Най- често срещаните имена за момче?

  • 7 410
  • 75
  •   1
Отговори
  • Мнения: 72
Какви са вашите наблюдения- кои са най-често използваните имена за бебета в последните няколко години? Сред моите познати- Борис, Симеон, Виктор, Мартин.

# 1
  • Мнения: 4 002
В сайта на НСИ има статистика по години.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
От моето обкръжение: Теодор и Кристиян.

# 3
  • INFJ
  • Мнения: 9 333
В моето обкръжение, момчета няма Laughing
Само едничко - Ангел.

# 4
  • Наоколо
  • Мнения: 167
Майкъл и Александър

# 5
  • Мнения: 1 343
Александър, Борис, Даниел, Кристиан, Виктор...

# 6
  • Мнения: 18 477
Най-вече Борис, Йоан - и съответно производните им.

# 7
  • Мнения: 2 753
Александър, Мартин, Кристиян, Борис, Никола, Калоян, Самуил

# 8
  • Мнения: 3 597
Кристиян , Самуил , Виктор … по-рядко - Иван , Димитър , Георги .

# 9
  • Мнения: 18 547
Какви са вашите наблюдения- кои са най-често използваните имена за бебета в последните няколко години? Сред моите познати- Борис, Симеон, Виктор, Мартин.
Кристиян, Калоян, Борис, Максим, Самуил, Александър(няма по-масово име), Виктор, Мартин Никола.
Едни и същи са от години. Банално отвсякъде.
 Самуил и Максим са новите топ имена.
Тази година Максим, Матиас, Матей и Матео заради влогърките взеха да набират популярност. За мен е непонятно да кръстиш така момче, и са крайно странни и неподходящи(без Максим), ама всеки си решава.
Каква е целта на темата? От любопитство, интерес към имената, някакво проучване избор на име?
Аз като избирах отворих статистиката за тоо 10 имена в България и автоматично ги зачеркнах.
Не харесвам масови имена.

# 10
  • Мнения: 72
Какви са вашите наблюдения- кои са най-често използваните имена за бебета в последните няколко години? Сред моите познати- Борис, Симеон, Виктор, Мартин.
Кристиян, Калоян, Борис, Максим, Самуил, Александър(няма по-масово име), Виктор, Мартин Никола.
Едни и същи са от години. Банално отвсякъде.
 Самуил и Максим са новите топ имена.
Тази година Максим, Матиас, Матей и Матео заради влогърките взеха да набират популярност. За мен е непонятно да кръстиш така момче, и са крайно странни и неподходящи(без Максим), ама всеки си решава.
Каква е целта на темата? От любопитство, интерес към имената, някакво проучване избор на име?
Аз като избирах отворих статистиката за тоо 10 имена в България и автоматично ги зачеркнах.
Не харесвам масови имена.
И аз като Вас не искам да кръстим детето с най- разпространените имена. Проблемът е, че всяко име, което мъжът ми одобрява е сред масовите имена. Целта на темата е да му покажа колко често срещани са харесваните от него имена и как в детската градина/ училище ще има още поне 3 дечица със същото име Grinning

# 11
  • Мнения: 18 547
Ясно.
Ами не му предлагайте масови.😆
Те са харесвани, аз разбирам. Сигурен избор са, мъжете ги харесват, защото предпочитат масовото, добре възприето име, все пак ще се носи от момче. Мен ме озадачава липсата не оригиналност, сякаш са се свършили имената и няма огромно разнообразие от такива.
И за мен си е баш липса на фантазия, не е само до това, че са супер харесвани. Това си емое мнение.
Ще намерите име, което се харесва и на двамата. На някой хора не им пука че името е масово.
За мен беше важно да не е. Едно, че са ми омръзнали до втръсване, едно че не ми е приятно да се обръщат към детето ми на фамилия и да като има още 2, 3  класа такива. От личен опит говоря.
Просто обсъдете, кажи си, че не искаш името да е масово и изберете някое нормално, хубаво, не често срещано, но не и някакво изкелеферчено.
В последните години вече знам как ще се казва всяко дете на познати  родило се напоследък още преди да са го обявли(и обикнивено познавам).
Няма други имена освен Дария, Никол и Ема.
За момче - гореспоменатите и това е.
А има толкова по-хубави имена.
А се избират все едни и същи. От години е така.
Рофи някоя влогърка, обявила се за звезда и името стане известно.
Новите две са Амая и Матеа. Ужасни и двете.
Това е дамо мое мнение.
Сигурно и името на моето дете не се харесва от някой. Въпрос на вкус и възприятие.

# 12
  • Мнения: 3 031
Мис Бингли, името на детето ти е хубаво, но за мен лично не е подходящо за българче.
Поради тази причина се отказах
от Беатрис, което много ми харесва, а и щеше да е с буквата на татко.

# 13
  • Мнения: 12 725
Борис, Симеон, Деян, Делян, Виктор, Александър, Теодор, Никола.

# 14
  • Мнения: 18 547
За мен е достстъчно наложено тук и съвсем нормално име, класическо даже. Българските имена всъщност изобщо не са такива или поне наложените. Това сме го обсъбжали много пъти.
Беатрис ми харесва много, но него и аз не бих избрала.
Наскоро чух името Таиса. На мен ми е като излязло от гето в Америка. На чисто българче, но майката е с много нестандартно име, и много се отличава и като стил и поведение. Голямата й дъщеря също е с много нестандартно име. Ето това е неприемливо  име за мен Таиса.
Но на жената си й харесва и така си е решила.
Аз по-скоро не харесвам чак такива екстравагантности.
Всеки с вкуса си.
При момче обаче нещата са различни.
Там е по-добре масово и нормално име, отколкото изгъзица като Матео и Матиас.

Общи условия

Активация на акаунт