Паническо разстройство - 52

  • 39 135
  • 765
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 944
Минавам да се оплача. Както смело обяснявах, че нямам кризи от месеци, от три  дена съм  с ПА. Една след друга идват. Нямам никакво обяснение защо. Не съм  под стрес, нямам проблеми и  все пак ПА. Какво ги предизвиква когато съм най-спокойна?
При мен се получава по същия начин. Според моята психиатърка, когато сме под стрес тялото ни се държи, и когато вече сме по-спокойни тогава избиват тия кризи... Странно е.

ПП: в последните 2 седмици за мен е много трудно, не мога да ги владея. Не знам защо се случва. Спрях Тритико то което пиех вечер, снощи успях да спя добре, но предните вечери не. И се чудя какво да започна като заместител....

# 436
  • София
  • Мнения: 718
Melisandra има логика, когато  сме свалили гарда да удря най-гадно.

# 437
  • Мнения: 944
Melisandra има логика, когато  сме свалили гарда да удря най-гадно.
Точно.....

# 438
  • Мнения: 610
А,какво мислите за спешните  капки на др. БАХ

# 439
  • Мнения: 781
А,какво мислите за спешните  капки на др. БАХ
И да пиеш вода от чешмата,  същото е..

# 440
  • Мнения: X
А,какво мислите за спешните  капки на др. БАХ
При мен нищо и половина. На други може и да действат.

# 441
  • Мнения: 379
Пила съм тези за страх, имаше някакъв резултат, ама то зависи колко е тежко състоянието.

# 442
  • Мнения: 2 769
А,какво мислите за спешните  капки на др. БАХ
Елизабет, никое от тези "чудеса" като соли, капки, добавки и т.н. не работи. Единствено ефективно природно са продуктите, съдържащи жълт кантарион, и то с много условности. Ако искате да се чувствате добре и да не се задълбочат нещата, идете на един преглед при психиатър да се оцени състоянието Ви!

# 443
  • Мнения: 1 431
Аз май пак съм в джаза...тук от няколко дни усещам сякаш имам лек задух и дишам като риба на сухо...Възможно ли е това да е тревожност, защото е нон-стоп ? Само като си легна съм ок. Днес с целия си акъл реших да купя оксиметър, хем се знам каква съм паника и започнах да пробвам. Ми то в началото показваше около 90 и аз се паникьосах, даже на няколко пъти 85. После разбрах обаче, че не бива да са ми студени ръцете и като се постоплих се нормализираха горе-долу нещата - 95-98. Не ми се хуква по лекари точно сега... и пулсът ми и той хвърчи, започнах си отново бетаблокера. Щитовидна съм изследвала преди 6 месеца, беше ок. Не знам какво да мисля, тревожност ли е, има ли причина, на някого случвало ли му се е ?

# 444
  • Мнения: 133
Буквално съм по същия начин и аз последните дни. Усещам задух и то сякаш от лявата страна, не мога да го обясня. Действително дишам нормално, на нормални интервали, но сякаш нещо ми тежи. И е непрекъснато и се чудя от тревожност ли е какво е? Сигурно 10 пъти съм ходил на кардиолог вече, но сега с това ново 20 се замислям дали да не ходя пак. Иначе аз оксиметър си имам сатурацията ми е 96-97, че и 95 понякога, но сега по празниците пуших много цигари и дълго бях в задимени помещения(като цяло не пуша постоянно), но дали това може да има връзка с това неприятно усещане? Някак си не ми се вярва да е от тревожност, защото като изключим това се чувствам спокоен. Не знам направо вече.

Иначе Честита Нова година на всички и дано имаме все по-малко тревоги и притеснения!

# 445
  • Мнения: 1 431
Същата работа съм. И аз прекалих и с цигари и ядене, пийвах си по малко и това се случи на 1ви вечерта, вече след поредното гости и от тогава насам съм все така. Сякаш не мога да си поема достатъчно въздух, едно такова странно е. И като се вторачих в този оксиметър, цял ден го меря и пулсът ми скочи стабилно над 100. Взех си бетаблокер, пулсът се нормализира, сега като меря сатурацията е около 96-97, но се побърквам, че има нещо сериозно. Хич не ми се ходи по лекари, те всичко изкарват ковид, а аз нямам други симптоми освен това, притеснявам се да не ме филмират допълнително. Явно и цигарите ще отказвам, алкохолът вече не ми понася, то не останаха удоволствия от този живот... Иначе ЧНГ на всички! Simple Smile

# 446
  • Мнения: 944
Същата работа съм. И аз прекалих и с цигари и ядене, пийвах си по малко и това се случи на 1ви вечерта, вече след поредното гости и от тогава насам съм все така. Сякаш не мога да си поема достатъчно въздух, едно такова странно е. И като се вторачих в този оксиметър, цял ден го меря и пулсът ми скочи стабилно над 100. Взех си бетаблокер, пулсът се нормализира, сега като меря сатурацията е около 96-97, но се побърквам, че има нещо сериозно. Хич не ми се ходи по лекари, те всичко изкарват ковид, а аз нямам други симптоми освен това, притеснявам се да не ме филмират допълнително. Явно и цигарите ще отказвам, алкохолът вече не ми понася, то не останаха удоволствия от този живот... Иначе ЧНГ на всички! Simple Smile
бетаблокер за какво е точно?
Аз пък съм също във филма, обаче развих алергия към яйца преди около 2 седмици, изби ми уртикария и от тогава постоянно имам чувството, че се задушавам. Защото през целия ден бях със задух, лошо ми стана и в банята.. И от тогава съм яко във филма. Въпреки, че спрях яйцата и съм супер внимателна какво ям. И пак, и пак.... Ходя с Алора-та и валидола постоянно. Ох, няма край тази параноя.

# 447
  • Мнения: 1 431
Бетаблокер ми беше изписал преди време кардиолог заради екстрасистоли. Взимам го и да ми регулира пулса, че и той много играе - като реактор съм - развълнувам ли се скача за секунди над 100. Не знам и аз вече, уморява ме всичко това Sad

# 448
  • Мнения: 5 711
Успокой се, ръцете ти са били студени, затова са били ниски показателите. Последните цитирани от теб резултати са ОК. Освен това и като се притесняваш всеки път пулса ти скача.

# 449
  • Мнения: 2 769
Щом сте живи да пишете тука, значи нищо ви няма.

Общи условия

Активация на акаунт