За бебета и деца от 0+месеца- Бързи въпроси, отговори и съвети. Тема 98

  • 20 472
  • 766
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 6 767
Дайте идеи с какво да обувам децата вкъщи. В момента се опитват да се изправят, но се пързалят, с ламинат сме. Пробвах с чорапи със силиконови топчета, но и с тях се пързалят. Знам, че е най-добре боси, но е студено. Буйки май не е добре за прохождане. Та не знам какво да търся.
Най-правилно е в периода на прохождането да са по чорапи. Просто купете от тези сгъваемите килими за игра. Хем изолират, хем няма да се пързалят, като не са на земята се прибира много бързо. Купих такъв, защото вкъщи също е ламинат. Иначе може да вземете някакви буйки или пантофи, но пък ще се спъват с тях и не е ок за крачето.

# 331
  • Мнения: 745
На нас ни предстои слагане в седналия кош, но се чудя как да в обличам при тези температури. При нас последната седмица са между 2 - 5 градуса. Шал следва ли да слагам?
Също доста я нося в раница, но пак при тези температури не съм пробвала.

# 332
  • Мнения: 1 980
Не трябва да има и чорапи по принцип и препоръки на ортопеда. По килима също се пързаля с тях.

# 333
  • Мнения: 493
Melli, на ясла ходи ли малката. Според мен е нещо, което не е било излекувано  напълно. В Бг също е зле положението, сега с този Ковид, няма никакъв контрол по болниците, чака се много. Зимата е лош сезон, но ще мине. Бих ти препоръчала Биозин кидс, ако не се страхуваш да даваш нещо на своя глава, мен му го изпращат от Бг, препоръчано ми е от дългогодишен детски педиатър.

# 334
  • София
  • Мнения: 18 710
Зависи къде, вчера в Сф, в спешното ба Св. Анна с малката на 4х.с + тест я прегледаха и назначиха лечение. Слезе педиатър от отделението. Чаках 15.мин.

# 335
  • Мнения: 480
На нас ни предстои слагане в седналия кош, но се чудя как да в обличам при тези температури. При нас последната седмица са между 2 - 5 градуса. Шал следва ли да слагам?
Също доста я нося в раница, но пак при тези температури не съм пробвала.

в 'летния' кош на количката звярът е с чувалче. нашето е 'към количката', но има и универсални. тъй като чувалчето ( нашето) покрива само до малко над кръста, обличам звяра и с яке. отдолу е с 'домашни' дрехи - чорапи, клин/панталони/гащеризон, боди, шапка. ако е много студено слагам и пантофи и ръкавици

за раничките има 'покривала'. почти като чувалчета са. онзи ден за пръв път я носих така. беше студено, но на нея й беше добре. с домашни дрехи и пантофи. ръцете бяха скрити под покривалото и нямаше нужда от ръкавици.

# 336
  • Мнения: 271
Имам няколко въпроса, ще съм благодарна за всички гледни точки.

1. От кога може да се използва летен кош с леко надигане? Ако бебето не иска да се вози в коша за новородено и да се носи в раница, кое е по-безопасно за кратки разходки- кошницата за кола или летен кош в почти легнало положение?
2. До каква възраст трябва да се върти вече? Ясно ми е, че е индивидуално, обаче ориентировъчно ме интересува.
3. Не разбирам препоръките със сядането. Детето не трябва да е седнало, докато не почне само да сяда, но за самостоятелно сядане ли говорим? Ако е в скута на някой в седнала позиция и облегнат назад- това за сядане ли се смята?

# 337
  • Мнения: 6 767
Откогато решиш можеш да ползваш другия кош, стига бебето да не е в пълно седнало положение, ако още не може да сяда.
Не знам до кога трябва да започне да се върти, моето е на 5м, не се върти засега. Кака й почна на 5м изведнъж, буквално за ден.
Да може да сяда значи да може да стои самостоятелно седнало без опора. Докато това не се случи, може да се поставя в пози, в които тежестта не е върху кръста, а гръбчето.

# 338
  • Мнения: 163
Здравейте, този обрив по крачето дали прилича на обрив след ваксина морбили? Преди 2 седмици биха ваксината на дъщеря ми и от 2 дни и излязоха тези петънца, но се чудя дали е от тях или от смяната на душ-гела й?

# 339
  • Мнения: 3 124
Почти съм сигурна,че не е от ваксината.При нея е др обрива и на др места.

# 340
  • Мнения: 751
Какво мислите за солните стаи? 🙂

# 341
  • Германия
  • Мнения: 865
Melli, на ясла ходи ли малката. Според мен е нещо, което не е било излекувано  напълно. В Бг също е зле положението, сега с този Ковид, няма никакъв контрол по болниците, чака се много. Зимата е лош сезон, но ще мине. Бих ти препоръчала Биозин кидс, ако не се страхуваш да даваш нещо на своя глава, мен му го изпращат от Бг, препоръчано ми е от дългогодишен детски педиатър.
Не ходи на ясла. Декември трябваше да тръгне, обаче май, ще отложа нещата за след нова година. Трагично е положението. Около нас имаме поне 10 комшийчета, които ходят на градина, за две седмици всичките се разболяха. За капак едно дете от яслата било положително на ковид. Изобщо не ми се рискува, а аз съм от тези, които са За яслите, макар да знам, че боледуват много. Страшен вирус има, някои с кашлица, други разстройство и повръщане.
Живи и здрави да са всички деца, само това се моля всеки ден!

# 342
  • Мнения: 195
Здравейте, някой ползва ли такава вана https://rayatoys.com/sgavaema-vana-cangaroo-carribean

Доволни ли сте, лесна ли е за почистване?:

# 343
  • Мнения: 63
Здравейте, бебенцето е 52см в момента. Подариха ни ей този космонавт:

Размерът му е 70. Опасно ли е да го облека в него в момента? Чудя се Да купувам ли друго за навън за месец и нещо? Нямам чувалче за количката.

# 344
  • Мнения: 776
Опасно е от гледна точка бебето да не потъва в него и да се завие през лицето. Според мен изчакайте още малко.  Трябва ви някакво чувалче за количката. Много е удобно, защото го обгърща и от долу, иначе трябва да слагате нещо на дъното на количката за да изолирате от студа. Само върху матрачето ще му е студено. Такова малко бебе в най-големите студове трябва да е и с чувал/космонавт + някакво одеалце. Все пак зависи и как е обелчен отдолу.

Общи условия

Активация на акаунт