Бременост и болки в гърба

  • 518
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Здравейте милички, бременна съм в 17г.с. преди една седмица започна да ме боли гърба ходих на лекар изписа ми но-шпа 3×2 и Магнерод 2 пъти сутрин и вечер каза че няма проблем  но пак от време на време ме боли. Някоя мама да е имала такъв проблем и от какво може да ме боли почивам си лежа нищо не правя но се притеснявам за бебето Моляя за съвет Благодаря предварително....❤

# 1
  • София
  • Мнения: 7 990
От обездвижване също може да боли. Разхождайте се, движете се, освен ако няма противопоказания за това. Болката се провокира и от изместване центъра на тежестта на тялото по време на бременността.

# 2
  • Мнения: 3 186
Движи се максимално, само това мога да препоръчам. Иначе става по-зле. Не искам да звуча негативно, но тепърва ще ти започват болежките с порастването на плода и нищо не може да се направи.

# 3
  • Мнения: 2 604
Разхлабване на мускулатурата около кръста и всичко ,,долу". Някои бременни имат този симптом много по-силно от други. Примерно при мен са много силно изразени болките и то не само в кръста. Не съм обездвижена, напротив. Всеки ден оправям вкъщи и всеки ден карам спининг колелото по 30-60 мин. От тренировките на колелото нямам толкова проблеми (дори изобщо, освен ако не прекаля с минутите) колкото от навеждане, клякане, вдигане на дори не толкова тежки неща-примерно 2-3 кг ми е много....също и ходене по стръмни баири, стълби. Пазете се, не се пренатоварвайте и обръщайте внимание на това, което ви влияе зле.

Общи условия

Активация на акаунт