Образователен Говорилник - тема 20 (оптимистична)

  • 18 702
  • 739
  •   1
Отговори
# 675
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 315
Хайде да не се тровим с тези.
Наздраве от мен с една Сира Южна Франция 2019!

Последна редакция: нд, 14 ное 2021, 19:34 от Leika_moja

# 676
  • София
  • Мнения: 16 216
А в моето лудо семейство: малкият е в Ню Йорк в момента да гласува, даже точно в момента е в консулството. Три часа път в посока. Другата неделя пак.

# 677
  • София
  • Мнения: 5 262
Аз съм на Мерло Simple Smile
Наздраве!

# 678
  • Мнения: 6 580
Гласувахме и ние. Ниската избирателна активност е много разочароваща. Както и гласувалите на майтап (справка - процентите за Луна).

Любимото ни червено примитиво тази година е разочароващо, добре че не избързахме да заредим няколко кашончета. Минаваме твърдо на Rioja.

# 679
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 315
Ааа три часа НЕма да бия път за едните избори. Ама младежите са ентусиазирани, хвала!

# 680
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 379
Дават, че 6 партии прескачат, така че Възраждане трябва да са аут.

# 681
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 315
Може ли дами, понеже сте по-умни от мен, да ми обясните защо няма чипове за нови коли и каква е тази криза. За нова кола поискали на баща ми предплащане и доставка април. Обяснението било, че Китай не прави чипове щото имали ковид... тУй верно ли е?

# 682
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 379
Вярно е. Кризата е в цял свят за чипове. За нова кола се чака между 6 и 12 месеца,  зависи от компанията. Съответно скочиха цените на колите втора ръка.

# 683
  • София
  • Мнения: 7 277
Може ли дами, понеже сте по-умни от мен, да ми обясните защо няма чипове за нови коли и каква е тази криза. За нова кола поискали на баща ми предплащане и доставка април. Обяснението било, че Китай не прави чипове щото имали ковид... тУй верно ли е?
Не знам дали сме по-умни, но твърдението е вярно, и не само за микрочипове, а за всякакви суровини и резервни части.

Аз пък не се кефя да сме президентска република и то без да е регламентирано.

# 684
  • София
  • Мнения: 16 216
Никой не иска да купува чипове от Китай, защото има фърмуеър, който предава директно в Китай (тук изобщо не се майтапя и това не е конспиративна теория). Другият много голям производител е Тайван, но те не могат да насмогнат на търсенето. В Щатите Интел и Майкрон произвеждат, но са 10 пъти по-скъпи. Това е от страна предлагане. А от страна търсене - то надвишава многократно предлагането, та се работи със заявки за количества чипове на много месеци напред. Supply Chain проблем.

А в чиповете има ценни редки метали, рудите за които се добиват в ДР Конго, Австралия, Русия. България. Ние понеже сме супербудали, изнасяме руда, вместо чипове.

# 685
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 315
Не момичета, вярно ли е, че ковид в Китай е причината... защо няма чипове?
Шарки, какво предава в Китай? Къде отивам ли? А американския чип?

# 686
  • Мнения: 5 654
Защото вече само в тигана няма чип😀

# 687
  • София
  • Мнения: 7 277
Не знаех, че в България се добива кобалт Simple Smile

Лейка, от ковида тръгна.

Нот, в доста от тия “умните” тигани има.

# 688
  • София
  • Мнения: 16 216
Да речем, че нямалялото потребление предната година заради Ковид доведе до срива в веригите на доставки.
...
Съвременните "смарт" "свързани" коли събират информация за всичко по пътя (четат знаците по пътя, запомнят дупки по асфалта, изобщо всичко, което камерите им виждат). И предават събраната информация към сървъри на компаниите производители.

Последна редакция: нд, 14 ное 2021, 19:55 от Sharky*

# 689
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 315
Ама нали китайците вече управляват ковида, нямат дълги ликдауни... нямат умрели, не затварят заводи... нещо не е баш тъй тогава
Е няколко месеца не стигат ли за да се нормализира веригата?

Общи условия

Активация на акаунт