Най- често срещаните имена за момче?

  • 7 416
  • 75
  •   1
Отговори
# 30
  • By the sea
  • Мнения: 68
Александър, Мартин, Кристиян, Виктор според мен са по-разпространени и защото са лесни за произнасяне и в чужбина, а напоследък това стана моредно изискване сякаш.

# 31
  • Мнения: 18 562
Има го Йоан да. Аз го харесвам.

# 32
  • София
  • Мнения: 22 982
В групата на дъщеря ми има 4-ма Кристияновци. 😀
Иначе Мартин, Александър и напоследък Калоян.
Синът ми е Симеон, видях го да се споменава в няколко поста, аз нямам други познати с това име. 😀

# 33
  • Мнения: 4 850
И аз избрах популярно име за сина ми.
Най-важното беше да ми харесва, а не колко деца от класа му ще са със същото.
Хиляди пъти предпочитам най-масовите имена пред новите измислени. Познати си кръстиха детето Райън, сигурно на дядо Райчо. И аз смятам, че в опита си да са оригинални, някои родители избират абсурдни за мен имена. Райън ми харесва като име, но не и за българче.

# 34
  • Мнения: 2 159
И моето дете е с популярно име, не ми пречи. Сега е първа група в ДГ и няма друго момче с неговото име. Аз исках да го кръстя по друг начин, но бащата се заинати и клекнах.

# 35
  • София
  • Мнения: 1 977
Моя син носи прекрасното българско име Никола (знам произхода на името, но Никола си е бг варианта, все пак не е Ник). Много често той ми напомня на моя дядо Никола, когото обожавах и се радвам много, че кеъсгих сина си на него!
Не робувам на мода и на това да съм уникална.

# 36
  • Мнения: 6 993
Около мен Александър и Александра са масови. В детската повтарящите се имена бяха Кристиян и Мартин. Сега в училище за момчетата по двама са Александър и Йоан.

Моят мъж като каза да е Валентин нашето, викам си хубаво, поне не е сред онези имена, с които всички си кръщават децата. Обаче в болницата майката, която настаниха до мен, също беше с бебе Валентин. Grinning

# 37
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 386
Покрай нас най - често срещано е Александър.
Дъщеря ми е Александра, но преди 23г. въобще и не предполагах, че ще стане толкова популярно.
Синът ми е Мирослав. Друго дете с такова име покрай нас няма.

# 38
  • София
  • Мнения: 1 977
Е аз с двете госпожици компенсирам популярното име на сина. Други Радост и Любов не познавам🤪

# 39
  • Мнения: 2 039
Внимавайте с нестандартните имена за момче,защото един ден ще се носи като бащино име.

# 40
  • Мнения: 4 850
Внимавайте с нестандартните имена за момче,защото един ден ще се носи като бащино име.

За мен това е по-малкият проблем.
Бащиното име рядко се използва някъде, за разлика от собственото, с което цял живот трябва да се представяш.

# 41
  • Мнения: 2 242
И аз не исках детето ми да носи име, което е много често срещано. И ние с мъжа ми четохме статистики и поне това, което избрахме не мисля, че е често срещано. Поне засега Grinning

# 42
  • Мнения: 5 552
Името на моето дете не е често срещано, поне не и в женски вариант. Беше ми важно всяко второ детенце да не се казва така. По тази причина отпадна харесваното от мен Виктория.

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 691
Александър, Виктор, Мартин, Калоян, Симеон, Самуил, Борис, Йоан и тук-там някой Филип напоследък.
При момичетата наистина има по-голяма повторяемост. Масово 3-4 имена се ползват. Поне покрай нас е така. Иначе имената, които изброих за момчетата наистина са много красиви, вероятно и затова станаха толкова популярни.

# 44
  • София
  • Мнения: 1 977
А около мен има доста Божидар и аз оставам с впечатлението, че е модерно също.

Общи условия

Активация на акаунт