За бебета и деца от 0+месеца- Бързи въпроси, отговори и съвети. Тема 98

  • 20 476
  • 766
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 574
Аз го мажа по лицето с A-derma Exomega control сутрин и вечер и има ефект иначе и моят син е със суха кожа

# 361
  • Мнения: 493
Да, използвам Бочко със зелената опаковка, освен него за лицето след баня мажа и с Бюбхен сенситив, но бебка не е с чувствителна кожа.

# 362
  • Мнения: X
Каква интересна играчка мога да купя на 6м. ми дъщеря за Коледа?  Имаме гимнастика,люлка,много дрънкалки и подобни играчки.Мислех си за интерактивна,но не знам колко ще я впечатли.
И още един въпрос.Оставям я по 20-30мин. в деня,далеч от телевизора и й пускам разни Baby Sensory,колкото да свърша някоя друга домакинска работа у дома,бих ли създала по този начин проблем за вбъдеще с очичките?

# 363
  • Мнения: 3 124
Не бих го правила, за мен оказва влияние и на мозъка им.
Малко по-голяма вече си играеше с това

# 364
  • Мнения: 6 767
На 6м е рано за телевизор. Не на очите, на нервната система влияе, после ще си търси това гледане постоянно.

Играчка тип дистанционно, с бутони за натискане или тип телефон, който се отваря, има копчета и картинка, която се променя, много се харесваше на моето. Хем има звуци и натискане на копчета хем става за хапане.

# 365
  • Пловдив
  • Мнения: 13 501
Моя израстна на фон на телевизора. Сама вкъщи по цял ден въртя фокс крайма. Вече е над година, заглежда се единствено само на рекламите. Нито детско, нито музика му задържа вниманието.

# 366
  • Мнения: 1 021
Като споменахте за телевизора - мъжът ми има навика постоянно да го включва през деня и бебето доста често е около него, през деня почти винаги е в дневната при нас. Когато съм сама вкъщи с бебето рядко пускам ТВ, но не мога да отуча мъжа ми от този навик, когато почива и си е вкъщи. Възможно ли е да има някакви негативни последствия от телевизора? Бебо е на 3 месеца и доста се заглежда...

# 367
  • София
  • Мнения: 3 434
Доста голяма част от деня ТВ е пуснат за шум. Малкият е над година и почти не отразява. Само ако някоя музика му хване окото. Никога досега не му е повлиявало на съня (някои са по-чувствителни) и не е вманиачен. Устата му не млъква и за 2мин.

На 6м много се забавляваше с всякакви дрънкащи неща, меки шумчащи книжки и пълзене. Друго не го интересуваше. Чак сега обръща внимание на интерактивни играчки.

# 368
  • Мнения: 541
Аз поръчах на Баба Коледа гърне, което се трансформира в камионче за каране. Все още не е пристигнало, но на картинка ми се стори интересно като за първа среща с гърне.

# 369
  • Мнения: 3 124
За мен гърнето е гърне, играчката си е играчка, но всеки си решава.😁 На дъщеря ми нито съм обяснявала дълго преди това или чела, просто я сложих и обясних, и четяхме докато е на гърнето (но не задължително на тема Гърне ), физиологично тя го усети да пишка и ака, късмет, от там насетне си й обяснявах и го свързваше, тъкмо и разбираше повече. За първи път я сложих на 1г3м.

# 370
  • Мнения: 2 836
Моля ви момичета, тези от вас, които имат или са имали неспящи бебета - дентокинд на мама натура помогна ли?
Моята госпожица на 2м НЕ спи през деня - през нощта 8ч, ноооо през деня е кошмар (по час макс) и вечерно време ( от 18 до 21 ч не спи) 😢

# 371
  • Мнения: 3 124
По което съм чела, не от опит, едва ли.

# 372
  • Мнения: 864
При първото мазане с Дентокинд се отряза яко, заспа за секунди, беше изтощена от рев. Следващите пъти не действаше и минахме на Бочко. Успокоява се, но не винаги.

# 373
  • Мнения: 3 124
Аз се замислих, нали денто е за зъбите, а е на 2м, дормикинд е за съня

# 374
  • Мнения: 2 836
Аз се замислих, нали денто е за зъбите, а е на 2м, дормикинд е за съня
Извинявам се да, Дорминикинд - за него ми е питането.за зъби е рнао още

Общи условия

Активация на акаунт