Клиники в Истанбул - тема 14

  • 50 219
  • 770
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 595
При нас резултатът от ПИД излезе за 5 дни.

# 76
  • София
  • Мнения: 1 056
Bochinka, честито бебче! Благодаря, че сподели своя опит и ни даваш надежда. Дай боже пухкави здрави бебета и майки на всички в тази тема!

# 77
  • Мнения: 204
А до колко дни излиза ПИД?А надявам се в мемориал плюса да е че са много лекари,обръщат внимание,но не очаквайте супер много обяснения и кординаторките им не обесняват много,но и за бахчеджи съм чела същото.Манталитета им е друг,там те са лекарите и се доверяваш,ние в България сме свикнали да им задаваме много въпроси,но за жалост всички сме се опарвали.Според мен направете един преглед и при тях,плюс това е безплатен.Така ще сте видяли и трите места поне. : ) Ох стискам палци на всички за по едно чудо или който иска две да са Heart

Моят опит от Мемориал с д-р Умут, Берил, Кахраман и Башар са точно обратните. На дълго и широко обясняваха всичко по време на всеки един преглед, отговаряха ни на всеки един въпрос с внимание и подробности, въпреки че някои от въпросите сигурно са им звучали излишни, всеки преглед приключваше с питане дали имаме още някакви въпроси. В част от прегледите докато изчакваме кординатор сме разговаляли и на английски като след това преповтаряха какво сме коментирали, за да е сигурно, че сме разбрали всичко правилно. Ембриологът ми отдели около 15 минути, за да ми отговори на списък с въпроси за евентуален следващ опит, въпреки че бяхме направили трансфер и той ме убеждаваше да не мисля за следващ опит, преди да видим резултатите от този. Та моето впечатление е на обратния полюс спрямо твоето, но съм наясно, че е различно при всеки. Сега тихо се радваме и се надяваме всичко да е наред, тъй като следим бременност. Simple Smile

# 78
  • Мнения: 1 052
Здравейте момичета,това са мойте резултати кортизола и димер завишен АРТТ също не е в норма.   
Валя, за кортизола не мога нищо да кажа, но това tsh е високо и трябва да се консултираш с ендокринолог задължително. Иначе aptt и д-димер показват потенциално леко повишено кръвосъсирване, но ми изглежда по-малък проблем в сравнение с tsh . Ако си бременна или приемаш хормонални препарати - това допринася за повишено кръвосъсирване. С лекарите ти трябва да обсъдите дали и кога е нужна антикоагулантна терапия.

# 79
  • Пловдив
  • Мнения: 96
Здравейте момичета,това са мойте резултати кортизола и димер завишен АРТТ също не е в норма.   
Валя, за кортизола не мога нищо да кажа, но това tsh е високо и трябва да се консултираш с ендокринолог задължително. Иначе aptt и д-димер показват потенциално леко повишено кръвосъсирване, но ми изглежда по-малък проблем в сравнение с tsh . Ако си бременна или приемаш хормонални препарати - това допринася за повишено кръвосъсирване. С лекарите ти трябва да обсъдите дали и кога е нужна антикоагулантна терапия.
Благодаря не съм бременна,да приемах противозачатъчни 2/месеца

# 80
  • Мнения: 50
Здравейте момичета.
Писала съм в темата ,но накратко да обясня моят случай.
От 20 годишна възраст имам много високо FSH ,което доведе до спиране на цикъла ми и изчерпан яйчников резерв -АМХ оклло 0.09.След какви ли не алтернативни терапии и всякакви възможни неща,вече съм на 33 години и решихме да предприемем по-сериозни  мерки и да отидем директно в Аджъбадем Маслак ,като още при отиването ми направиха процедурата със стволовите клетки.Изминаха 6 месеца от процедурата и при следващ цикъл отново отиваме на преглед ,като най -вероятно ще искат да ми направя ПРП ,защото предната процедура не даде добри резултати.
Може ли момичета със сходен на моят проблем да разкажат към коя клиника са се насочили,имат ли положителни резултати?
В момента съм объркана и не знам дали да сменя клиниката,дали ПРП е подходящо за мен(при положение ,че стволовите клетки не дадоха резултат),така,че всеки един опит или мнение ще ми бъдат от полза.

# 81
  • София
  • Мнения: 692
Bochinka, да Ви е жива и здрава малката дама. Да има прекрасно детство и много сбъднати мечти! Two Hearts Откакто се е родила моята дъщеря, копнея за още едно детенце... Дай Боже да успеем да осъществим мечтите си!!! Hands Pray
Semana15, честито Ви сърчице Heartpulse Да продължава да тупка все така силно!
Nigma, не мога да помогна с отговор на въпросите ти, но се надявам някой със сходен опит да ти даде повече увереност и информация, за да продължиш напред. Аз само ще кажа - не се отказвай!!! Flowers Four Leaf Clover

Искам да споделя с Вас вълнението си, че на 10.12 ще се състои моята първа среща с доктор Тургут. Изключително съм развълнувана и се надявам той да е нашият ангел, който да ни дари с още едно прекрасно детенце!:relaxed:

Успех на всички, тръгнали по този труден и трънлив път!

# 82
  • Мнения: 95
Здравейте момичета.
Писала съм в темата ,но накратко да обясня моят случай.
От 20 годишна възраст имам много високо FSH ,което доведе до спиране на цикъла ми и изчерпан яйчников резерв -АМХ оклло 0.09.След какви ли не алтернативни терапии и всякакви възможни неща,вече съм на 33 години и решихме да предприемем по-сериозни  мерки и да отидем директно в Аджъбадем Маслак ,като още при отиването ми направиха процедурата със стволовите клетки.Изминаха 6 месеца от процедурата и при следващ цикъл отново отиваме на преглед ,като най -вероятно ще искат да ми направя ПРП ,защото предната процедура не даде добри резултати.
Може ли момичета със сходен на моят проблем да разкажат към коя клиника са се насочили,имат ли положителни резултати?
В момента съм объркана и не знам дали да сменя клиниката,дали ПРП е подходящо за мен(при положение ,че стволовите клетки не дадоха резултат),така,че всеки един опит или мнение ще ми бъдат от полза.

Колко ви е фсх, моето на 23 години беше 16. Но амх не беше прекалено нисък. Вече след 7 години е паднал драстично

# 83
  • Мнения: 1 311
Момичета, утре съм на Цветна снимка в Ачик Емар, аз съм с прекъснати тръби и се опасявам, че ще има болка. Може ли да ми дадате съвет, настройка, кога и какво обезболяващо пихте и наистина ли не боли, както боли в БГ или болката е като при цикъл? Без преводач ще се справим ли или да се подготвя да зънна на посредника?

# 84
  • Мнения: 1 845
Момичета, утре съм на Цветна снимка в Ачик Емар, аз съм с прекъснати тръби и се опасявам, че ще има болка. Може ли да ми дадате съвет, настройка, кога и какво обезболяващо пихте и наистина ли не боли, както боли в БГ или болката е като при цикъл? Без преводач ще се справим ли или да се подготвя да зънна на посредника?
Здравей,
За 6 месеца тази година имам 3 цв.снимки в Ачик Емар. 2016 г правих пак без упойка в Надежда. Да,разликата е буквално от земята до небето. В Надежда колабирах от болка,докато в Ачик само 1вия път усетих за 1 сек допир на яйчника-лекарят ме предупреди и очаквах болка,а то дори едва се усети. И двете ми тръби са проходими,но едната беше леко стеснена и затова изобщо съм усетила нещо. Следващите 2 цс ниииищо не усетих.
Пих аулин 20 мин преди 1та снимка,следващите само спазмалгон 1 час преди тях,но нямаше нужда.
С минимален английски ще се оправите. Много внимателен доктор и с добър английски.
Искайте си диск още при регистрацията.
Според мен щом нямаш тръби няма нищо да усетиш 🍀
Късмет!

# 85
  • Мнения: 1 142
Момичета, утре съм на Цветна снимка в Ачик Емар, аз съм с прекъснати тръби и се опасявам, че ще има болка. Може ли да ми дадате съвет, настройка, кога и какво обезболяващо пихте и наистина ли не боли, както боли в БГ или болката е като при цикъл? Без преводач ще се справим ли или да се подготвя да зънна на посредника?

В никакъв случай не искам да те настройвам по някакъв начин.  Имам 3 цс. Първата с упойка в БГ, втората в Ехомар в Истанбул и мина супер леко и безболезнено,  без упойка, третата вече след лапароскопия за прекъсване на едната тръба, бременност и секцио,  без упойка, в болницата в Турция и си беше гадничко. Не че не се търпи, но си ме болеше. Явно заради прекъснатата тръба, защото болката беше предимно от нейната страна. Нищо обезболяващо не съм пила и си пътувах за БГ след това, имах няколко часа след това неразположение като при цикъл.

# 86
  • Мнения: 1 311
Мерси много Devilche, много ми помогна! Имам тръби но са прекъснати, та за това не знам усеща ли се или не. Аз правих без упойка в Селена Пловдив преди време и толкова много ме боля, кръвно вдигнах и кръв много тече, та за това съм на тръни какво ще е сега. Дано наистина да е както казват всички и да мине леко.
Rigina- благодаря и на теб за отговора, аха значи си боли, да се стягам с тия прекъснати тръби, ох

# 87
  • Мнения: X
аз пък съветвам да пиеш нещо защото и аз така се начетох тука почти всички не ги боли ама щях да умра от болка в Екомар

# 88
  • Мнения: 1 052
Мен ме изстреляха напълно неподготвена да правя снимка от мемориал и нямах време нищо да пия. За щастие не ме боля много, само в един относително кратък момент, но за твое спокойствие не виждам причина защо да не изпиеш 1 аулин преди това.

# 89
  • Мнения: 413
Момичета, утре съм на Цветна снимка в Ачик Емар, аз съм с прекъснати тръби и се опасявам, че ще има болка. Може ли да ми дадате съвет, настройка, кога и какво обезболяващо пихте и наистина ли не боли, както боли в БГ или болката е като при цикъл? Без преводач ще се справим ли или да се подготвя да зънна на посредника?
Можеш да си вземеш от аптеката Нимезулид (техния Аулин) и предварително да си изпиеш едно.

Общи условия

Активация на акаунт