Градинарство - моето хоби 29

  • 37 380
  • 759
  •   1
Отговори
# 690
  • под тепетата
  • Мнения: 9 478
Нв случайно писах за Яйлата, но има и такъв.
https://btvnovinite.bg/az-reporterut/priroda/div-bozhur_121305.html
 Моята снимка е от село Божурец.

# 691
  • Мнения: 336
Ако дивият божур е защитен вид, значи всички защитени растения идват в моята градина 😃
Вече имам мерендера и битински синчец. Ще разсаждам в природата.

# 692
  • под тепетата
  • Мнения: 9 478
Да, в моята има диви перуники Smile, но не съм ги сяла аз.

# 693
  • Мнения: 336
Да, в моята има диви перуники Smile, но не съм ги сяла аз.
Трябва да видите какъв вид са. Има девет диви, от които само една - безлистна перуника е в Червената книга, само с едно находище за цялата страна.

# 694
  • под тепетата
  • Мнения: 9 478
Ето такива са, но на поляните около нас са в най-различни цветове- светло и тъмно синьо, лилаво, бяло, жълто.

# 695
  • Мнения: 336
Ето такива са, но на поляните около нас са в най-различни цветове- светло и тъмно синьо, лилаво, бяло, жълто.

Може би е дребна перуника, достига 15 см и е жълта. Райхенбаховата е с различни цветове и е до 34 - 40 см.

# 696
  • Мнения: 5 552
Биляна, а какво е другото на снимката, с перестите листенца?

# 697
  • под тепетата
  • Мнения: 9 478
Мисля, че е жълт равнец, но не съм на 100% сигурна. Като цъфне, ще кажа Smiley
Перуниката е дребничка, някъде около 15 см.

# 698
  • Мнения: 1 776
Група, препоръчайте ми моля цветя за сенчесто място, мога ли да сложа хортензии и фрезии или някакви маргаритки, сянката е доста дебела, дали ще виреят?
И още нещо, от къде купувате този мулч? Ще ми трябва доста, защото досега нещо не съм Мулчирала?

# 699
  • София
  • Мнения: 85
Здравейте, имам един въпрос. Дъщеря ми донесе луковици на лалета от Нидерландия, дали сега е удачно да ги засадя? Прибрала съм ги на тъмно и студено.

# 700
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Момичета, реших тази година да направя разсад на домати.
Всичко се развиваше добре, но нещо сега се случва - разсадчетата са вече около 15см в надземната си част и се пречупват в основата си - там, където е пръстта. Извадих вчера едно стръкче - изглежда изтънено на мястото, където се пречупва. Засадих го в по-дълбок съд и по-дълбоко, дано успее да направи коренчета.
Това дали е болест или нещо греша?

# 701
  • Мнения: 1 240
Вещица, това е сечене по доматите. Получава се когато са преполяни и са на студено. Спасение няма. Поне аз не съм открила.

# 702
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 289
моник, приеми го като спасителна акция и ги засади сега. дори да не цъфнат тази година, ще успеят да оцелеят до другата. ако не ги засадиш ги отпиши.

вещица, не съм сигурна дали е бактериално или гъбично, но си е заболяване и се нарича "сечене"/"подсичане".
сей наново. Sad

карнавал, фрезиите сега цъфтят. късничко е за тях, а и цъфтят за кратко и (поне при нас) не оцеляват за следващата година.
опитай с хортензии, здравецът издържа на сянка, зимзелен (многогодишна винка)...

# 703
  • София
  • Мнения: 85
моник, приеми го като спасителна акция и ги засади сега. дори да не цъфнат тази година, ще успеят да оцелеят до другата. ако не ги засадиш ги отпиши.

st. Dobri, благодаря!  Така смятах и аз да направя. Ще ги засадя и няма да ги пипам. Дано да ги спасим Simple Smile

# 704
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Ехххх............ благодаря
Тази година пак ще я караме явно на купешки разсад. За догодина ще знам, дано се справя по-успешно.

Общи условия

Активация на акаунт