За бебета и деца от 0+месеца- Бързи въпроси, отговори и съвети. Тема 98

  • 20 521
  • 766
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 1 755
Имаме антирефлуксна възглавница, но детето отказва да спи на нея. На 11 месеца е и спи без възглавница. Така му харесва и аз се съобразявам.

# 316
  • Мнения: 546
Мамчета, кога пробихте ушичките на вашите момиченца?

# 317
  • Германия
  • Мнения: 865
Мамчета, кога пробихте ушичките на вашите момиченца?
Ние не сме на 2г2м е. Но около мен повечето след 6м пробиха ушички.

# 318
  • Мнения: 6 787
Мамчета, кога пробихте ушичките на вашите момиченца?
На 3 години баща й я завел да ги пробият, без да ме пита, защото "всички с обеци били, само тя не". Към ден днешен, на 7г, отказва да носи обеци.
Сестра й ще я оставя като порасне да решава иска или не обеци. За мен е излишно.

# 319
  • Мнения: 3 231
Не мисля да ги пробивам, ако тя иска след време, тогава. Това си е нейното тяло.

# 320
  • Мнения: 1 993
Тъкмо щях да напиша "като стане тинейджърка и сама реши, че иска", но гледам са ме изпреварили.

# 321
  • Мнения: 753
Имаме антирефлуксна възглавница, но детето отказва да спи на нея. На 11 месеца е и спи без възглавница. Така му харесва и аз се съобразявам.
Ани, извинявай за въпроса, но как е положението с рефлукса към днешна дата? Ако е израснат към кое време се случи това? Също така до кога бяхте на антирефлуксно мляко, ако не сте кърмили? Благодаря.

# 322
  • Мнения: 290
Meliii не знам дали имаш право на избор на лекар, но и аз съм в чужбина и ако имах наблизо бих избрала руски, полски и тн лекар. Дори да са завършили в западни страни,според мен вероятността да изпишат лекарства и вземат по-бързо мерки е по голяма.

Еспумизан е 25 капки максималната доза, но ако детето се чувства добре от 5 е по-добре да му се дава по толкова или по-малко.

# 323
  • Мнения: 889
Мами, от кога започнахте да ползвате възглавница за бебето? Препоръчате някоя, искам да взема мъничка, той главно спи по корем, но напоследък все търси да се намести на нашите или върху одеалото ми.
И дъщеря ми прВи така, но е малка още за възглавница. Знам, че до 3 годишна възраст е вредно.
Чак до 3 годишна? И тук вече се обърквам кое е вярно. Четох скоро един файл от др Фурлакис, там пише до 1 година. И че даже може и малко преди годината да се вземе ниска анатомична възглавница.

# 324
  • Мнения: 3 124
Не спи на възглавница.Няма обички, вероятно ще изчакам като е поне на 4г...ще видим.За сега не мисля,че е нужно.

# 325
  • София
  • Мнения: 3 481
Малкият също постоянно търси нашите възглавници е все е върху тях. Има една съвсем тънка и мисля да му я слагам вече и да си я ползва.

# 326
  • Седмото небе
  • Мнения: 2 790
Момичета този комплект дали е сполучлив?

Само вода пие от шише, но искам постепенно и него да го махнем. С малка чашка или лъжичка не ни се получава даването на вода. Затова търся подходяща преходна алтернатива.

# 327
  • Германия
  • Мнения: 865
Meliii не знам дали имаш право на избор на лекар, но и аз съм в чужбина и ако имах наблизо бих избрала руски, полски и тн лекар. Дори да са завършили в западни страни,според мен вероятността да изпишат лекарства и вземат по-бързо мерки е по голяма.

Еспумизан е 25 капки максималната доза, но ако детето се чувства добре от 5 е по-добре да му се дава по толкова или по-малко.
Рускиня е педиатърката. Бяхме избрали една друга, също рускиня, но бяхме при нея само една година. След това тя напусна, на нейно място дойде сегашната. Видимо няма опит. Изпада в паника, когато детето плаче. Добричка е, но е доста студена към децата. От доста време търся друг педиатър, но тези, които на мен ми харесват нямат места за нови пациенти. Повече ходим в дежурния кабинет към болницата. Там са къде, къде по-любезни.

# 328
  • Мнения: 883
Дайте идеи с какво да обувам децата вкъщи. В момента се опитват да се изправят, но се пързалят, с ламинат сме. Пробвах с чорапи със силиконови топчета, но и с тях се пързалят. Знам, че е най-добре боси, но е студено. Буйки май не е добре за прохождане. Та не знам какво да търся.

# 329
  • Мнения: 1 993
Супермама, изглежда добре комплекта. Много полезно е за децата да пият от сламка - помага за проговарянето, така че давай смело.
Иначе те съветвам да продължаваш да предлагаш от малка чашка. Отнема няколко месеца да схванат. Или поне при нас беше така, три месеца, но сега си пие съвсем добре. Дори опитва и сам... Но от обратната страна на чашата Joy

Мона,
Поради същите причини взех обувчици на inch blue. Супер доволна съм, не се пързаля изобщо. Те са меки и по- скоро като терличе, отколкото обувка.

Общи условия

Активация на акаунт