Не ми се живее

  • 6 478
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 328
Здравей,Отчаяна!
Прекрасно разбирам как се чувстваш!Не бива да се отчайваш!Няма пълно щастие,нали знаеш?Но трябва да се бориш заради детето и заради себе си също!Всяко следствие си има причина и ти добре знаеш, че след бурята идва слънце.Усмихни се,колкото и да ти е трудно и гледай напред!Бори се за този брак,ако ли не започни на чисто!Но НЕ СЕ ПРЕДАВАЙ!
Желая ти всичко да остане зад гърба ти и да си много щастлива  bouquet!

# 16
  • Мнения: 208
Скъпа отчаяна,

Разбирам как се чувстваш. Състоянието ти в момента се нарича - депресия. То не е обичайно състояние, затова са тези мисли и изживявания. Всичко, което ти се иска да направиш в този момент е илюзорно и нереално. В смисъл, в момента, в който се подобриш и излезеш от дупката (а такъв момент, повярвай, неминуемо ще дойде), ще се чудиш как са ти идвали такива черни мисли в главата. Боли, знам, много боли. СТрадаш и се измъчваш и ти се струва, че това състояние ще бъде вечно, но само ти се струва. Зорът е да имаш търпението и волята да изчакаш по-добри времена.

Не се самоосъждай за случилото се. Не мисля, че имаш такава огромна вина. Трудно се прощава изневярата, но.........нямаше да се случи, ако мъж ти наистина бе до теб, когато ти е бил нужен.

Обичай себе си. Това е първата крачка, според мен. Прости си сама за нещата, които мислиш, че не е трябвало да правиш. Прости си и продължи напред. Нали затова сме дошли на тая земя - да се научим да живеем и да си прощаваме. Постепенно ще се почувсваш по-добре, ще започнеш отново да се радваш на живота и да го осмислиш чрез своето дете, а може би - деца.
Кураж, мила! Всичко ще се оправи!  Hug

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Аз не бих ти дала втори шанс.

Защо не би дала втори шанс ?

# 18
  • Мнения: 631
Не бих си помислила и дума от това което пишеш. Вината не е твоя!! Аман от натрапчивата идея, че за всичко жените са виновни по default. Къде беше злобничкия ти мъж когато имаше нужда от него???? - Изкарваше пари може би. Я моля ти се. Къде е сега??? Или днес на "всевишния" му е дошло на акъла да унижава и тъпче, защото не намира друг изход. Глупости. След като предлагаш и искаш промяна, ново начало и всичко да е наред - би трябвало да се бориш за това. Явно няма сили човечецът. То от толкова работа да изхрани некадърната си и невярна съпруга явно няма време "мъжът".
Всеки има нужда и заслужава втори шанс, но в твоя случай не ти си тази на която трябва да се даде втория шанс, а той. Омръзна ми от тази балканса идея, че жените трябва да са поставени в поточната линия на живота и недай си боже кривне от правия път - край с нея, тя е обруганата и извергнатата. А скъпите богопомазани мъже на тях всичко е простено. Много отдавна е доказано, че жената може доста повече от мъжа.

Айде стига съм писала а?

# 19
  • Мнения: 6 618
Недей така как може всичко да ти е безразлично? Като ти премине депресията ще се чудиш сама на себе си как може да са ти идвали такива мисли.За брака ви вината е и на двамата поговорете си и ако той стои зад думите казани в момент на афект по добре се разделете.Защо обаче пишеш ,че не може да вземеш детенцето си?

# 20
Защо обаче пишеш ,че не може да вземеш детенцето си?
Не пиша, че не мога да я взема, а че не искам да  й причиня това - раздялата на родителите.
 

# 21
  • Мнения: 332
Сигурна съм, че мъжът ти сам ще разбере грешката си.Те мъжете по принцип са по-първични същества, и затова така е избухнал. Явно той е доста ревнив, щом през целия този период в който сте били в добри отношения е подтискал гнева си. Мисля, че наи-добре ще е вместо да рушите отношенията си да седнете да си поговорите какво те е подтикнало да потърсиш друг. Той трябва да разбере, че в него е проблема и ако наистина те обича ще се опита да осъзнае какво ти е причинявал. На един мъж е два пъти по трудно да преглътне изневяра, опитай се да почувства болката ти. Говори му! Успех!!

# 22
Ooooooooooo muci,
ia se stegni,kakvo tolko e stanalo,horata po4naha da si kry6kat pod pyt i nad pyt,ti pyk da ne si Gre6nata madona.
Makar 4e i na men samata 6te mi e trudno da preglytna eventualna izneviara,jivotyt me e nau4il 4e i v nai-dobrite semeistva se slu4vat takiva ne6ta.Ama ti kak moje da mu se vrazva6 na glupostite na tvoia maj,te majete sa si takiva,edna vazrastna i mnogo inteligentna jena koiato si e pojiviala kato carica s maja si edin den mi kaza "Myj mu kaji i ne go obijdai pove4e".Izvodite si gi pravi sama.
Ama ti ima6 i da6teri4ka be mila,vzemi se v race,usmihni mu se na deteto,poigraite,sgotvi i liubimoto iadene i izgledaite niakoe film4e- izob6to za moment probvai da ne misli6 za majleto i depresiata 6te ti mine leka po leka.
i az izpadam v depresii ot vreme na vreme togava si vzimam niakoi gotin sme6en film i postepenno se uspokoiavam.
Ako pyk ima6 finansova vazmojnost idi na edin frizior ili manikiur,pred sapruga ti se pravi 4e si preglatnala dumite mu,i ne euspial da te zasegne i sam po4ti sigurna 4e toi sam 6te ti se izvini.
Az da ti kaja vse gledam da go udriam na maitap,kato se skarame s moito sakrovi6te i kato sam sgre6ila v ne6to mu vikam"E dobre haide da ubiem Jeni(t.e. men) s kamani ,iska6 li?
I nikakvi takiva 4erni misli,4e 6te vzeme6 da napalnee6  Simple Smile  bouquet

# 23
  • Мнения: 755
Сигурна съм, че мъжът ти сам ще разбере грешката си.Те мъжете по принцип са по-първични същества, и затова така е избухнал. Явно той е доста ревнив, щом през целия този период в който сте били в добри отношения е подтискал гнева си. Мисля, че наи-добре ще е вместо да рушите отношенията си да седнете да си поговорите какво те е подтикнало да потърсиш друг. Той трябва да разбере, че в него е проблема и ако наистина те обича ще се опита да осъзнае какво ти е причинявал. На един мъж е два пъти по трудно да преглътне изневяра, опитай се да почувства болката ти. Говори му! Успех!!
Подкрепям! Успех! Peace

# 24
Благодаря на всички ви!
Имах нужда да чуя, че вината не е била само и единствено моя.

И докато последните месеци ревях в съседните форуми, че пак ми е дошло, сега повече от всичко се надявам да не съм бременна този месец. Животът ми в момента е пълен хаос. А само до вчера си мислех, че е нещата са прекрасни.

То и сега нямам особен избор, а ако съм с бременна или с бебе, съвсем трагична става историята.

Мъжът ми едва ли някога ще осъзнае че е имал някаква вина. Съзнавам, че го нараних и съжалявам за това. Съзнавам, че му е трудно. Но ако човек иска да прости, струва ми се, че не е невъзможно.
Не знам дали в яда си, или наисина го мислеше, но вчера той ми каза, че никога нямало да ми прости и да забрави. Никога нямало да ми има доверие. А на моите думи, че го обичам, отговори, че подобни думи никога съм нямало да чуя от него.

Така, скъпи момичета...
Не ми се прибира довечара у дома.

# 25
  • Мнения: 755
Я се стегни как не ти се прибира... Прибери се и го прищипи твоят "обиден и наранен" "другар" и се изяснете по-добре , а не той да крещи силни думи , а ти да се чувстваш виновна.  Стягай се и решавай проблема не може така иди си ела си. Успех! Силна си ще се справиш! Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 18 679

Не знам дали в яда си, или наисина го мислеше, но вчера той ми каза, че никога нямало да ми прости и да забрави. Никога нямало да ми има доверие. А на моите думи, че го обичам, отговори, че подобни думи никога съм нямало да чуя от него.
Ами то изневярва по принцип почти никога не се прощава и със сигурност никога не се забравя. Просто се научаваш да живееш със съзнанието , че и това ти се е случило и толкова. Не е чак страшно, просто е различно Wink
А ти защо не го попиташ, като не те обича вече, защо иска да имате дете? За едното размножаване ли Rolling EyesДовечера, на проветрена глава, можете пак да си поговорите. Знам, че има хора които не съумяват да живеят с тази мисъл и действително се разделят. Ако той е от тях, по-добре да го знаеш. Дано се разберете Hug

# 27
  • Мнения: 328
Не знам дали в яда си, или наисина го мислеше, но вчера той ми каза, че никога нямало да ми прости и да забрави. Никога нямало да ми има доверие. А на моите думи, че го обичам, отговори, че подобни думи никога съм нямало да чуя от него.
По скоро в яда си да го е казал,не вярвам да го мисли,след като създалата се ситуация го наранява.Може би се чувства недооценен,неразбран,подтиснат и го избива на грубост и агресия.
Бъди търпелива,щом го обичаш!Всичко ще се нареди!Успех!

# 28
  • Мнения: 6 167
Според мен заглавието на темата ти е неправилно.
Извинявай, но е доста малодушно, а не виждам да има грам смисъл.
Четох, четох историята и си мислех " А тя какво иска"
Не ми е ясно ти къде си, какво искаш да работиш, с кой мъж искаш да бъдеш,
как искаш да живееш. Не ми харесват хора, които нямат позиция за себе си и за
собствения си живот. Ти не си функция на мъжа си, не си зависима от
неговите ( или хорски) настроения и мнения.
Едиственото положително, което видях е
самооценката ти, че си хубава. И това е нещо.
Мисля, че проблемът не е в отношенията 'ти -мъжа ти'
а в 'ти-ти'
Вземи един бял лист и си напиши коя си и какво искаш от живота.
От там нататък всичко останало....

# 29

Ами то изневярва по принцип почти никога не се прощава и със сигурност никога не се забравя.
Цитат

Ами ако имаш вина за изневярата на другия?
Аз не съм го направила от скука.
Ако аз бях на неговото място, със сигурност щеше да ми е гадно, да се чувствам наранена, но ако пък имам вина за станалото... Мисля, че нещата са по-различни.

Общи условия

Активация на акаунт