здравейте , искам да ви попитам , на какво трябва да се дължат паник атаките , и как да ги преодолеем.
Самотна майка съм , когато мъжа ми ме напусна , нямах проблеми (или поне всичко си премълчавах) , до един ден в който , започнах да не се чувствам окей (емоционално, душевно)
Ходих на кардиолог , психолог , всичко е окей. Дори хапчета не ми дадоха.
Говорих с личната , тя ми изписа златен корен , пих го , но не се чувствах отново окей. Леко с времето отшумяха. Но сега като се притесня , се плаша да не се повторят.
Който открие на какво се дължат, вероятно ще вземе Нобел. Преодоляването е точно като покупката на автомобил - всеки сам усеща кое е най доброто за него. Най често комбинирано психолог с медикаменти води до успех.

# 424
  • Мнения: 618
Георги ти пил ли си антидепресанти и ако да можеш ли да ми кажеш какви и колко време си ги пил?

# 425
  • Мнения: X
Здравейте, Георги, понеже давате мнения за лекарства бихте ли изразили такова и за прием на тази добавка и золофт и флуанксол. Предписана ми е по повод алергии но нямам идея дали мога да я пия заедно с другите лекарства. Уж няма противопоказания.

# 426
  • Мнения: 618
Хм.... хората живеещи в София с опит биха ли препоръчали психиатър?

# 427
  • Мнения: 2 769
Здравейте, Георги, понеже давате мнения за лекарства бихте ли изразили такова и за прием на тази добавка и золофт и флуанксол. Предписана ми е по повод алергии но нямам идея дали мога да я пия заедно с другите лекарства. Уж няма противопоказания.
Това е на хартия адаптоген от билки. Чудодейно всичко в едно, вероятно лекува рак, СПИН, ковид, Ебола и т.н. Моето мнение е, че за нищо не става. Ако искате ефективна билка за тревожност - Ашваганда KSM-66 само. Обикновената или сензорил не стават.

Елизабет , пил съм. Коаксил 1 година, но честно казано не ми повлия особено за паники, а като да не затъна в депресия. После го спрях. След ковид пих 6 месеца золофт заради доста тежка пост ковид депресия. И него спрях. Нищо не пия и нямам прояви. Но истината е, че паниката като се прояви, тя трябва да се развие. Не може да се спре. Точно като гнойната пъпка - трябва бавно да избие върха и след като се извади "жилото" сама да отшуми с малък белег. Периода често е около 2-3 години. И не минава , а просто се свиква и проявите мозъка не ги регистрира като опасност. След 10 години ако няма нищо, се смята, че няма да рецидивира. Но практиката често показва обратното, за съжаление...

# 428
  • Мнения: X
Георги Дяков, като чета как ги започваш и ги спираш след 6м АД, направо ти завиждам. Аз имам 1 опит за спиране след 3г прием и не успях. След време ще направя следващ опит. Дано с времето все някога успея.

# 429
  • Мнения: 944
Някой с мнение за Неврорелакс и Стрезам?

# 430
  • Мнения: 2 769
Някой с мнение за Неврорелакс и Стрезам?
Стрезам бива, но то е повече за лек стрес. Неврорелакс същата работа. С тия дивотийки нищо няма да стане. Ако е сериозна паниката, си иска бензо с антидепресант 1 месец , и после само АД. Аз съм пил АД за депресия повече и да не задълбавам в такава, отколкото за ПР. За мен АД не могат да се справят с паниките.

# 431
  • Мнения: 133
Здравейте, аз миналата седмица изкарах някакъв вирус за два дни с повръщане и температура и уж мина бързо, нищо ми нямаше, но сега са от 2 3 дни са ме на легнали едни притеснения и аз не знам точно за какво. От време на време ми е отмаляло, имам и усещането за някакво напрежение или лека болка в областта на сърцето, по-скоро от горе и все едно не мога да си поема въздух добре и ми е доста притеснено и направо се чувствам отчаян.Ходил съм много пъти на кардиолог, направо не знам вече. Кръвното ми е малко ниско последните дни, дали може да е от това усещането за умора?

Някой с мнение за Неврорелакс и Стрезам?

Аз съм пил Стрезам за кратко и честно казано се чувствах по-зле от него, но си е индивидуално за всеки, предвид състоянието.

# 432
  • Мнения: 316
Здравейте!
Преди време писах, че взимам Мисол и Ксанакс, които за момента добре ми се отразяват. Но днес ми предстои пътуване и съм супер притеснена... Дали мога да взема 1 валидол при нужда?

# 433
  • София
  • Мнения: 733
Минавам да се оплача. Както смело обяснявах, че нямам кризи от месеци, от три  дена съм  с ПА. Една след друга идват. Нямам никакво обяснение защо. Не съм  под стрес, нямам проблеми и  все пак ПА. Какво ги предизвиква когато съм най-спокойна?

# 434
  • Мнения: 340
Минавам да се оплача. Както смело обяснявах, че нямам кризи от месеци, от три  дена съм  с ПА. Една след друга идват. Нямам никакво обяснение защо. Не съм  под стрес, нямам проблеми и  все пак ПА. Какво ги предизвиква когато съм най-спокойна?
И аз тази седмица ужасни кризи с силно гадене, тъкмо си мислех че всичко е приключило то пак се завърна... аз определено ще ходя на друг психиатър, лепонекса нещо не ми действа а го пия 4 месец вече, и отказвах хапчета и да не отказвам същата работа... дано ми ги оцелят.

Общи условия

Активация на акаунт