Клиники в Истанбул - тема 14

  • 50 001
  • 770
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 150
Пишете на мейла за международни пациенти
internationalpatients@memorial.com.tr
Отговориха ми в рамките на работния ден.


Здравейте,от няколко дни не мога да се свържа с координаторките от Мемориал. Става въпрос за записване на час и дата за консултация за началото на м.декември. Погледнах телефоните,които са оставени на първа страница и писах и звънях на Анил и Шефкие,но никой не ми пише и не ми връща. Някой друг с подобен проблем или към кой друг мога да се обърна? Благодаря!

# 61
  • Мнения: 612
може и по vyber да им пишете

# 62
  • Мнения: 1 142
Mariah 7 Не е ясна причината. След 1 вия спонтанен аборт казаха - случва се, щом един път си забременяла ще стане пак. Интересувах се колко често се случва и разбрах че всяка 4 та жена е с аборт, тоест наистина се случва много по-често отколкото съм си мислила. Sad След втората неуспешна бременност обиколихме куп специалисти и стигнахме до доцент Русев,  който каза че може причината да е в изследванията ми за тромбофилии, и че с тези показатели не бива да взимам ударни дози утрогестан и ще трябва при следваща бременност да съм на кръворазреждащ препарат. Част от изследванията са гледани от други лекари, които казват че няма проблем, но пък са гинеколози а не имунолози. Междувременно пуснах по препоръка на Русев В12 и Д, като В12 се оказа под долна граница, Д на долна, а и за двете е препоръчително да са на горна граница за забременяване.
В Мемориъл казаха че според тях причината не е в тромбофилиите, а в качеството на ембрионите и препоръчват ПИД, ние също искаме, но не се знае дали ще оцелеят ембриони до 5 ден, още повече че ще извадят 2 или 3 яйцеклетки. Междувременно се консултирах с още един имунолог в България, с много сериозни препоръки и мнението беше че задължително трябва да съм на кръворазреждане.
Все още не знам как ще действам. Хем ми се иска да се доверя на 100% на Мемориъл, хем няма как реално да си следя бременност при тях.

При първият ни опит в Турция, аз също бях предприела паралелни консултации с имунолог и хематолог. Та комбинирах препоръките и на лекарите в болницата, и на имунолога и хематолога. Просто бяхме много напарени от неуспехи и провали, гафове и т.н . От началото на бременността до края си ходих и на периодични консултации при хематолога и имунолога. Правих вливки, бих кръворазреждащи,  спазих всички препоръки. Финялът беше успешен и сега е на 3 годинки. 🙂 Сега пак се консултирам с хематолог,  бия профилактична доза Клексан, но може този път да преценят да не е до края. При имунолог не съм ходила и не съм правила никакви вливки, но изглежда нямаше нужда.
Смело напред и успех!

# 63
  • Мнения: 312
За момичета, на които предстои тези дни пункция в Мемориъл - пускам линк за аптека, в която има Progestan Dex 25mg, защото обиколих 9-10 аптеки докато намеря. В една ми казаха че чак на 25-ти ще имат и в една имаше 50 мг., но той се бие мускулно от медицинско лице.
https://goo.gl/maps/BqRx5VePtLVSryag6

Rigina благодаря, успех и на вас. Аз също вероятно ще постъпя като теб. Още не съм намерила гинеколог който да ме следи тук, отчасти от суеверие (докато не съм бременна си кротувам), отчасти защото съм с особенно мнение за някой от следящите проблемни бременности светила. Както сама казваш след  неуспехи, провали и гафове човек е напарен и много придричив към доктори, поне в моя случай е така.

За момичетата които не се свързват с кординаторките - пишете/обадете се през вайбър. Досега два пъти не са ми дигнали, като при първия ми писаха, при втория ми се обадиха по-късно.

Последна редакция: чт, 18 ное 2021, 16:07 от Ламята

# 64
  • Мнения: 6
_Рени_ренИ и ние от онлайн консултация с лекар от Мемориал, разбрахме, че с показателите на днк хепатити б на мъж ми, трябва да се справим или да свалим показателя, а от мен искаха да се ваксинирам... До сега , 4 трансфера - 3 клиники-- Щерев-1, Бахчеджи-2, Аджибадем Маслак-1, никой не го е искал...
Хареса ли ви в Мемориал? Вдъхнаха ли ви доверие? Как се насочихте там? Имате ли друг опит, в друга клиника... Ние имаме известен в Бахчеджи... Хареса ни, но поради неуспех, ни се иска да опитаме другаде... Понякога пак поглеждам към Бахчеджи... От 2 трансфер имахме резултат чхг 3,5.... Може би трябваше упорство там, отново.... Може ли човек да знае... Дали  да заложиш на това че те ни познават или да се търси друг подход...
Приемам съвет... Объркана съм,,,
Според споделен опит в даден ден, везните накланят в различни посоки...
Не мога да усетя мястото...
Здравейте Диона, ние сме пациенти на Мемориал. Моят първи свеж трансфер на един ембрион грейд 6АА без ПИД беше на 04.11. 21г.Трябва да подчертая, че решението за това дали да правим ПИД беше лично наше. Аз също имах ЧХГ 3.53,но два дни след това резултата беше 0.84.Разговаряхме с доктора и той каза, че можем да направим следващ опит през декември, но задължително да има ПИД. Що се отнася до клиниката, лично ние сме очаровани от отношението и вниманието и тук се чувстваме на правилното място. Затова и следващия опит ще бъде отново в Мемориал! Надявам се  все пак сърцето ти да те отведе на правилното място, където да сбъднете мечтата си!

# 65
  • Мнения: 612
А до колко дни излиза ПИД?А надявам се в мемориал плюса да е че са много лекари,обръщат внимание,но не очаквайте супер много обяснения и кординаторките им не обесняват много,но и за бахчеджи съм чела същото.Манталитета им е друг,там те са лекарите и се доверяваш,ние в България сме свикнали да им задаваме много въпроси,но за жалост всички сме се опарвали.Според мен направете един преглед и при тях,плюс това е безплатен.Така ще сте видяли и трите места поне. : ) Ох стискам палци на всички за по едно чудо или който иска две да са Heart

Последна редакция: сб, 20 ное 2021, 16:24 от Lili222

# 66
  • Мнения: X
Здравейте, искам да дам надежда на всички вас.
Имам 3 аборта от които всички са естественна бременност , 1 БХ бременност и 1 инвитро в мемориал .
Малкия бластоцид се роди на 7.11 и сега суче моята цица.От 14 извадении Я имахме 14 ембриона , 7 доживяли до 5 ден и 7 изследвани за ПИД. от тях 2 перфетни и 1 с мозайцизм. Направих хистероскопия ( повторна след Калчев в Бг ) и един трансфер на естетсвен цикл без Преднол даже .
Една лека и страхотна бременност независимо от тромбофилията. Малко тежко раждане но бързо възстановяване от секциото.
Клиниката която направихме инвитрото е Мемориал.
Още не съм се възстановила а вече искам да си прибирам другия бластоцид Simple Smile знам че година след секцио не може .
Момичета нещата се случват. При нас проблема беше че ембрионите получаваха увреждане , я заради случайност я заради MTFHR за витамини .
На 24 години почнахме с мм и сега сме на 30 . Идеални кариотипове , но все кофти бебенца. Сега се радваме на една малка дама , която стана нашата сбъдната мечта.

# 67
  • Мнения: 726
Здравейте, искам да дам надежда на всички вас.
Имам 3 аборта от които всички са естественна бременност , 1 БХ бременност и 1 инвитро в мемориал .
Малкия бластоцид се роди на 7.11 и сега суче моята цица.От 14 извадении Я имахме 14 ембриона , 7 доживяли до 5 ден и 7 изследвани за ПИД. от тях 2 перфетни и 1 с мозайцизм. Направих хистероскопия ( повторна след Калчев в Бг ) и един трансфер на естетсвен цикл без Преднол даже .
Една лека и страхотна бременност независимо от тромбофилията. Малко тежко раждане но бързо възстановяване от секциото.
Клиниката която направихме инвитрото е Мемориал.
Още не съм се възстановила а вече искам да си прибирам другия бластоцид Simple Smile знам че година след секцио не може .
Момичета нещата се случват. При нас проблема беше че ембрионите получаваха увреждане , я заради случайност я заради MTFHR за витамини .
На 24 години почнахме с мм и сега сме на 30 . Идеални кариотипове , но все кофти бебенца. Сега се радваме на една малка дама , която стана нашата сбъдната мечта.
Поздравления ❤️
Година и половина след секциото може да идете за трансфер. Ние така направихме. Днес ходихме да чуем сърчицето. Не бързам да се радвам, че 40та седмица е много напред.
Ще е трудна работа след 9 месеца с буен батко и малко бебче ... Но пък нямам търпение ☀️

# 68
  • Мнения: 1 052
Честито, Бочинка, много се радвам, че след всички премеждия гушкате здраво бебче!!! Браво борбено момиче!

# 69
  • Мнения: X
Благодаря ви момичета , и аз не вярвам че това е реалност.
Исках и да ви питам дали след секциото ще  трябва пак хистероскопия? Нали има сраствания едно друго ?

# 70
  • Мнения: 240
Честито! Бъдете живи и здрави и се радвайте на  малката принцеса. 1г след секциото може да направите нов трансфер. Ще искат отново ЦС,  ако на нея са проходими тръбите и нямаш течност в джоба,който се образува след секциото няма да правиш хистеро отново.

Благодаря ви момичета , и аз не вярвам че това е реалност.
Исках и да ви питам дали след секциото ще  трябва пак хистероскопия? Нали има сраствания едно друго ?

# 71
  • Мнения: X
пу тая цветна снимка ли бе , като се сетя къв ад беше за мен тя .Мамо мамо

# 72
  • Мнения: 816
А до колко дни излиза ПИД?А надявам се в мемориал плюса да е че са много лекари,обръщат внимание,но не очаквайте супер много обяснения и кординаторките им не обесняват много,но и за бахчеджи съм чела същото.Манталитета им е друг,там те са лекарите и се доверяваш,ние в България сме свикнали да им задаваме много въпроси,но за жалост всички сме се опарвали.Според мен направете един преглед и при тях,плюс това е безплатен.Така ще сте видяли и трите места поне. : ) Ох стискам палци на всички за по едно чудо или който иска две да са Heart
За ПИД се чака мин. месец , но се проточват нещата до 2-3 месеца. Може да искат цветна снимка преди трансфер.За лекарите в Мемориал не съм много съгласна. Поне преди 2 г. , ако имаш въпроси ти отговарят и винаги питат имате ли въпроси. И не се бъзикат за разни неща , а ти отговарят на въпросите ... Кординаторите в повечето случаи ми се струват не с много опит в терминология и тн (за по-сложни неща и ако са нови) и не бих питала тях , а направо лекарите .
Bochinka честито  - да сте здрави и много щастливи !

# 73
  • Мнения: 112
А до колко дни излиза ПИД?А надявам се в мемориал плюса да е че са много лекари,обръщат внимание,но не очаквайте супер много обяснения и кординаторките им не обесняват много,но и за бахчеджи съм чела същото.Манталитета им е друг,там те са лекарите и се доверяваш,ние в България сме свикнали да им задаваме много въпроси,но за жалост всички сме се опарвали.Според мен направете един преглед и при тях,плюс това е безплатен.Така ще сте видяли и трите места поне. : ) Ох стискам палци на всички за по едно чудо или който иска две да са Heart

Резултатът от ПИД в Мемориал излиза между 15 и 20 дни. При нас през излезе точно за 20.

# 74
  • Пловдив
  • Мнения: 96
Здравейте момичета,това са мойте резултати кортизола и димер завишен АРТТ също не е в норма.   

Общи условия

Активация на акаунт